Руслан Кошулинський: Будь-яка провокація може зірвати країну, і буде румунський сценарій

Будь-яка кривава провокація може взагалі спричинити масовий суспільний вибух. Тоді в Україні може відбутися румунський сценарій, коли народ просто змете всіх
Фото: Анатолій Бабак/INSIDER
6 грудня 201316:29

Відколи люди в суботу зустріли на Майдані лідерів опозиції і почали від них вимагати оголосити план дій, "велика трійка" в люди не ходить, а дає лише меседжі зі сцени. 

Із людьми на Майдані більше працюють Андрій Парубій і Юрій Луценко. Сектор "КМДА+Кабмін" зайняли "свободівці". Тому там часто можна побачити віце-спікера Руслана Кошулинського.

У ніч із 5 проти 6 грудня Кошулинський навідався до КМДА. Там "свободівці" вже тиждень чекають на штурм "Беркута" і ведуть суперечку зі "Спільною справою" Олександра Данилюка, хто з них головніший у приміщенні.  Кореспондент INSIDER скористався нагодою, щоб поставити віце-спікерові кілька запитань щодо поточної ситуації.

- Чи можливо таке, що Януковича просто підставили, розігнавши мітинг на Майдані 30 листопада?

- Як би надалі події не розвивалися, але це той президент, який буде відзначений кривавим слідом, матиме кров на мундирі президентства. І не важливо, чи це його політтехнологи, чи це його особисте нерозуміння, що таке президентство держави. Якщо ти вже взяв на себе відповідальність за державу і не можеш це контролювати – це твоя проблема. Якщо чоловік хоче, а не може – це називається іншим словом, і це лікується або ні.

- Як ви ставитеся до того, що Янукович летить відразу в Росію після Китаю?

- Це свідчить про те, що в них немає рішення. В Україну Янукович має прилетіти вже з якимось конкретним рішенням.

- Янукович не повернеться в Україну, доки тут усе не розв'яжеться?

- Їхні кроки є алогічні, як правило. Логічно було з погляду нашого цивілізаційного мислення йти на такий крок (розгін Євромайдану, – ред.)? Але в них інший цивілізаційний спосіб мислення. І ми свою голову часом кладемо йому на плечі, щоб він думав так, як ми. Але він так не думає. Вони діють, якщо порівнювати з шахами, е-2, е-4, а далі – "чапаєва".

- Відомо, що багато питань вирішують у кулуарах, коли олігархи домовляються між собою. Вам відомо, чи ведуть нині такі переговори?

- Зараз усі в очікуванні, на який бік шальки терезів переважать. Ви ж бачите кроки Жванії і Богословської. От Жванію я можу зрозуміти, він старий, досвідчений політик – "лис".

А от рішення Богословської не було її власним, а було знесеним "зверху" групою, з якою вона прийшла в парламент. А потім керівництво групи зробило зворотній крок – не прийняли відставки. А назад вороття немає. Задекларовано було, що й чоловік напише заяву, але він цього  не зробив…

Тому всі зараз в очікуванні, і ті люди, які намагаються планувати своє бізнесове життя в майбутньому. Якщо на першому етапі було – усе це скоро "розсмокчеться", то наразі всі в очікуванні – що скаже світ, Європа, Америка, Росія…

- Ви все ще очікуєте виходу "регіоналів", які раніше заявляли про таке бажання? І коли таке може статися?

- Коли шальки колихнуться в бік Майдану. Самі побачите. І тоді швидко знайдуться мотивації, причини.

- Чому опозиція не йде на перемовини з владою?

- А з ким говорити? Хто з них вирішує питання? Ніхто. То у зв’язку з чим сідати з ними на перемовини? Крім того, на переговори виходять, коли немає виходу, а в нас він є – відставка, посадити, розпустити. Не подобається? Будемо чекати, коли сподобається.

Зрозумійте, скоро буде настільки пікова ситуація, коли не буде грошей у державі. Адже ні Європа, ні Америка не дає, Китай уже теж "лапою" помахав, а треба повертати кредит. Вони не мають із чого.

А як же ухвалювати закон про бюджет? Ми точно не будемо. Є ще невидима проблема в державі – люди починають масово з банків стягувати свої заощадження. Це удар по банківській системі, тому буде гостра ситуація не лише в політичній сфері, а й в економічній. І ці питання потрібно вирішувати.

 Фото: Віктор Гурняк для INSIDER

- Тобто коли закінчаться гроші в бюджеті, тоді й вирішиться ця ситуація?

- Це буде один із чинників. Іще є зовнішні. Векторів війни багато: є піхота, важка артилерія, танки, кораблі, літаки. Усі військові засоби потрібно застосовувати. Ми як піхота стоїмо на Майдані, ще є важка артилерія – Захід, який теж може впливати, економічна ситуація – літаки тощо. Але основна зброя – це ми, і від того, як стоїмо, будуть діяти і танки, і літаки. Малими кроками до великої мети.

- Головне, щоб Майдан не розчарувався?

- Розчаруватись - означає, що до цього хтось був зачарований. Але ці люди не були зачаровані мрією або якоюсь постаттю, як це було 2004 року. Вони вийшли з протестом. Ми маємо цю енергетику виклику спрямувати в правильне русло, щоб не було кровопролиття. Це наш мирний протест.

Головне – спокійно, ми знаємо всі інструменти боротьби. Люди, які за неї взялися, не мають ейфоричних думок, а налаштовані на важку боротьбу, знаючи якість суперника.

Влада зараз у такому шоці, бо не знають інших засобів, як можна побороти людину, котра просто стоїть і вимагає своїх прав. У них зараз розгубленість, вони не звикли працювати відкрито, всі їхні дії, як правило, в тіні.

Владі дуже незручно на цьому народному полі. Вони очікують, що, можливо, це все само по собі розійдеться й погаситься. Але люди сюди прийшли за особистим покликом і не мають наміру звідси йти, доки їх не почують.

- Яка ваша думка щодо ролі Росії в цій ситуації?

- Думаю, спецпідрозділи Росії активно прораховують ситуацію. Їм найвигідніше послаблення нашої держави, за чим слідуватимуть територіальні претензії, введення військ. Є можливий сценарій, як це було в Грузії.

У Криму вже зараз роздають величезну кількість російських паспортів, адже в РФ можливе подвійне громадянство. Хоч в Україні воно заборонено, проте нічим не карається. Тому Росія зможе ввести свої війська, буцімто, захищаючи своїх громадян – кримчан із російськими паспортами. А в нас практично немає Збройних сил, які могли б адекватно протидіяти РФ.

- Що Європа в такому випадку робитиме? Бо поки що вона каже: розбирайтеся самі.

- Окремі європейські країни заявили про підтримку. У нас ще є Будапештський меморандум (про неядерний статус України та її захист від нападу, – ред.), який підписали не тільки Росія, а й США та Великобританія.

Звісно, я не маю ілюзій, що нам хтось допоможе, крім нас самих. Так, підтримка їхня є, і це вагомо для нас, але головні зусилля будуть наші. Ми маємо самостійно вирішити свої питання. Коли самі вирішимо – усі прийдуть допомагати, не вирішимо – ніхто не прийде.

- Наразі складається враження, що Майдан не дає реального результату...

- Головне – це витримка, впевненість і впертість. Усе треба робити спокійно і виважено. Ми знаємо, як можна протистояти цій владі. Це не Кучма, не Кравчук, тут не буде лагідних моментів, це не буде так швидко. Адже це реальні бандити, які виросли з тим мисленням, що вони не прогинаються, що це не "по панятіям" їхнім.

Вони не підуть на поступки до моменту, коли не відчують силу. А сила – у нашій кількості й терпимості стояти на місці. Тільки тоді, коли до них дійде усвідомлення того, що треба з людьми щось робити, бо інакше біда – вони підуть на поступки і щось почнуть робити.

- Коли може настати цей переломний момент?

- Ніхто на це питання не зможе дати відповіді. Адже будь-яка провокація може зірвати країну, а спецпідрозділи можуть зробити це дуже швидко. Будь-яка кривава провокація може взагалі призвести до масового суспільного вибуху. Тоді в Україні може відбутися румунський сценарій, коли народ просто змете всіх. Тому касандрувати якісь такі моменти в революційний час не можна.

Наскільки це довго буде – важко сказати. Але я вже не перший рік зустрічаю Різдво не в родинному колі, перебуваючи в Києві. Однак скільки треба буде, стільки й пробудемо тут.

- У разі перемоги Майдану опозиція зможе вибрати одного кандидата в президенти?

- Точно ні. А навіщо? Всі троє зобов’язані йти. А як інакше?

- Будуть же між собою конкурувати. Чи не краще вже зараз оголосити, що той буде президентом, той - спікером, а той - прем’єром?

- Ви зараз пропонуєте, щоб політики своїм вольовим рішенням загнали народ у дуже вузьку нішу й сказали, що від них нічого не залежить. Отже, той - президент, той - прем’єр, а той - спікер. Без народного вибору. Тому я кардинально виступаю проти того, щоб у першому турі був єдиний кандидат. Із погляду як політтехнологічної, так і етично-моральної не можна забирати в людей вибір.

Йдучи окремо в першому турі, вони всі троє краще знають, як спільно боротися проти провладного кандидата. І хто з них у першому турі найбільше набере – це буде своєрідний народний праймеріз.

Із погляду технологічного: хто сказав, що всі троє дійдуть до виборів? Згадайте законопроект зі змінами до Податкового кодексу, Кличка, 10 років проживання. Хто сказав, що не знімуть через суд Кличка?

Або, скажімо, зареєструють Тимошенко, і вже після завершення процесу реєстрації її не знімуть. А "Батьківщина" її висуне. Тоді Яценюк не матиме змоги балотуватися.

- Іще Порошенко вимальовується…

- Так. Зараз іще буде стільки нових технічний облич. Сьогодні в Україні 33,5 тисячі дільниць. Якщо один кандидат від опозиції – це один спостерігач і один член дільничної виборчої комісії. А скільки влада виставить членів ДВК – 10 або й 16. Вони простим голосуванням видалять члена ДВК від опозиції за порушення порядку. А якщо в нас буде троє, то хоча б трьох членів зможемо виставити.

Якби ми зараз оголосили єдиного кандидата, то уявляю, яка завтра злива чорнухи на нього полилася б. Не треба давати їм пас, не можна грати з шулерами відкрито. Та вони зараз із задоволенням на це тільки й чекають, мовляв, покажіть нам його. А вже завтра він матиме наркотики в кишенях, вигадану біографію, кримінальні справи тощо.

Поки що опозиція робить усе правильно. Якщо всі три політсили не будуть разом, то програємо. Бо влада застосує всі засоби, аби вони пересварилися між собою, у китайських стратегемах ведення війни це називається "Два персики перемагають трьох воїнів".

Тому будуть розчленовувати, грати на амбіціях, розповідати, який один гарний, а інший не дуже. Застосовуватимуть будь-які засоби, щоб вони не підійшли спільно троє до президентських виборів. А якщо цих виборів узагалі не буде, а якщо Януковича вже тоді не буде? Тому треба спокійно йти і робити свою справу.

- Чому виборів може взагалі не бути?

- Бо у влади є план "Б". Тобто всеукраїнський референдум за народною ініціативою, за яким зроблять парламентсько-президентську республіку, тоді вибори президента будуть у парламенті. Змінюють парламент, вибирають 160 "своїх" і голосують за президента. І тоді Янукович – довічний президент.

Цей парламент за будь-яких обставин не має довгого життя. Бо він некерований. Минулою каденцією могли управляти – дали в голову, ті образилися, вийшли із зали, а ті натискали кнопки, як хотіли. А зараз не виходить, депутати не плачуть, а навпаки – ще й б’ються "до холери" і їх неможливо підкупити. Знайшли 5-6 "тушок" спочатку і все.

Згадайте, як було минулої каденції – зі 150 лише 100 залишилося, третина пішла. Тому ця опозиційна меншість некомфортна для влади – її треба змінити.

Анатолій Бабак, INSIDER

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 11:27
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus