Інна Богословська: Було б логічно, якби президент сам пішов у відставку

Думаю, до кінця тижня вийдуть 22-23 депутати з ПР. Єдиний вихід сьогодні - це утворити проєвропейську більшість
2 грудня 201316:03

На традиційну Погоджувальну раду керівників парламентських фракцій прийшло дуже багато представників ЗМІ. Це був шанс дізнатися, що відбувається не лише в стані опозиції, але й Партії регіонів після чуток про відставку Льовочкіна після розгону Євромайдану та призначення на його місце Віталія Захарченка.

Опозиція виставила ультиматум – відставка уряду – і пішла з Погоджувальної ради. Спікер Рибак із цим погодився, але це ще не означає, що щось буде.

Голова фракції ПР Олександр Єфремов заперечував конфлікт у фракції Партії регіонів і просив ЗМІ "не нагнітати ситуації".

Як відомо, після розгону Євромайдану 30 листопада "Беркутом" низка депутатів Партії регіонів заявили про вихід із фракції. Це були депутати з так званої групи Фірташа.

За даними  INSIDER, між "регіоналами" таки зріє внутрішній конфлікт.

"Є багато незадоволених депутатів, тому поки важко сказати, як будуть розвиватися події", - поділився співрозмовник видання.

Єдиною, хто погодився говорити, в понеділок була тепер уже екс-депутат від ПР Інна Богословська, яка запевнила INSIDER, що до кінця тижня з фракції можуть піти близько 23 парламентаріїв.

- Пані Інно, ви пішли з фракції тільки через розгін активістів Євромайдану?

 - Те, що відбувалося 30 листопада, в жодні рамки не вкладається, адже били не лише тих, хто чинив опір, але й просто людей, які опинилися поруч. Коли я побачила, як розганяли палками дітей, молодь, то була шокована. Звичайну пару, яка ще п’ять хвилин перед цим сиділа на лавочці, почали мало не лупцювати. То як це можна оцінювати? Я це засуджую, як і більшість свідомих людей.

- Ви вже написали заяву про вихід із фракції?

- Так, ще в суботу я поклала заяву на стіл, просто сьогодні, в понеділок, перший робочий день Ради і тільки зараз вона дійшла до голови парламенту.

- Ви обговорювали цю ситуацію з колегами по фракції? Скільки людей готові написати такі ж заяви?

- Я не можу відповідати за всіх депутатів, не можу прогнозувати, хто готовий написати заяву. Однак ситуація у фракції дуже критична. Є багато незадоволених, незгодних із діями керівництва.

- Вони якось висловлюють свій протест?

- Так, кілька заяв ви вже бачили. Сьогодні вранці мало відбутися засідання фракції, там мали обговорити ситуацію. Що було на цьому засіданні, я не знаю, адже вже не можу бути присутня на ньому. Однак, повторюсь, ситуація дуже гостра, всередині партії багато протиріч і внутрішніх течій.

- Зараз кажуть про 23 депутатів, які готові вийти з фракції. Така цифра реальна?

- Зараз лише понеділок, дуже рано говорити про те, скільки людей готові вийти. Люди ще не встигли написати заяви, але про це вже точно заявили Давид Жванія, Микола Рудьковський, Віктор Бондар, Володимир Мельниченко. Думаю, до кінця тижня буде десь 22-23 людини. Загалом дуже багато депутатів у партії розуміють, що без створення проєвропейської більшості в парламенті вийти з цього глухого кута неможливо.

- Сьогодні прізвища депутатів, які заявили про незгоду, пов’язують із Сергієм Львочкіним.

- Жодного зв’язку не бачу. Є багато незгодних, от і все.

- Які ваші подальші дії - ви приєднаєтеся до опозиції  чи діятиме самостійно?

- Єдиний вихід сьогодні для того, аби досягнути хоч якось компромісу, - це утворити проєвропейську більшість у парламенті.

- Тобто це будуть депутати від опозиції, декілька позафракційних і депутати, які вийшли з ПР?

- Так склалося, що парламент зараз - єдине місце, де можна провести хоч якісь рішення. Кабінет Міністрів усунувся, президент теж. Тож зміни повинен робити саме парламент, інакше ситуація може призвести до громадянського протистояння. Ба більше, в країні потрібен політичний центр прийняття рішень, інакше може відбутися багато невідворотного. Відсутність чіткої позиції та те, що робиться на вулицях, може спровокувати багатьох скористатися ситуацією, наприклад, керівництво Росії.

- Що це мають бути за рішення?

- Перш за все – відставка уряду. До речі, в історії незалежності парламент уже  брав на себе роль вирішення ситуації в країни. Перше - власне, саме здобуття незалежності. Потім 2004 рік, коли у Верховній Раді вирішили громадянський конфлікт. І зараз третє випробування. Тому депутати повинні зібратися на круглий стіл, очолити який має голова Верховної Ради. Перше питання - відставка уряду.

- А президент, він повинен піти у відставку за таких умов?

- Після відставки уряду, парламентарії мають обговорити політичну ситуацію, яка склалася, вирішити, що робити, щоб не було громадянської війни. А щодо президента, то було б логічно, якби він сам пішов у відставку, це було би правильно, так він би зберігти свою репутацію. Перед цим він, як той, хто мав підписати угоду, повинен таки довести це до кінця. Уже зараз її підписати.

- Ви думаєте в парламенті знайдеться достатня кількість голосів для того, аби завтра відправити уряд у відставку, адже опозиція уже заявила, що сьогодні на круглий стіл, організований Володимиром Рибаком, не піде?

- Депутати повинні зрозуміти, що провал відставки Кабінету Міністрів – це заблокована Рада, це відсутність роботи в парламенті на невизначений час і втрата останньої можливості мирно вирішити конфлікт.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

 • Ну, по логике жанра Инна Б. должна выйти теперь на площадь и громко крикнуть :"Юле волю!"((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

16.11.2018, 10:23
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus