Володимир Макеєнко: Силового розгону не буде

Якщо опозиція не буде готова йти на компроміси – можемо провести засідання в іншому приміщенні, бо є важливі питання
6 грудня 201317:37

Весь пленарний тиждень Верховна Рада України не працювала. Депутати від опозиції блокували трибуну, представники парламентської більшості робили вигляд, що працювати готові, однак їм не дають можливості. За стіл переговорів парламентарії так і не сіли, як, зрештою, і не висловили бажання йти хоч на якісь поступки. Фактично, наступний тиждень роботи ВР – останній, коли можна ухвалити бюджет, виконати вимоги мітингувальників та розблокувати роботу в сесійній залі.

Та, схоже, в Партії регіонів не надто поспішають іти на компроміси, мовляв, це справа не їхня, а опозиції.

"Ну які ще вимоги ми маємо виконати? Відставку голосували, імпічмент президента юридично зараз неможливий. Щоби щось вирішувати, треба мати таке бажання - вирішувати", - наголосив голова регламентного комітету "регіонал" Володимир Макеєнко.

Політик переконаний, що більшість вимог лідерів опозиції нереальні, а тому не варто "вести країну до кризи". Щоправда, провини влади в останніх подіях депутат чомусь не вбачає, виправдовуючись необхідністю провести розслідування, перед тим як когось звинувачувати.

- Пане Володимире, Рада вкотре не відкрилася, депутати вкотре не домовилися. Що ви робитимете далі?

- Це той випадок, коли варто відкинути всі емоції та сідати за стіл переговорів.

- Здається, про стіл переговорів говорять і в опозиції, і в ПР, але ніяк за нього ніхто не сяде...

- Тут дві сторони повинні зробити крок назустріч одна одній.

- Тобто зараз компромісу не шукає жодна сторона?

- Ні, річ у тім, що є багато обставин, наприклад, у парламенті є ще й незалежні депутати, тобто позафракційні. Думаю, настав їхній час, вони повинні сказати своє слово. Зазвичай, коли відбувається важливе голосування в парламенті, їхні голоси губляться. 

Я особисто запропонував позафракційним виступити ініціатором вирішення політичного конфлікту, сьогодні вони мають обговорити план дій.

Депутат, який має пройти по мажоритарній системі, повинен заявити про свою позицію, опозиція оголосити, що сприймає, а що - ні, на які поступки піде, ми також висловимо своє бачення. Все це за круглим столом, де будемо сидіти, якщо треба і вночі, крок за кроком узгоджуючи позиції.

Криза нікому не потрібна, це повинні розуміти всі.

- Ви говорите про кулуарні вимоги політиків, але Майдан - це люди, які теж мають свої вимоги. Ви готові їх виконати?

- Давайте з простого - вимагають відставки уряду. В сесійній залі ставили це питання на голосування? Ставили. Голосували? Голосували. Провалили. Уряд сформовано конституційно, на цій сесії ми не можемо юридично його переобрати. Найближчі вибори в нас трохи більш ніж через рік. Якщо необхідний новий склад Кабінету Міністрів, то йдіть на вибори й обирайте ту команду, яка сформує новий уряд.

- Питання ж не тільки в Кабінеті міністрів, вимагають також звільнення дев’яти осіб - тих, кого незаконно заарештували та засудили.

- Це інше питання. Його, безумовно, треба вирішувати, зменшувати політичну температуру.

- Але ви лише звинувачуєте в підігріві температури опозицію, а арешти ж не вона проводить… Ви готові йти на поступки, готові звільнити цих людей?

- Послухайте, я повторюсь: не можемо ми ж помахом руки вирішити все. Для початку Верховна Рада повинна працювати, має бути створено ТСК, мають виступити силовики в парламенті. Це - нормально, вирішувати якісь питання в сесійній залі. Однак парламент заблоковано. Де ми маємо вирішувати конфлікти? От прийшов уряд у п’ятницю... Крик, шум, його ніхто й не слухав, питань не ставив. Для чого тоді вимагати запрошувати Кабінет Міністрів?

Не варто провокувати когось. Силового розгону не буде. Є наказ міністра внутрішніх справ, та й на Майдані я був особисто. Люди поводяться спокійно, ніхто не хоче сутичок. Ми не та держава, де будуть на одні й ті самі граблі наступати. Власне, я вже казав, що тут лише один варіант – спільний пошук виходу з кризи.

- А за попередні дії хтось відповість?

- Ну, от ви намагаєтесь у всьому звинуватити владу, а щоб когось звинуватити, треба розбиратися, провести розслідування.

- Усе ж таки, якщо переговорів за круглим столом не буде, чи може розпуск Ради стати виходом?

- А кому вигідно йти на вибори? Чи ви думаєте, що це потрібно опозиції? Ніхто не хоче йти на дострокові вибори. Всі про це говорять, але бажання йти на вибори немає. Кожен відразу думає: а чи потраплю я в список, які витрати будуть, хто в штабах. Ніхто цього не хоче. І в цьому опозиція з нами згодна на всі 100%. Точніше так: у лідерів опозиції своя думка щодо цього, а у простих членів фракцій – своя.

- Засідання сьогодні навіть не відкрили, як у попередні дні. Це означає, що пішов відлік - 30 днів до розпуску?

- Ні, не означає.

За всі роки в Раді це питання так заплутали, що розібратися дуже важко. З 1990 року загроза розпуску виникала постійно. А за 7 скликань юристи ВР так усе заплутали, що формально це зробити неможливо. Я намагався розібратися, що з цього приводу говорить Конституція України та регламент. 

Отже, ні Конституція, ні регламент не встановлює вимоги щодо наявності більшості конституційного складу парламенту для відкриття засідання. Так само немає вимоги про 30-денний відлік для розпуску ВР. Немає позицій, чи повинен бути присутній один депутат, чи голова парламенту відкриває засідання, нічого цього не виписано.

Точніше виписано, але застосувати на практиці юридично неможливо. Більше того, є рішення Конституційного суду, який також визначає відсутність чітких норм про розпуск через 30 днів нероботи.

- Ви можете піти на те, щоби проводити засідання знову не у Верховній Раді?

- Є багато варіантів, якщо опозиція не буде готова йти на компроміси – можемо провести засідання в іншому приміщенні, бо є важливі питання, вирішувати які треба вже сьогодні. Поки що жодних домовленостей з опозицією немає.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 13:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus