Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, а й діяти

Народ на дві голови вищий за свій провід. Так було завжди. Але зараз додалося те, що політики не дають "вистрелити" новим лідерам із народу
3 січня 201415:50

Ті, хто керує Майданом, вибудували систему так, що дуже важко пробитися, вилізти й вистрибнути… 

Хоча б до мікрофона на сцені Євромайдану. Опозиція найняла собі бійців. Навіть "Свобода" - російськомовних хлопців із Дніпропетровщини, які раніше працювали на Партію регіонів. 

Тому під сцену нам доводиться приходити групою 200-300 осіб, вимагаючи дати виступити хоча б одній людині. Їй дозволяють, вона говорить правильні речі, але слідом за нею ще 25 спікерів глушать усе своїми "проповідями". 

Інший приклад - події на Банковій. Ви пам’ятаєте, як спочатку здавалося, що все вдасться? А потім прибігли поводирі - спершу Петро Порошенко, потім Віталій Кличко - і все зупинили. 

Вони запустили купу активістів, які бігали та кричали: "Назад на Майдан!". Почали той увесь народ відтягувати, і коли із тисяч залишилися сотні - вийшов "Беркут".

Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, а й діяти.

Весь час поводирі зі сцени кричали про провокаторів у масках і "тітушок". Але чи звернули ви увагу, що перші листівки про те, як розпізнати "тітушок", звучали так: молоді люди в масках, спортивного вигляду, можуть говорити і українською, і російською? 

Де ви бачили "тітушок" у масках? Провокатори на Банковій були з відкритими обличчями. Вони виходили з-за спин міліцейських бійців, робили якісь дії і заходили назад. І ніхто їх не шукає.

А цей опис на 70% списано із праворадикальної молоді. Людина одягає маску не для того, щоб сховатися від людей, а для того, щоб її потім не посадили. А організатори настільки накрутили народ, що не можна було пройти по вулиці - хапали за одяг і зривали маски.

Поводирі заводять нас не туди і у глобальних речах. Усі знають, що влада наразі є нелегітимною – обирали її за одним законом, а президент збільшив собі повноваження, яких йому ніхто не давав. 

Але опозиція про це не говорить, бо сама є владою - має депутатський корпус від селищних і районних до Верховної Ради. 

Навіть "Свобода", опинившись у системі, діє за її правилам. Їх програмні ідеї правильні - націоналістичні, але вони їх не виконують. Наприклад, коли першого разу намагалися завалити пам’ятник Ленінові, але не змогли – вони сказали, що це робили провокатори. А коли вийшло – що то зробила партія, хоча насправді то була права молодь. 

Так само і з вимогами, які звучать на Майдані від опозиції. Спочатку говорили винятково про підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Але правий сектор Майдану сформулював гасло "Зека геть!", і народ це підтримав. Потім місяць Майдан скандував "Зека геть!", а тепер опозиція каже, що виконати цю вимогу є неможливим.

Вони створюють об’єднання "Майдан", щоб протриматись і качати ситуацію до 2015 року. А тоді на виборах перемогти й отримати владу. Причому роблять вони це красиво, у "золотій" обгортці.

А ми пропонуємо оголосити владу нелегітимною, створити революційний провід, який буде керувати державою. Він винесе рішення про арешт можновладців, скличе національні збори, обере тимчасове правління, яке організує нормальні легітимні вибори. 

Першим кроком має бути зміна системи влади. Не тільки людей при владі, як було 2004-го, а саме системи. Мають бути виборними всі, аж до дільничного міліціонера, і механізм їх відкликання має бути чіткий.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 17:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus