Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, а й діяти

Народ на дві голови вищий за свій провід. Так було завжди. Але зараз додалося те, що політики не дають "вистрелити" новим лідерам із народу
3 січня 201415:50

Ті, хто керує Майданом, вибудували систему так, що дуже важко пробитися, вилізти й вистрибнути… 

Хоча б до мікрофона на сцені Євромайдану. Опозиція найняла собі бійців. Навіть "Свобода" - російськомовних хлопців із Дніпропетровщини, які раніше працювали на Партію регіонів. 

Тому під сцену нам доводиться приходити групою 200-300 осіб, вимагаючи дати виступити хоча б одній людині. Їй дозволяють, вона говорить правильні речі, але слідом за нею ще 25 спікерів глушать усе своїми "проповідями". 

Інший приклад - події на Банковій. Ви пам’ятаєте, як спочатку здавалося, що все вдасться? А потім прибігли поводирі - спершу Петро Порошенко, потім Віталій Кличко - і все зупинили. 

Вони запустили купу активістів, які бігали та кричали: "Назад на Майдан!". Почали той увесь народ відтягувати, і коли із тисяч залишилися сотні - вийшов "Беркут".

Для революції потрібна критична маса людей, які готові не лише думати, а й діяти.

Весь час поводирі зі сцени кричали про провокаторів у масках і "тітушок". Але чи звернули ви увагу, що перші листівки про те, як розпізнати "тітушок", звучали так: молоді люди в масках, спортивного вигляду, можуть говорити і українською, і російською? 

Де ви бачили "тітушок" у масках? Провокатори на Банковій були з відкритими обличчями. Вони виходили з-за спин міліцейських бійців, робили якісь дії і заходили назад. І ніхто їх не шукає.

А цей опис на 70% списано із праворадикальної молоді. Людина одягає маску не для того, щоб сховатися від людей, а для того, щоб її потім не посадили. А організатори настільки накрутили народ, що не можна було пройти по вулиці - хапали за одяг і зривали маски.

Поводирі заводять нас не туди і у глобальних речах. Усі знають, що влада наразі є нелегітимною – обирали її за одним законом, а президент збільшив собі повноваження, яких йому ніхто не давав. 

Але опозиція про це не говорить, бо сама є владою - має депутатський корпус від селищних і районних до Верховної Ради. 

Навіть "Свобода", опинившись у системі, діє за її правилам. Їх програмні ідеї правильні - націоналістичні, але вони їх не виконують. Наприклад, коли першого разу намагалися завалити пам’ятник Ленінові, але не змогли – вони сказали, що це робили провокатори. А коли вийшло – що то зробила партія, хоча насправді то була права молодь. 

Так само і з вимогами, які звучать на Майдані від опозиції. Спочатку говорили винятково про підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Але правий сектор Майдану сформулював гасло "Зека геть!", і народ це підтримав. Потім місяць Майдан скандував "Зека геть!", а тепер опозиція каже, що виконати цю вимогу є неможливим.

Вони створюють об’єднання "Майдан", щоб протриматись і качати ситуацію до 2015 року. А тоді на виборах перемогти й отримати владу. Причому роблять вони це красиво, у "золотій" обгортці.

А ми пропонуємо оголосити владу нелегітимною, створити революційний провід, який буде керувати державою. Він винесе рішення про арешт можновладців, скличе національні збори, обере тимчасове правління, яке організує нормальні легітимні вибори. 

Першим кроком має бути зміна системи влади. Не тільки людей при владі, як було 2004-го, а саме системи. Мають бути виборними всі, аж до дільничного міліціонера, і механізм їх відкликання має бути чіткий.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 17:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus