Що стало причиною істеричного "гудка Ахметова"

Олігарх тримався відсторонено лише доти, доки "народні ополченці" не заважали його бізнесу
22 травня 201413:42

Такої істерики Ріната Ахметова українці ще не бачили.

Знервований і почервонілий він розповідав у своєму ексцентричному відеозверненні, що треба щось робити з тією "республікою". Казав, що вона незаконна і ніхто не знає тих її "міністрів".

Цей емоційний надрив олігарха можна було б сприйняти як щирий. Якби не одне "але". Всі ж пам’ятають, як трохи більше місяця тому Ахметов ходив у гості до бойовиків під будівлю Донецької адміністрації. Він спілкувався з ними приблизно тими самими словами, що й з українцями два дні тому. Водночас групу активістів, які прийшли до нього під будинок із українськими прапорами ще в березні, він проігнорував.

Та що казати: олігарх ігнорував майже все. І розмальований київський ЦУМ, і круглий стіл єдності, і кожний день, коли "його Донбас" переходив у руки бойовиків.

Бізнесмен ще досі думає, що має безмежну силу дії на свідомість донеччан. Місцеві ж його раптову зміну вектора сприймають скептично, питаючи, де ж він був місяць тому, коли дійсно міг змінити ситуацію.

Ахметов у виступі каже, що не допустить кровопролиття. За допомогою чого не допустить? За допомогою гудка на Донецькому металургійному заводі о 12-й годині щодня, сигналів автомобілів і страйків на підприємствах СКМ?

Можливо, він просто глузує?

Коли всі ці гучні заходи миру чуєш в Донецьку - місті, де терористи вже вільно гуляють супермаркетами, розхитані нерви відразу стимулюють до істерики.

Така дійсність: прапорець "за Україну" - сльози, клаксони "за мир" - знову сльози. Донеччани, які проти війни, сепаратизму та Росії, а таких насправді багато, відразу оживилися та зловили нову надію, що за плечима Ахметова нічого не страшно.

Здавалось, що доленосне 20 травня буде переворотом. Насправді мало що змінилося.

Міліція так само байдуже лузає насіння, коли сепаратисти б’ють автомобілі тим, що сигналять "за мир".

На даху біля міської СБУ і зараз сидять в очікуванні снайпери.

Обладміністрація так само перекрита шинами, дверима, холодильниками й іншими меблями.

Звернення людини, яка одним вагомим словом може припинити донецький "бєспрєдєл", трохи розхитало ситуацію. Ті, що за мир, стали трохи активнішими. Сепаратисти почали бити на сполох і кричати "Ахметов, геть із Донбасу!".

Цікава картина відбулась у середу. Біля пам’ятника Шевченкові, неподалік від держадміністрації, о 12-й зібралися головні вороги олігарха. Близько 30 бабусь, дідусів і декілька хлопців із палицями хотіли донести, що "Ахметов – покидьок".

Одна жіночка, зважаючи на опухле обличчя, схоже, була або напідпитку, або просто сонна, благала перехожих долучитися до ритуальних прокльонів. Але донеччани якось не "велися на провокацію": проходили повз, позіхали. З боку це виглядало, як найкращий показник провалу "Донецької республіки".

Після закликів до націоналізації бізнесу Ріната Ахметова ДНР почали залишати деякі міністри. Наприклад, міністр палива та енергетики Олексій Грановський. "Регіонал", який завжди дотримувався проросійських поглядів, заявив, що "не поділяє поглядів на проведення націоналізації".

- Ніхто не уповноважений забирати чужу власність і бізнес, яким би він не був. Повторювати помилки Януковича та існуючої влади в Києві вважаю згубним, - із такими словами він пішов.

Але повернімося до Ахметова. Нещодавно я передивилася фільм "Брат".

По-перше, щиро здивувалася, скільки там шовіністичних настроїв у бік українців, але то так, ремарка.

По-друге, згадала цитату, що "сила світу лише у грошах, тільки вони керують світом".

Ахметов тримався відсторонено лише доти, доки "народні ополченці" не захопили залізницю. На цілий день призупинили пересування вантажних потягів. На місці стояло вугілля, метал та інші коштовні ресурси. Лише за такий короткий термін залізниця зазнала збитків на 1,5 мільйона гривень. Це за декілька годин. Якби бойовики і далі тримали структуру в полоні, весь основний бізнес Ахметова зазнав би шалених збитків.

Тож істерика олігарха цілком зрозуміла і прогнозована: гроші керують.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 23:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus