СБУ заборонила в'їзд іноземцям, але не за "списком Царьова"

Олег Царьов в коментарі INSIDER спростував свою ж заяву, зауваживши, що отримав підтвердження від власних джерел
25 грудня 201315:11

Служба безпеки не підтвердила інформацію, що заборонила в'їзд в Україну 36 осіб за списком депутата-регіонала Олега Царьова.

Як відомо, Олег Царьов від початку акцій на Майдані відстоював версію, що все це спецоперація іноземних держав.

9 грудня він звернувся з запитом до СБУ і МЗС  з проханням заборонити в'їзду в Україну 36 осіб іноземних держав.  24 грудня він заявив "Коммерсант", що  заборону підтвердили, включаючи екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі та громадян США.

За інформацією "Коммерсант-Украина", протягом останніх днів в країну вже не змогли в'їхати 3 громадяни Грузії.

Однак у середу Служба безпеки України поширила прес-реліз, що рішення про заборону в'їзду в країну приймали окремо стосовно кожного іноземця, а не за певним "списком", який поширюють засоби масової інформації.

"Останнім часом у ЗМІ висловлюють припущення щодо прийнятих Службою безпеки рішень про заборону в’їзду в Україну окремим іноземним громадянам начебто згідно з певним "списком", – ідеться в повідомленні.

У зв’язку з цим СБУ повідомляє, що в листопаді-грудні в інтересах забезпечення національної безпеки прийнято рішення щодо тимчасової заборони в’їзду в Україну низки іноземних громадян.

"Рішення стосовно кожної особи приймалося окремо, а не за т. зв. "списком", який розповсюджують ЗМІ", – запевняють у СБУ.

Там також додали, що ці рішення законні, і є одним із інструментів забезпечення державою захисту свого суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного й оборонного потенціалу України.

Скільком іноземним громадянам відмовлено у в'їзді протягом останнього місяця і які їх прізівища, в СБУ не уточнили.

"У мене немає такої  інформації, і персонально ми не коментуємо", - заявила речник СБУ Лада Сафонова INSIDER. Так само вона не назвала країни, громадянам яких заборонено в'їзд.  

На запитання, чи фігурує серед причин відмови організація масових провокацій,  вона наголосила, що у СБУ "одне обґрунтування" -  "в інтересах національної безпеки, як це передбачено законодавством".

У МЗС інформацію щодо заборону в'їзду не коментують, зауважуючи, що це не їх компетенція.

 "22 вересня 2011 року визначені відомства, які мають право заборонити іноземцям та особам без громадянства в'їзд в Україну. МЗС немає в переліку цих відомств, і тому ми це не коментуємо. Однак вчора міністр МЗС зробив офіційну заяву з приводу цього, де також підтвердив, що відомство не має відношення до забороні, а тому не володіє жодною інформацією" , -  заявив виданню представник прес-служби МЗС.

Водночас у посольстві Грузії заявили, що посол Грузії в Україні Міхеіл Уклеба звернувся з офіційною нотою до  Міністерства закордонних справ України.

"Зараз очікуємо офіційної відповіді, щодо заборони. Посол Грузії зараз у відрядженні, а тому всі коментар зможе надати завтра", - зазначили в посольстві.

 
 

 

Найцікавіше, що сам Олег Царьов в коментарі INSIDER спростував свою ж заяву, що СБУ йому підтвердила заборону в'їзду для осіб з наданого депутатом списку.

"Я не ствреджував, що цим людям вже заборонений в`їзд в Україну. Наголошу, що звернувся із проханням розглянути таку можливість в СБУ. За моєю інформацією, цей список розглядався, але офіційного рішення ще немає. Щодо МЗС, то там можуть не володіти такою інформацією", - заявив депутат.

Водночас, незважаючи на те, що сам Царьов не може підтвердити достовірність заборони, фігуранти його списку переживають за те, чи зможуть вони повернутися в країну.

Німецький політолог Андреас Умланд повідомив INSIDER, що дізнався про перебування в такому списку з поста Царьова в Facebook.

"Офіційно мене не повідомляли (про заборону). Питання в тому, чи зможу в'їхати назад в Україну, бо я вже виїхав", - зауважив політолог.

Колишній радник Віктора Януковича Тарас Чорновіл  вважає, що самі по собі слова Царьова мало що варті.

Водночас він не виключив, що заборона справді може бути введена в дію.

"Українські СБ стали діяти закрито, гірше ніж російські, бо там є спеціальні сайти, де можна переглянути перелік тих, кому заборонено в’їжджати в країну. У нас же все вирішується від ситуації. Наприклад, днями повинен відбутися візит Михаіла Саакашвілі. От тут ми і перевіримо, чи діє цей список, чи ні, бо рішення можуть приймати в той момент, коли конкретна людина сідає в літак", - наголосив він.

Водночас він не виключив, що Олег Царьов озвучує дії російських спецслужб.

"Якщо СБУ піде на цей крок – це свідчитиме, що вони повністю підконтрольні російським ФСБ. Візьміть Олега Царьова, сам по собі він політик, який ніколи не відзначався ультрарадикальними ініціативами, тому думаю він "підсів на голку" Медвечука  і лише озвучує потрібні дії", - додав Чорновіл.

На думку екс-депутата,  ФСБ зацікавлене в тому, щоб до України не мали доступу міжнародні активісти і фонди.

"Згідно з законодавством недопуск в країну отримують кримінальні злочинці, а також ті, хто зафіксований в пропаганді нацизму, війни, зневаги до країни…. А тут мова йде про правників, спостерігачів, активістів, просвітників….Це абсурд", - підкреслив Чорновіл.

Він також переконаний, що такі дії призведуть до міжнародної ізоляції української влади.

"Безумовно наслідки будуть, адже такі дії неприпустимі",  - акцентував Чорновіл.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 04:50
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus