Володимир Рибак: Все повинно вирішуватись на останньому пленарному тижні

Іншого шляху, іншого виходу з цієї ситуації немає, лише домовлятися, дослухатися як до опозиції, так і до влади. Знаєте, в усіх країнах бували такі кризи, виходили з них, завжди
14 грудня 201310:09

Засідання круглого столу під головуванням першого Президента України Леоніда Кравчука, вперше зібрало під одним дахом, не лише представників влади, громадськості та політиків, але й лідерів опозиції.

Компромісу шукали більше чотирьох годин, під час яких глава держави Віктор Янукович пообіцяв, що до вирішення конфлікту, силові методи не застосовуватимуться до протестуючих.

Водночас Президент не відповів, хто дав наказ силового розгону минулого разу та чи понесуть відповідальність за побиття справжні винуватці подій.

Єдине у чому впевнений Віктор Янукович, так це те, що підписувати Угоду з ЄС, у такому вигляді, як вона є зараз, ніхто не буде. Мовляв, вона поглибить економічну кризу в Україні, погіршить стосунки з Російською Федерацією, без яких країна не може нормально розвиватися.

Зрештою учасники, вирішили зібратися на наступному тижні ще раз, у Верховній Раді.

Спікер володимир Рибак вважає, що саме там має бути досягнуто компромісу. Принаймні так він запевнив INSIDER в короткому бліці.

- Пане Володимире, зважаючи, що конкретних рішень круглий стіл не ухвалив, вирішення питання переходить до Верховної Ради. Як вирішуватиметься конфлікт далі, це буде закрите засідання, чи керівники фракцій зберуться у вас в кабінеті?

- Круглий стіл продовжить свою роботу й надалі, але зважаючи на те, що наступний тиждень пленарний розмова триватиме й в парламенті. Верховна Рада - це політичний відкритий майданчик, де повинні шукатися компроміси. Ці компроміси повинні бути відкритими.

Щоб люди бачили, що буде розглядатися, що будуть приймати. Тому жодних закритих засідань не буде. Це виключено. Від кого ж ми маємо закриватися? Треба навпаки запросити, як можна більше телебачення. Більше того, я сьогодні запропонував, зібратися у вівторок на засіданні та першим питанням обговорити ситуацію – годину, дві, скільки потрібно, але сісти і почати діалог. Я гарантую, що дам можливість виступити всім депутатам, представникам всіх політичних сил, поставити запитання.

- Ви будете запрошувати на таке засідання президента Віктора Януковича та його попередників?

- Я особисто не маю нічого проти їх присутності, як і не проти, що прийдуть громадські представники, тобто, що розпочатий діалог, який відбувся сьогодні, а участі всіх сторін, продовжуватиметься в парламенті. Як будуть розвиватися події – вирішать в понеділок на засіданні погоджувальної ради, якщо вона, звісно буде.

- Тобто погоджувальної ради керівників парламентських фракцій може не бути?

- Я не можу точно сказати, зараз все можливо. Порядок денний - є, необхідність працювати та ухвалювати закони – також. Але ж зараз дуже важко, щось стверджувати. В будь-якому разі у вівторок парламент повинен почати перемовини, де кожен почує іншого, висловить думку, поставить реальні вимоги.

- Реальні вимоги, на вашу думку це які? Хіба те, що пропонує опозиція нереально?

Давайте візьмемо ″пере загрузку влади″. Я сьогодні мав зустріч з депутатами Європарламенту і навіть вони визнають, що такі речі, як відставка президента чи зміна парламенту - нереальні. І президент, і ВР легітимні, вони пройшли вибори, законність яких визнали всі спостерігачі. Я не кажу, що всі вимоги абсурдні, наприклад, я згоден, що в державі зараз багато питань і проблем над якими треба працювати, які треба змінювати. Але ж для цього треба сідати і домовлятись.

- Сьогодні опозиція висунула скорочений варіант вимог, їх всього три, ви готові виконувати ці вимоги?

- Я керівник парламенту, я не можу вирішувати за всіх. Якщо будуть пропозиції до мене, як до глави ВР, я все буду виконувати і готовий сприяти діалогу, який відбудеться у вівторок. Іншого шляху, іншого виходу з цієї ситуації немає, лише домовлятися, дослухатися як до опозиції, так і до влади. Знаєте, в усіх країнах бували такі кризи, виходили з них, завжди. Лише одним шляхом – через компроміс.

- Цього тижня фракція ПР збиралась, щоб обговорити свої позиції, або те, на які поступки готові йти у владі?

- Були зустрічі, неодноразово, але це швидше намагання зібрати всіх керівників фракцій.

На жаль, представники опозиції заявили, що йдуть на Майдан і лише сьогодні, вперше, вирішили піти на розмову.

Треба не забувати, що Майдан почався з студентів, які мирно протестували. Так, ніхто не мав права їх бити, ніхто не повинен був застосовувати до них силу. Але ж давайте не забувати, що потім, очолити Євромайдан вирішили керівники опозиції, перетворивши його на радикальне, політичне шоу під назвою ″Все геть, всіх знищити″. Це вже не мирний протест, а підготовка до виборів президента. Молодь відійшла на другий план, хоча вони й досі лишаються ядром громадськості, які, безумовно мають право прагнути в ЄС.

- Якщо наступний тиждень не принесе результатів, то чи можливі позачергові засідання?

- Я нічого не буду прогнозувати, але потреби в позачерговому засіданні немає. Все повинно вирішуватись на останньому пленарному тижні.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 09:45
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus