НАТО більше не може вести справи з Росією як раніше, - Генсек

22 березня 201410:57

Після кримських подій НАТО не може вести справи з Росією як раніше.

Про це заявив у п'ятницю генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен, виступаючи на Брюссельському форумі, передає Інтерфакс-Україна.

"Військове вторгнення Росії в Україну являє собою найсерйознішу кризу в Європі з моменту падіння берлінської стіни. Поставлено під питання наше бачення Європи єдиної, що вільно живе в світі" , - підкреслив генсек альянсу.

"Оскільки це не поодинокий інцидент, він стає моделлю поведінки, військового тиску і заморожених конфліктів поблизу наших кордонів: Придністров'я, Південна Осетія, Абхазія, а тепер Крим. Всі ці конфлікти об'єднує одне: одна велика країна в односторонньому порядку вирішує переписати міжнародні закони. В одночас і особисто, і знову створити розділові лінії в Європі через 25 років після того, як вільні народи Європи стерли їх", - сказав А.Фог Расмуссен.

"Ми всі сподівалися, що подібного роду ревізіоністська поведінка залишилася в XIX столітті. Але ми бачимо, що вона повернулася в XXI столітті. Вона грунтується на конфронтаціях, а не на співпраці. І вона становить реальну загрозу глобального світопорядку, заснованому на наших цінностях і правилах, які ми всі домовилися дотримуватися", - заявив генсек НАТО.

"Тому ми повинні відповісти зараз і в майбутньому", - підкреслив він.

А.Фог Расмуссен, зазначив, що "необхідно ясно дати зрозуміти, що ми не можемо більше вести справи з Росією, як раніше".

"Це не наш вибір, це викликає у нас серйозне занепокоєння і ставить під питання самі основи нашого співробітництва з Росією", - зазначив генсек НАТО.

"Ми не можемо продовжувати роззброюватися в той час, коли увесь інший світ накопичує озброєння, а деякі брязкають зброєю на наших кордонах", - підкреслив А.Фог Расмуссен.

"Найважливіший обов'язок НАТО захищати і обороняти наші народи і наші території. Для того, щоб робити це, ми повинні розташовувати усіма можливостями стримування та протидії загроз", - сказав генсек альянсу.

За його словами, НАТО  "продовжує залишати відкритими двері для політичного діалогу" з Росією.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 22:50
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus