Німці проспали назрівання найнебезпечнішої європейської кризи

Німеччина схильна до того, щоб дати Януковичу і далі бігати по пеньках, прийняти в себе кілька сотень політичних біженців, не сваритися з Москвою й збудувати на польському кордоні новий Берлінський мур
7 лютого 201410:00

Європейський парламент радить країнам ЄС підготуватися до введення санкцій проти українських чиновників та олігархів. Проте Німеччина - один із головних керманичів у цьому союзі - вочевидь, до цього не схильна.

У зв'язку з політичною кризою в Україні Берлін опинився у скрутній іміджевій ситуації. Тільки нещодавно нова німецька урядова коаліція сформувалася і заходилася розробляти безпекову концепцію, як неочікувано постала перед конкретною зовнішньополітичною проблемою - українською "революцією".

Тепер Німеччина мусить доводити свою політичну платоспроможність - причому, не десь у Афганістані чи Африці, а на самісінькому кордоні Євросоюзу - в Києві, у двох годинах льоту від Берліна.

Думки німецьких керманичів уже розділилися. Канцлер Анґела Меркель заявляє, що для неї питання санкцій наразі не стоїть. Але міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр пропонує вже до кінця тижня залучити санкції до інструментарію залагодження кризи в Україні.

Німецька преса в прострації. Невже урядова криза вразила правлячу коаліцію ще у пелюшках? Чи це бажання не вступати у відкритий конфлікт із Москвою?

Загальний настрій у країні приблизно такий: німці зі здивуванням усвідомлюють, що, повісивши переговори про асоціацію з Україною на своїх молодших партнерів по Євросоюзу - Польщу, Швецію та країни Прибалтики - вони проспали назрівання найнебезпечнішої європейської кризи з часів блокади Берліна.

Новопризначений координатор федерального уряду з питань політики щодо Росії Гернот Ерлер мусив визнати перед пресою, що Євросоюз опинився в ситуації відкритої конкуренції з Москвою. На кону такого протистояння стоять не тільки $20 млрд кредиту для Києва, а й речі нематеріальної природи - політична репутація та цивілізаційна привабливість Заходу.

У Німеччині посилюється переконання, що в деяких питаннях Росії таки необхідно поступитися. Науковий директор німецько-російського форуму Алесандр Рар висловлює думку про те, що Європі слід змиритися з очевидною геополітичною реальністю й погодитися із Москвою в тому, що РФ не є частиною європейської цивілізації, не поділяє її гуманітарних цінностей, та не плекати ілюзії щодо спільного європейського простору від Атлантики до Владивостока.

Інакше кажучи, всі фантазії в дусі Європейської хартії з прав людини треба забути й визнати за Кремлем право будувати "русскій мір" і запроваджувати теперішні "традіціонниє русскиє цєнності" - авторитаризм, гомофобію, обскурантизм та націоналізм не тільки в себе вдома, а й у всіх російських околодках.

Натомість Європа має прагматично розвивати взаємовигідну економічну співпрацю та виторговувати висококалорійні газові домовленості з Москвою.

Німеччина майже напевно знає відповідь своїх громадян на запитання: чи повинні вони зі своїх податків фінансувати інтеграцію країни, президент якої замість того, щоби відвертати громадянську війну, їде до Володимира Путіна запалювати Олімпійський вогонь у Сочі?

Набагато раціональніше дати цьому президентові й далі бігати по пеньках, прийняти в себе кілька сотень політичних біженців, не сваритися з Москвою й збудувати на польському кордоні новий Берлінський мур.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:59
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus