Раді пропонують озброїти громадські формування на держкордоні

21 травня 201410:31

Верховній Раді пропонують дозволити добровільним громадським формуванням із охорони громадського порядку і державного кордону використовувати холодну і вогнепальну зброю.

Відповідний законопроект №4914 зі змінами до закону "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (щодо використання зброї)" зареєстровано в парламенті 20 травня.

Автор законодавчої ініціативи народний депутат від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк у пояснювальній записці зазначає, що недостатні чисельність Державної прикордонної служби та рівень технічної оснащеності східного кордону не дають змоги виявляти усіх диверсантів на Донбасі.

Тому, за його словами, прикордонникам і правоохоронним органам, Збройним Силам України можуть допомогти громадяни, що вступили до лав добровільних громадських формувань із охорони громадського порядку і державного кордону.

"Зазвичай вони формуються з місцевих жителів, що добре ознайомлені як із місцевим рельєфом, так і складом населення, і здатні виявити підозрілу активність. Однак українське законодавство передбачає, що останні можуть використовувати лише спецзасоби індивідуального захисту і самооборони. Таким чином, ці формування не зможуть затримати чи знешкодити диверсантів, озброєних вогнепальною зброєю", – наголосив Сиротюк.

Саме для розв’язання цієї проблеми він пропонує дозволити громадянам – учасникам громадських формувань із охорони громадського порядку і держкордону використовувати холодну і вогнепальну зброю, що, на його думку, уможливить підвищення безпеки в регіоні, захисту громадян, що бажають допомагати правоохоронним органам та прикордонникам у знешкодженні терористів, загального рівня обороноздатності держави.

Проект передбачає, що зброя громадськими формуваннями має використовуватись "для самозахисту та для припинення групових порушень громадського порядку, відбиття нападів на державні і громадські будівлі, підприємства, установи, транспортні засоби, для припинення в разі потреби опору представникам Держприкордонслужби та іншим особам, що виконують службові або громадські обов’язки з охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та тероризмом, а також в інших випадках".

"Ухвалення цього законопроекту дозволить громадянам, що залучені до охорони громадського порядку і держкордону, використовувати холодну і вогнепальну зброю, що полегшить боротьбу з терористами, сприятиме збільшенню обороноздатності держави, підсилить ефективність роботи Держприкордонслужби та інших правоохоронних органів", – переконаний автор ініціативи.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 21:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus