Янукович шукає підтримки в регіонах

"Зараз не 2004 рік і влада не та, ніхто не йтиме на поступки тільки тому, що людям хочеться стояти Майдані і вимагати змін", - зізнається один із представників партії влади
11 грудня 201316:03

В Україні вже три тижні тривають акції протесту проти дій влади як у відмові від євроінтеграції, так і побиття мирних демонстрантів.

Дії української  влади та силових структур, застосовані до мітингуючих на Майдані, викликали осуд у всього світу. 

Але президент, прем’єр-міністр та представники Партії регіонів вперто шукають винних лише  серед самих мітингуючих і опозиції. І на поступки іти не збираються.

"Зараз не 2004 рік і влада не та, ніхто йти на поступки, тільки тому, що людям хочеться стояти Майдані і вимагати змін, не буде", - зізнається один з представників партії влади, тим самим натякаючи, що вимоги протестуючих можуть так і залишитися  - вимогами протестуючих.

Більше того, за інформацією INSIDER, свідченням того, що в планах влади відсутній пошук компромісу, є й активна робота ПР в регіонах, яка розпочалась напередодні зриву підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Видання уже писало про те, що майже за тиждень до саміту у Вільнюсі, у всі міністерства та до керівників на місцях надійшли вказівки, щодо того як пояснювати та аргументувати відмову від євро інтеграційного курсу. Цю інформацію підтвердив один із позафракційних депутатів, наближених до Партії регіонів.

"Таку пояснювальну роботу повинні проводити не лише відповідні за регіони, але й депутати в округах. Наприклад наша група парламентарів детально обговорила як пояснити неголосування за відставку Азарова, неможливість підписати Угоду з ЄС саме зараз та користь від "покращення" стосунків з Росією", - наголосив політик.

Окрім цього, Партія регіонів вивчає свій рейтинг, особливо це стосується західних областей, адже останні події суттєво похитнули рейтинг Віктора Януковича, на передодні 2015 року. Так, один із депутатів місцевої ради у львівській області поскаржився INSIDER на примусові "списки симпатиків ПР".

"Мене попросили підписатись навпроти свого прізвища  в списку тих, хто симпатизує Партії регіонів, для чого збирають такі списки і з якою метою не пояснили, зауважили, що це потрібно для розуміння рейтингів на виборах. Однак, я не помітила там  представників опозиції, тобто можливість зробити вибір. На мою відмову поставити підпис реакція була несподівано різка, мовляв це нічого не вирішує і на місцях депутати повинні триматися разом, а не демонструвати розкол як у Верховній раді", - зауважила місцевий депутат.

В офіційних коментарях, парламентарі від ПР, визнають, що в регіонах справді створено штаби  так званої "стабілізації політичні  ситуації".

Такі штаби діють  у Сумській, Запорізькій, Вінницькій, Херсонській та Донецькій областях, а також у всіх районах Києва.

"Так, у нас працюють активісти, ведуть просвітницьку роботу, а також  громадські діячі, представники молоді та профспілкових комітетів,  які висувають вимоги негайно розблокувати будівлі державних установ, сісти за круглий стіл переговорів і знайти рішення. Зрештою таку саму роботу ведуть і в опозиції, тут нічого дивного", - прокоментував  регіонал Володимир Олійник.

Водночас, "не на диктофон", деякі депутати від ПР визнають, що завдання штабів "стабілізації" значно більші, ніж зазначають в повідомленнях прес-служби.

"Наприклад забезпечити мобілізацію  спортивних молодиків до Києва.  Також підтягування людей на мітинги ПР,в регіонах та у столиці. Тут дещо складніше, адже люди не виходять просто так, заради ідеї. У східних та південних областях, попри байдужість до євромайдану  і відсутність симпатії до лідерів опозиції, за "свого" Януковича також ніхто мітингувати у морози, великого бажання не має. Доводиться платити, а з деяких регіонів підтягувати примусово, наприклад працівників бюджетної сфери, над якими у влади в цих місцях повний контроль", - зізнався депутат від ПР.

Водночас, працівник Донецької міської ради підкреслив у коментарі виданню, що частиною  роботи штабів є також зустрічі з найбільшими колективами  підприємств міста та області.

"Ще одна важлива ланка – студенти, адже саме тут може зародитися спротив, навіть у східних областях. Головна теза таких зустрічей  - пояснити, що стабільність на першому місці і що мітинги в столиці і на Заході – провокації. Тут же агітують студентів для мітингів в підтримку ПР, тобто на проведення Антимайданів. Один з таких нещодавно пройшов у Донецьку", - додав він.

Та все ж, мітинги, які проходять під стінами ВР ради на підтримку регіоналів, як би не намагалась  влада  виставити їх у блакитно-сонячному світлі, великим запалом своїх учасників не відзначаються. В Маріїнському парку зі сцени лунають  промовисті заяви про необхідність порядку і економічну свідомість країни, однак у самих протестуючих ці промови не викликають жодних емоцій.

"Платять від 100 до 250 гривень. 250 – це, коли ночуєш на вулиці, тобто весь час проводиш на мітингу. З деяких регіонів приїжджають та розповідають, що їм платять менше, а деяких взагалі просто "попросили" приїхати", - поділився один із учасників акції протестів в Маріїнському парку.

Однак, навіть ті, хто не визнає, що стоїть на Антимайдані за гроші, не могли пояснити свою позицію чи аргументувати необхідність свого спротиву.

"В ЄС нас не чекає нічого доброго, позакривають всі підприємства, а Яценюку треба крісло президента, от він і здіймає тут ґвалт", - резонує 40-річна жінка.

"Бо ми за мир, а там за війну",  - втручається в розмову один із "симпатиків" ПР.

Водночас, на прохання кореспондента розповісти, в яких країнах ЄС побували учасники акції протесту та чому саме Україні невигідна співпраця Євросоюзом, мітингуючи так і не відповіли.

 "А для чого нам ЄС? Нехай вони до нас їдуть, а не ми до них", - вигукнув хтось із натовпу.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 18:54
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus