Станом на ранок 27 січня в Україні мітингувальниками захоплено 11 ОДА та адмінбудівлі в Києві. У 5 облцентрах відбулися спроби штурму адмінбудівель, у 4 облцентрах - акції протесту. У Криму Меджліс кримських татар ініціює мирний страйк. У Донецьку, Луганську та Харкові штурмів не було. Хоча в Донецьку невідомі на мітингу на підтримку Януковича напали на прихильників влади. У Харкові регулярно нападають на місцевий Євромайдан та активістів.
![]() |
Вінниця
У Вінниці ОДА захопили 25 січня. Люди прорвалися через головний вхід в адміністрацію, повідомляють 20 хвилин.
Усередині їх зустрів загін "Беркута" та міліції. Активісти зсередини відчинили другі двері центрального входу. У деяких протестувальників були кийки та протигази. Натовп скандував "Разом і до кінця!" та "Банду геть!".
У процесі захоплення активісти використовували проти правоохоронців вогнегасники. Спрацювала сигналізація. Правоохоронці активного опору не чинили. Активісти закликали міліцію вийти з будівлі, стати на бік протестувальників і впустити інших людей усередину. Кілька разів активісти використовували газові гранати та балони. Під час захоплення будівлі потрощили меблі, які потім кидали в правоохоронців.
Волинь
У Луцьку, крім блокування військової частини, мітингувальники змусили без захоплення держбудівель піти у відставку голів Волинської облради Володимира Войтовича та ОДА Бориса Клімчука, повідомляє ВолиньPost.
Дніпропетровськ
У Дніпропетровську штурмувати ОДА намагалися близько трьох тисяч людей, повідомляє "Вгороде".
Відео Accidents news
На допомогу міліції надійшли "тітушки", які не соромилися використовувати битки та димові шашки, а також затримувати демонстрантів.
Міліція вишикувалася в декілька кордонів перед будівлею ОДА, декількох демонстрантів затримали. Було застосовано сльозогінний газ і шумові гранати. Губернатор відмовився піти у відставку.
Жорстка реакція міліції на євромайданівців чекала в ніч на 27 січня. Під час розгону Народного віча постраждали ще й 6 журналістів.
Житомир
Цього тижня в Житомирі відбулася низка масштабних акцій – декілька сотень людей спробували штурмували будівлю облради 23 січня, повідомляє Житомир.info.
24 січня під стіни міської ради прийшло вже декілька тисяч житомирян, які, прорвавшись на засідання сесії, змусили депутатів утворити Народну раду. Вже в суботу, 25 січня, відбулося перше засідання новоствореної Народної ради, на якій було прийнято рішення про формування загонів громадського порядку та самооборони. Майже всі райцентри Житомирщини провели пікетування держустанов.
Закарпаття
В Ужгороді люди декілька днів збиралися штурмувати ОДА, проте домовилися просто заблокувати будівлю і не пускати до неї чиновників, повідомляє Карпатський об’єктив.
Запоріжжя
У Запоріжжі губернатор відмовився піти у відставку на вимогу мітингувальників, тому о 2-й годині 26 січня активісти Майдану почали прориватися через кордон силовиків до будівлі ОДА, закидати правоохоронців камінням, повідомляє 061.ua.
Своєю чергою, міліція перекрила всі входи в ОДА і почала застосовувати світлошумові та газові гранати. Мітинг перед будівлею ОДА зібрав близько 10 тисяч людей.
Повідомляли про поранених активістів унаслідок штурму ОДА. У захисті держбудівлі, крім силовиків МВС, активно брали участь так звані "тітушки".
Також у ніч на 27 січня міліція розігнала Євромайдан навпроти будівлі ОДА.
Івано-Франківськ
Кілька тисяч мітингувальників в Івано-Франківську зібралися під стінами обласної держадміністрації, а кілька десятків із них зайшли всередину, розбивши двері 24 січня, повідомляє Радіо Собода.
Правоохоронці застосували подразливий газ. Згодом міліція залишила приміщення. Люди зробили коридор і аплодували правоохоронцям, які йшли.
Протестувальники вимагали виходу до них голови ОДА Василя Чуднова. Але в той момент його не було в приміщенні ОДА.
З вікна облради вивісили синьо-жовтий прапор, а перед приміщенням спорудили барикади.
Кіровоград
Уранці 26 січня на центральній площі перед будівлею ОДА зібралися євромайданівці й активісти з прапорами Партії регіонів, повідомляє Радіо Свобода.
На вході до будівлі вишикувалися силовики.
Відучора в місті поширювали інформацію про захоплення Кіровоградської обладміністрації, тому вікна будівлі заклали мішками, ймовірно, з піском. Штурму очікували близько полудня.
Голова ОДА Андрій Ніколаєнко у зверненні на обласному телебаченні наголосив, що має приїхати група людей, які штурмуватимуть будівлю. Окремі місцеві активісти в соцмережах запевняли, що до сили не вдаватимуться.
Попри це, під час пікету двом євромайданівцям чоловіки у спортивному одязі розбили голови. Міліція не втручалася. За поки що непідтвердженими даними, місцевого активіста Євромайдану Сергія Запорожана затримали на 15 діб, а головного обласного "свободівця" Олександра Ромащенка викликали як свідка.
Підвечір мітингувальники розійшлися.
Львів
У Львові люди захопили ОДА, змусивши губернатора Олега Сала написати заяву про відставку, повідомляє ZAXID.NET.
Мітингувальники зустріли Сала біля входу в будівлю облдержадміністрації і змусили написати заяву на звільнення, не допускаючи до кабінету на другий поверх.
Серед протестувальників був депутат Львівської міськради від ВО "Свобода" Любомир Мельничук. За його словами, після того, як голова ОДА написав заяву, люди утворили коридор і випустили його на вулицю.
У Львівській облдержадміністрації розпочали створювати загони самооборони. Пізніше тут планують формувати Народну раду Львівщини.
Біля ЛОДА поставили дві бочки та привезли дрова, аби мітингувальники могли зігрітися. Люди обіцяють, що до ночі бочок буде більше і їх поставлять по периметру.
Окрім того, активісти почали монтувати сцену на проїжджій частині з боку вулиці Винниченка. З протилежного боку формують барикаду з мішків зі снігом і гіляччя.
Миколаїв
У Миколаєві штурмувати ОДА "Правому сектору" завадили жінки, повідомляє Новини Миколаїв.
Там зібралися 500-600 осіб захисників і значні сили міліції. Також помірковано налаштовані "протестанти", в основному жінки, вишикувалися ланцюгом перед колоною "Правого сектора", відчайдушно закликаючи не йти на облдержадміністрацію. Вони говорили, що сили нерівні, під ОДА зібралося вдесятеро більше і "вас там просто повбивають". Демонстрантів і справді було менше – приблизно 300 осіб.
Одеса
В Одесі приблизно дві тисячі людей зібралися під будівлею ОДА з протестом проти влади, повідомляє ТАЙМЕР.
Перед демонстрантами перед входом в ОДА вишикувалися "захисники" держбудівлі в кількості приблизно 500 осіб.
Утім штурм так і не розпочався, а активісти спротиву заявили, що не планували його проводити.
Полтава
У Полтаві 25 січня протестувальники зайшли у приміщення ОДА через зламані вхідні двері, повідомляє Новини Полтави.
Опозиційні депутати провели засідання Народної ради.
Рівне
Рівняни, які спершу рушили до офісу місцевої Партії регіонів, пішли згодом до Рівненської ОДА. Вони виламали вхідні двері й зайшли в середину, повідомляє "Рівне1".
Близько 2-3 тисяч людей були під стінами Рівненської ОДА. Активісти готуються провести першу ніч у захопленій будівлі, облаштовують інфраструктуру. На Народному вічі, що передувало приготуванням, вирішили створити Народну раду.
Мешканці Рівненської області, які об'єдналися для захисту України від диктатури Януковича, звертаються до депутатів обласної ради. "Народ обрав вас відстоювати наші інтереси, і в цей доленосний час чекає від вас активних і рішучих дій. Народне віче вимагає від кожного депутата зректися злочинного режиму Януковича та перейти на бік народу".
У понеділок, 27 січня, о 14-й годині відбудеться сесія Рівненської обласної ради. Кожного депутата, який не з'явиться та не підтримає створення Народної ради, мешканці Рівненщини вважатимуть співучасником злочину режиму з відповідними наслідками.
Суми
Захоплення відбулося мирним шляхом. Після переговорів із демонстрантами міліція залишила будівлю ОДА та мерії, повідомляє ДанкорОнлайн.
Проте в ніч на 27 січня силовики повернулися і провели "зачистку" Сумської ОДА. "Жорстко, без жодного попередження зачистили. Били кийками, пакували людей. За словами очевидців, гнали людей по площі зі словами "Убьем вас, суки!" - пише на своїй сторінці у Facebook сумський журналіст Євгеній Положій.
За його словами, сьогодні в будинку Рад за згодою міліції зайшли сумчани на прийом до народного депутата Володимира Шульги.
Скільки людей заарештовано - наразі невідомо, співробітники МВС узагалі не відповідають на запитання, не показують документів, не говорять, хто старший.
Тернопіль
Натовп обурених тернополян захопив приміщення облдержадміністрації 23 січня, повідомляє "За збручем".
Нечисленні міліціонери покинули пости та відступили перед протестувальниками. Повідомляють, що наступ стався стихійно, без організації з боку опозиційних партій.
Активісти, виламавши вхідні двері, увірвалися всередину. Декілька сотень громадян зайняли вестибюль та інші приміщення на всіх поверхах, а також підійшли до приймальні губернатора Валентина Хоптяна. Губернатора на місці не були, люди залишилися в будівлі до ранку і вимагатимуть відставки Хоптяна.
Тернопільська міліція відкрила кримінальне провадження за фактом захоплення приміщення облдержадміністрації.
Херсон
У Херсоні ОДА не штурмували, повідомляє Голос столиці.
Кількість противників і прихильників влади тут приблизно рівна, судячи з мітингу під ОДА.
Хмельницький
У Хмельницькому ОДА не захоплювали, проте звели барикади навпроти будівлі й облаштували наметове містечко, повідомляють Новини Хмельницького. На хмельницькому Євромайдані виникла суперечка між активістами Майдану та адміністрацією наметового містечка. Людям не дозволяють постійно перебувати всередині будівлі, як, наприклад у Вінниці.
До Хмельницької ОДА намагалися потрапити близько тридцяти осіб. Люди скаржилися на те, що замерзли, і не розуміють – якщо облрада захоплена, то чому їх не пускають до будівлі?
Комендант наметового містечка Юрій Смаль, який разом з іншою групою майданівців стримував натиск, переконував, що облрада підконтрольна Майдану, а погрітися можна і в міській раді.
Усередині адміністрації чергувало 10 міліціонерів. Вони впускали по одній людині і проводили до вбиральні й назад. Говорили, що облрада - це режимний об'єкт.
Черкаси
У Черкасах увечері 25 січня відбулася чергова спроба штурму обласної державної адміністрації, але опозиції, яка попереджала про провокацію, вдалося зупинити найрадикальніших демонстрантів, повідомляє Прочерк.
Демонстранти також вимагали звільнити затриманих під час попереднього штурму, що стався ще в четвер. Перед тим удень керівництво ОДА звернулося до міліції з проханням розслідувати ту першу спробу захопити будівлю; тоді міліція врешті вибила демонстрантів із середини. Затримали 58 осіб, згодом декого з них відпустили.
У ніч на 27 січня в Черкасах жорстоко розігнали протестувальників під ОДА, затримано понад 50 осіб, є постраждалі.
"На цей момент міліція перепиняє всі без розбору авта в центрі міста і нещадно б'є пасажирів і водіїв. Під роздачу потрапляють навіть таксі", - розповів місцевий журналіст.
Чернігів
У Чернігові мітингувальники від опозиції прорвалися в одну з будівель ОДА 25 січня, повідомляє Чернігів.info.
Однак втримати її мітингувальники не змогли. ОДА взято в блокаду, будують барикади, губернатор залишив держбудівлю, його місце перебування невідоме.
Чернівці
У Чернівцях штурм розпочався вранці 25 січня. Приблизно о 10:30 близько тисячі осіб почали штурмувати приміщення обласної державної адміністрації, повідомляють Українські новини.
Голова облдержадміністрації Михайло Папієв покинув приміщення ОДА і віддав його новоствореній Народній раді. Але заяви про відставку так і не написав.
Міліція вивела всіх працівників ОДА і покинула приміщення. Виходили вони під вигуки "Ура!", "Ганьба!", "Молодці!". Нардеп Максим Бурбак заявив, що він зараз є комендантом будівлі обласної адміністрації і що ремонт вікон і дверей, які розбили під час штурму, проведуть за гроші народних депутатів.
Зараз планують створити загони самооборони, які будуть охороняти приміщення.