Страсбургу показали українсько-російський сюрреалізм

Проукраїнський і проросійський мітинги біля Ради Європи намагалися розповісти правду, оперуючи одними і тими ж поняттями
Фото из сайта партиявеликоеотечество.рф
11 квітня 201417:58

Страсбург оживає на період сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Цього разу головною темою робочого тижня було питання України.

Кожну сесію ПАРЄ супроводжують мітинги. Громадськість Франції та емігрантські осередки намагаються привернути увагу політиків до конкретних проблем або показати, що насправді відбувається.

Цього разу показали справді все.

Сюрреалізм. Це найточніше описує те, що відбувалося протягом останнього тижня біля стін Ради Європи.

У понеділок, 7 квітня, біля стін Ради Європи з’явилися перші жовто-блакитні прапори: українська діаспора Ельзасу - Страсбургу й околиць - влаштувала проукраїнський мітинг.

Санкціонована, узгоджена й організована акція проходила з піснями, прапорами, антиросійською риторикою та закликами до депутатів відреагувати на прохання українців і покарати президента Росії Володимира Путіна. Все по-українськи - вишиванки, пісні, музика і танці.

Майже відразу поряд із цим філіалом українського Євромайдану з’являється невелика група людей. Вони представляються етнічними українцями - "харків'янами" та "небайдужими" росіянами.

Вони стають праворуч від мітингувальників - теж символічно - та вивішують плакати. Поступово починає лунати проросійська риторика.

- Ми - представники південно-східних регіонів України… І нам важливо, щоб депутати почули про те, що насправді відбувається там.

Російські прапори піднімають боязко й не відразу.

- Наше посольство заборонило… - проговорився один з учасників.

Ці свідомі й активні учасники мітингів приїхали на авто з бельгійськими номерами.

Один з учасників говорить про те, що хоче захисти право говорити російською і бути "русским". А потім додає: хоч і народився він в Україні, вже давно живе в Німеччині. На запитання про те, хто особисто йому заважає говорити російською - він посміхається і змінює тему розмови.

Сюрреалізм - це мистецтво. І як ведеться у мистецтві - тут не приховують стиль автора.

Тож у середу, 9 квітня, з’являються триколори, дівчина в кокошнику, плакат "Ні фашизму на Украіне" (текст оригінальний) та прапори "Партии Великое Отечество".

ПВО - російський рух, що активно підтримує політику Путіна та вважає, що Сталін зробив вагомий внесок у розвиток країни. А ще ця партія засуджує Горбачова за розвал СРСР.

- Це наші колеги з Калінінграда, - пояснила "харків’янка".

Деякі активісти впізнали їх.

- Ця ж компанія минулого року мітингувала з приводу Сирії, а позаминулого ще з чимось там була не згодна - маємо справу з професіоналами, - повідомляють активісти на сторінці страсбурзького Євромайдану у Facebook.

 

Дивлячись з боку, не відразу розумієш, що це два окремі і протилежні за суттю мітинги. Тим паче, що проукраїнський мітинг намагається розповісти правду, оперуючи тими ж поняттями, що і проросійський.

- "Фашизм", "ЗМІ брешуть", "Ні агресії"…

В якийсь момент, для повноти сюрреалістичної картини, до проукраїнського мітингу долучається ще й невелика група чеченських активістів.

- Путін - злочинець! Руки геть від Чечні, Грузії, України… - вигукує хлопчина, розмахуючи чеченським прапором.

Усе це проходить у дружній мирній атмосфері.

Резолюцію прийнято. Росія без права голосу в ПАРЄ. І ввечері всі учасники дійства, прощаючись, тиснуть руки одне одному.

А "безповітряна тривога" досі так і витає над Україною.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 20:15
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus