Опозиція придумала план - зміни до Конституції та закону про вибори

"Так, розглядаються зміни у виборче законодавство та Конституцію України. Особливу увагу буде надано саме виборчому законодавству та питанню членів ЦВК"
3 січня 201416:37
 • 1
 • 1

Опозиція змінює пріоритети — тепер замість відставки уряду Азарова вона домагатиметься змін до Конституції та закону про вибори президента.

Про це свідчить і нещодавно затверджений план дій Всеукраїнського об'єднання "Майдан", і зізнання депутатів різних фракцій, з якими поспілкувався INSIDER.

План дій ВО "Майдан" затвердили перед останнім віче 28 грудня 20013 року, він складається з кількох розділів.

Із раніше задекларованих вимог опозиції там розписано дії щодо покарання винних у побитті людей на Майдані 30 листопада, звільнення затриманих учасників протестів і допомогу в безперебійному функціонуванні Майдану.

Дії щодо відставки уряду, дострокових виборів президента і парламенту в цьому плані не фігурують.

Замість них у порядку денному з'явилися зміни до Конституції, зміни в закон про вибори президента та формування широкої мережі спостерігачів до наступних виборів.

Отже, протягом січня ВО "Майдан" збирається:

1) силами Автомайдану провести пікетування особистих будівель посадових осіб, від яких залежить проведення розслідування щодо винних у побитті мирних мітингувальників, а саме: Віктора Януковича, Миколи Азарова, Віктора Пшонки, Віталія Захарченка, Андрія Клюєва.

2) оприлюднити в закордонних ЗМІ інформацію про активи "Сім’ї" за кордоном, наголошуючи на можливості їх блокування за міжнародними стандартами ФАТФ.

Розповсюджувати алгоритми таких дій із сайту http://yanukovich.info/  серед європейських політиків, журналістів і громадськості.

3) оголосити бойкот комерційним компаніям "Сім’ї", задіяним у грабуванні бюджету. Організувати протести під їх офісами в Україні та за кордоном.

До 5 січня 2014 року підготувати та подати звернення до генерального прокурора, відповідних судів про звільнення заарештованих осіб відповідно до "Закону про непритягнення до кримінальної відповідальності учасників мирних протестів".

До 10 січня 2014 року звернутися до урядів ЄС і США з проханням активізувати процес запровадження персональних санкцій до вищих посадових осіб України, винних у розгоні мирних демонстрантів.

До цього ж дня розробити та вручити суддям звернення від Майдану щодо відповідальності в разі застосування вибіркового правосуддя.

До 14 січня 2004 року розробити та внести на розгляд Верховної Ради зміни до Державного бюджету, якими передбачити зменшення кількості державних резиденцій президента України, скорочення видатків на його утримання, скасування пільг чиновникам, скорочення видатків на їх утримання.

До 15 січня 2014 року оголосити про початок формування мережі спостерігачів на виборах.

До 21 січня 2004 року провести переговори та забезпечити результативне голосування за Акт щодо відновлення конституційного ладу в Україні. Крім того, підготувати й обговорити законопроект про внесення змін до закону про вибори президента, який сприяв би проведенню демократичних, чесних і прозорих президентських виборів.

До 24 січня 2014 року закликати найбільші підприємства України провести попереджувальний страйк 24 січня (п’ятниця) 2014 року.

22-24 січня провести активне пікетування резиденцій вищих посадових осіб. 

 
 
 
 
 

Тепер залишається лише стежити, як план будуть реалізовувати. Адже в перші дні нового року депутати, крім чергових, відпочивають.

Напередодні свят опозиційні фракції провели зібрання щодо подальших дій і планів. Окремо збирались і лідери опозиції.

В офіційних коментарях депутати наголошують на тому, що всі засідання фракцій були плановими.

"Засідання пройшло, але ми часто проводимо їх, тим паче зважаючи, що скоро нова сесія і в роботі парламенту перерва", - наголосив депутат-УДАРівець Віктор Чумак у коментарі INSIDER.

Аналогічну відповідь дали й представники "Батьківщини" та "Свободи" на спробу уточнити, що саме обговорювали на "звичайних планьорках".

"Це були фракційні питання, нічого більше", - заявив Ігор Швайка, депутат від "Свободи".

Політики не дали чіткої відповіді щодо ймовірних змін до закону про вибори президента та до Конституції України, наголошуючи, що такі моменти мають озвучувати лідери фракцій.

"Не на диктофон" парламентарії зізнаються, що ці питання не тільки обговорювали, але й готують як один із основних козирів дій опозиції впродовж наступної сесії.

"Так, розглядаються зміни до виборчого законодавства та Конституції України. Особливу увагу буде надано саме виборчому законодавству, адже зараз є проблема з виборчими округами і контролем за ними, є також питання членів ЦВК. При чинному законі шансів виграти у Януковича, навіть попри втрату ним рейтингу через події з розгоном Майдану, нульові. Влада буде намагатися зробити все, аби утриматися на другий термін. Тому перше, що планують під час нової сесії, - порушити питання закону про вибори, який саме зараз, коли до влади безліч претензій, можна протягнути в парламенті", - наголосив представник "Батьківщини".

Однак, як саме опозиція має намір протягнути зміни, невигідні ПР, не говорить ніхто.

"Якщо бути відвертим, то про конкретні дії домовляються лише лідери та наближені до них. Багатьох у фракції лише ставлять до відома, озвучуючи певні позиції. Цікаво й те, що зараз усі прекрасно зрозуміли, що йти на вибори Кличко, Яценюк і Тягнибок будуть окремо, і спільні домовленості можуть мати лише умовне значення. У нас був не один випадок, коли з Яценюком домовлялись, а його команда діяла навпаки…тому ніхто не розраховуватиме на подальшу тісну співпрацю", - наголосив депутат від УДАРу.

Аналогічні звинувачення звучать і в "Батьківщині" в бік Кличка: мовляв, "він завжди обіцяє, а потім нічого не виконує".

Щоправда, навіть якщо трійка опозиціонерів таки розпадеться, то зміна виборчого законодавства необхідна всім кандидатам.

"Єдина можливість ухвалити їх (зміни в закон про вибори президента) – це позафракційні та комуністи, з першими уже ведуть переговори, останні ж - дуже важка група, адже їх завжди можуть "перекупити", і вони знайдуть виправдання в стилі "неголосування за відставку Азарова", - зізнався депутат від "Батьківщини".

"Тут усе залежить від того, хто стоїть за конкретним мажоритарником. Скажімо, наша група (Єрємєєва) ще не обговорювала цієї ініціативи, але напередодні пленарного тижня або під час нього це питання треба порушити. Що ж до інших, то я чув, що значна частина готова підтримати закон", - розповів позафракційний депутат.

Щодо змін до Конституції, то вони, як і 2004 року, зараз потрібні всім політичним силам для перестраховки.

Як відомо, Кличко вже заявив, що готовий бути президентом із повноваженнями Ющенка. Таким чином його союзник може стати прем'єром із повноваженнями Тимошенко. Депутати ж, які сформують більшість, зможуть диктувати свої правила гри.

У "Свободі" кажуть, що опозиція буде робити все, аби повернутися до Конституції 2004 року, яка передбачала парламентсько-президентську форму правління.

 

 

"Ці спроби стануть своєрідним трендом. Іще одним кроком будуть заяви про спільного кандидата, але навряд на практиці до цього дійде", - зауважив "свободівець".

Цікаво, що практично всі співрозмовники визнають: 2014-й – це рік, коли всі дії політиків будуть позначені виборами.

Наприклад, в УДАРі уже давно готуються до виборів і ведуть окрему від Арсенія Яценюка та Олега Тягнибока політику.

"Окрему тактику можна було помітити ще під час Євромайдану. У Кличка великі шанси, і він чітко це розуміє. 2014-й для нього – це рік, коли свою популярність треба не тільки зберегти, але й примножити. Саме тому він упродовж усього року вестиме свою гру, непомітну для загалу. Ніби й з усіма, але насправді лише за себе", - зізнався депутат від УДАРу.

Водночас Арсеній Яценюк і Олег Тягнибок навряд чи складуть зброю, і продовжать також змагатися за посаду президента.

Якщо опозиціонери не об'єднаються, то самі збільшуватимуть шанси Віктора Януковича на перемогу.

Останній же спробує, як завжди, утримати свій електорат соціальними подачками.

"Наш козир – російський кредит. За цей рік влада спробує продемонструвати всю користь від отриманих коштів – трішки підвищити пенсії, зарплати. Тобто продемонструють на соціальному секторі той факт, що відмова від ЄС була правильним кроком. Не на користь опозиції те, що жоден із трьох її очільників не зміг стати справжнім лідером Майдану, а сам мітинг потрохи згасатиме. Всім цим зможе скористатися влада, адже недієздатна трійка опозиції навіть на тлі "непопулярного" Януковича виглядатиме гірше", - розповів INSIDER депутат від ПР.

Єдине, що може суттєво зіпсувати карти Януковичу, - якщо олігархи поставлять на іншого кандидата.

"За моєю інформацію, як серед олігархів, так і з боку Росії тривають розмови про заміну Януковича - про запасного гравця, тобто того, хто може виграти вибори, якщо на початку 2015-го стане очевидно, що Янукович не впорається. Розглядають підтримку когось із лідерів опозиції, радше за все - Кличка. Але є й розмови про абсолютно нового діяча, який на хвилі невдоволених українців може виграти вибори, або принаймні мати перспективу на наступних парламентських виборах", - розповів депутат від ПР.

Що ж до Майдану, то навіть опозиціонери сумніваються в його успіху.

"Радше за все, цей великий мітинг розіб’ється на тимчасові незначні протести. Так пройде весь рік і цим можуть правильно скористатися в опозиції. Адже зараз там прекрасно усвідомлюють, що шанси виграти вибори 2015 року залежатимуть від дій 2014-го і на гаслах штибу "повалимо Межигір'я" далеко не зайдемо", - наголошує один із УДАРівців.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1
ПЕРЕГЛЯДІВ
1
КОМЕНТАРІВ

КОМЕНТАРІ

28.05.2016, 10:56
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 1 лютого 2016

  INSIDER: Лучшие материалы

  Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми

  • 0
  • 5
   
  • 31 січня 2016

  Роман Безсмертний: "Росія зацікавлена, щоб ця війна тривала без кінця"

  "З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"

  • 3
  • 2
   
  • 29 січня 2016

  Как проститься с прошлым

  Как прощаться и открываться новым возможностям, рассказывает психолог

  • 1
  • 2
   
  • 29 січня 2016

  Крымские ультрас: «Предателей мы не забудем»

  Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас

  • 1
  • 2
   
Система Orphus