Юрій Мірошниченко: Льовочкін не є ініціатором нової партії

Екс-представник Януковича в Раді - про партію, яку створює
5 червня 201411:00

Поки депутати більшості обговорюють, як їм змінити виборчу систему для дострокових виборів Верховної Ради, їхні колеги з Партії регіонів активно переформатовуються і створюють нові групи.

Зараз у парламенті говорять про створення груп Льовочкіна, Тігіпка, Курченка. Саме з формуванням групи останнього пов'язують учорашній вихід 19 "регіоналів" із фракції. Щоправда, нова група наразі не поспішає формально оформлюватися. А Владислав Лук'янов, який іще вчора збирався до неї приєднатися, сьогодні заявив журналістам, що бере місячний тайм-аут для роздумів.

"Мені пропонували і від Грушевського (лідер імовірної групи Курченка), і від Льовочкіна. Але я, певно, лишуся вже на цьому "Титаніку" (фракції Партії регіонів)", - зізнався один із "регіоналів" на умовах анонімності.

Нова група Льовочкіна поки що також не поспішає публічно світитися. Один із "модераторів" нової партії Юрій Мірошниченко каже, що група в парламенті може з'явитися після презентації партії, яка відбудеться за кілька тижнів. При цьому він заперечує причетність екс-голови Адміністрації президента до нової політсили.

Про це він розповів у бліц-інтерв'ю INSIDER.

- Оскільки ви створюєте нову партію, чи з'явиться найближчим часом її група в цій Верховній Раді?

- Коли буде офіційно створена партія, над якою ми зараз працюємо, тоді буде, напевно, група депутатів.

- А на сьогодні скільки таких депутатів і чи вистачить їх на групу?

- Річ у тім, що групи в нас можуть створюватися навіть із двох депутатів. Єдине, що група набуває статусу фракції, якщо в її складі буде 32 депутати. Ми не ставимо для себе завдання створювати групу зі статусом фракції. Це не є нашим завданням. Але ми будемо готові пропонувати народним депутатам, якщо вони поділятимуть програму нашої партії, увійти до цієї команди. Ці консультації відбуваються. І, звичайно, вони перейдуть в активну фазу після того, як буде формалізовано об'єднання цієї політичної сили.

- А в кого і коли виникла ідея створення цієї партії?

- Насправді ідея виникла в суспільстві, вона стосується не лише нашої партії, а загалом попиту на нові політичні сили, які демонстрували би нову культуру спілкування і відносин із виборцями, презентації інтересів громадян у парламенті. Бо ті політичні сили , які сьогодні є парламентськими, стрімко втрачають довіру. Деякі з них при дострокових виборах навіть не подолають прохідний бар'єр.

Тому як відповідь на запит суспільства виникає низка ініціатив від груп у регіонах, у секторі громадянського суспільства, в середовищі діючих політиків. І до мене багато людей, власне, вже зверталися, і до мого колеги Сергія Ларіна, який активно працював у цьому напрямі щодо створення такої партії. Ми тут не є організаторами процесу. Радше модераторами.

- Чи можна говорити, що ініціатором цього процесу створення партії був Сергій Льовочкін?

- Ні, не можна. Сергій Льовочкін не є ініціатором цього процесу, і він не займається створенням цієї партії.

- А він все ж таки причетний до неї?

- Ну, було б логічно… Я хотів би, щоби він був причетний. Як на мене, було б дуже позитивним сигналом і фактором, якби досвід Сергія Льовочкіна залучили до цієї партії. Але його рішення з цього питання немає. Це наша ініціатива і наша діяльність. Звісно, ми будемо зацікавлені в участі Льовочкіна і не лише його, а також депутатів, які працюють у Верховній Раді та місцевих радах (у цьому проекті). Бо коли ми говоримо про нову політичну силу, то маємо на увазі поєднання досвіду політиків, які не заплямували своєї репутації, і знають, як працює система, з енергією людей, котрі вийшли з суспільства.

- Ви говорите про нових політиків. Думаєте, люди не пам’ятатимуть, що ви вийшли з Партії регіонів? І навряд чи можна в такому разі називатися новими людьми і новими політиками…

- Чому? Ми не приховуємо, що вийшли з Партії регіонів, але мені немає чого соромитися. Я вважаю, що Партія регіонів зробила багато корисного для людей.

- Ви були до останнього представником президента Віктора Януковича і підтримували його позицію.

- Це не є злочином. Я відстоював інтереси України та народу.

- Ви відстоювали його позицію, яка привела до ста смертей на Майдані.

- Неправда. Назвіть мені хоч один приклад, де я відстоював би щось таке, що було проти демократії, євроінтеграції. Це неправда. Я ще раз кажу, ми говоримо про нову політичну силу. А всі люди мають історію свого життя. Хтось був у політиці, хтось не був. Хтось був в одній політсилі, хтось в іншій. Ми не хочемо обмежуватися лише членами Партії регіонів. Ми хочемо нову партію за принципами її створення, за домінуванням саме ідеологічної складової. І я вважаю сильною стороною, зокрема, те, що маю досвід помилок, які пройшла Партія регіонів.

Що стосується самої політичної сили, то, звісно, на якому фундаменті її буде збудовано, таку роль у суспільстві вона і зіграє.

- Як ви думаєте, ті групи, які зараз створюють – група Рибакова, Льовочкіна, Курченка, – якою буде їх роль у нинішньому парламенті?

- Я не можу цього коментувати, хто за ким стоїть.

- Але ж це ваші колишні колеги. Ви ж з ними спілкуєтеся.

- Я спілкуюся з ними, але не можу стверджувати, хто за ким стоїть. Бо депутати вийшли, але ще не формалізували себе як якусь групу. Я не відкидаю, що хтось увійде до нової групи, а хтось – ні. Можу побажати їм лише успіхів.

- Чи ймовірно, що вони розраховують увійти в коаліцію в якомусь новому форматі?

- Сьогодні ми не можемо говорити про їхнє політичне позиціонування, поки вони не заявляться як група. Я, навіть маючи уявлення про те, як мала би працювати наша політична сила, не можу його презентувати, бо немає колегіального рішення, де ми будемо як політична партія – в опозиції чи у владі, де ми будемо в ідеологічному просторі.

- Ви підтримаєте ідею президента про розпуск парламенту вже найближчим часом?

- Я не вважаю, що це ідея президента. Я вважаю, що це запит суспільства. І якщо бути чесними щодо своїх виборців, ми зобов’язані йти на дострокові вибори.

- За пропорційною системою чи зі збереженням мажоритарної?

- Я - автор законопроекту про пропорційну виборчу систему з регіональними списками. Цей законопроект уже зареєстровано в парламенті.

- Але багато ваших колег кажуть, що не вдасться провести вибори саме з відкритими списками за такої політичної ситуації на Сході.

- А за яким підходом тоді можна? Якщо не вдасться (провести), то не вдасться незалежно від системи. Людина має прийти на дільницю і проголосувати. А наша ідея регіональних списків полягає саме в тому, щоб людина могла прийти на дільницю і вплинути на те, який саме депутат буде її представляти.

Ми маємо визнати право громадян перезавантажити владу. І я вважаю, що після тих подій, які мали місце в останні півроку, і Партія регіонів має підтвердити своє право бути представленою у Верховній Раді, і нинішні позафракційні, і навіть більшість. Так буде чесно і правильно.

- Скажіть, ви були одним із тих депутатів, які входили в так звану групу Тігіпка в Партії регіонів. Чому ваші шляхи розійшлися зараз?

- Це умовна назва "група Тігіпка", і виникла вона у зв’язку з тим, що ми підтримали його на з'їзді як кандидата в президенти. Тоді ми вийшли з партії і з фракції. Але вибори завершились, і частина депутатів намагається сформувати свою політичну силу. Ще кілька груп ведуть такі переговори.

Ми з Ларіним хочемо створити демократичну партію, не лідерську, не під особу, яка буде локомотивом. Ми хочемо, щоб це була не зірка, а сузір’я людей, які продемонструють нову якість у політиці.

- А ви можете все-таки назвати прізвища тих, хто приєднається до вашої сили?

- Давайте потримаємо інтригу, залишилося кілька тижнів.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 06:23
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 січня 2020

  Вбивство Окуєвої: силовики заявляли про затримання кількох осіб, арештували - одного. Кого і в чому підозрюють

  Підозрюваного Ігоря Редькіна арештували на 2 місяці 

   
  • 11 січня 2020

  Втікач-забудовник залишив пів сотні тварин вмирати від голоду. Як їх рятують

  Тварин почали обережно виводити з голодування і думають, як забрати їх у банкрута

   
  • 9 січня 2020

  Паркан навколо забудови на Микільсько-Слобідській буде знесено – обіцянка директора благоустрою

  Виступ представника департаменту зупинив самовільне знесення загорожі

   
  • 3 січня 2020

  Справа Шеремета: адвокати підозрюваної Дугарь подали заяву до ДБР щодо фальсифікації експертизи

  Адвокат стверджує, що експерти не дослідили одне відео з матеріалів справи

   
Система Orphus