Бюджетний комітет зробив новорічний подарунок Раді

Минулого тижня члени бюджетного комітету Верховної Ради погодили перерозподіл 13 мільйонів видатків державного бюджету, передбачених Апарату парламенту.
29 листопада 201313:10

В бюджетному комітеті черговий скандал.

Минулого тижня члени бюджетного комітету Верховної Ради погодили перерозподіл  13 мільйонів видатків державного бюджету, передбачених Апарату парламенту.

Кошти, які були зекономлені  на недоотриманих матеріальних допомогах та зарплатній платі  депутатів та  їх помічників,  не були повернуті до бюджету . Вони пішли на "оновлення  зношених і застарілих програмно-технічних ресурсів". 

Рішення було підтримано  практично всіма членами комітету.

Як пояснив INSIDER   член бюджетного комітету Павло Різаненко парламентарі перерозподілили  заробітну плату  не лише депутатів з проблемних округів.

"Зокрема – це заробітна плата за рік, фонд помічників за рік, допомоги, кошти видалені на лікування. Плюс гроші  діючих депутатів, які відмовились від пільг та грошей на оздоровлення. На сьогоднішній день – це 25 депутатів. Сюди ж додайте штрафні, тобто  коли депутат не реєструється він не отримує заробітної плати. Сумарно вийшло близько 13 -14 мільйонів. Це видатки на споживання, а перерозподілили їх на видатки розвитку", - зауважив політик.

У свою чергу представник фракції КПУ Оксана Калетнік впевнена, що в українському бюджеті є недофінансовані статті, тому було б доцільно раціонально використовувати зекономлені кошти.

"Зараз є певна необхідність економії . Якщо  вдалось зекономити, то доцільно використовувати  ці кошти на потреби. Натомість гроші, які були розподілені,  підуть на закупівлю незрозумілого обладнання для покращення стану законопроектної роботи. Що це таке, ми так і не зрозуміли. Більше того, не маємо плану, як будуть витрачатись кошти, чи буде проводитись тендер, адже до кінця роботи Ради залишився місяць", - запевнила депутат.

Варто зазначити, що  рішення комітету базувалось на розпорядженні Кабінету міністрів України від 07.11.2013 року. При цьому тендери на закупівлю, так званих "технічних ресурсів", були проведені ще до ухвалення самого рішення.

"Я зверталась з проханням уточнити, чи будуть проведені тендери на закупівлю, на що отримала відповідь, що тендери провели одразу після постанови Кабінету Міністрів. Тобто тоді, коли парламент не надав своєї оцінки документу", - уточнила Оксана Калетнік.

Пояснити, що саме мається на увазі під "обладнанням  для покращення законопроектної роботи", нажаль, не спромігся жоден депутат, який поставив під рішенням власний підпис.

Так, депутат від фракції Партії регіонів Сергій Буряк, зазначив, що це "техніка, якою користуються депутати, їх помічники, яка застаріла за своїми технічними характеристиками та потребує оновлення". Нічого більш аргументованого, регіонал так і не зміг пояснити, зрештою, як назвати хоча б один приклад  подібної техніки.

Голова бюджетного комітету Євген Геллер не надав жодної відповіді ні на письмову, ні на усні спроби видання поцікавитись мотивацією ухвали. 

Депутати від ВО Свобода" взагалі усунулись від процесу та не були присутні на засіданні. Принаймні так запевнив INSIDER свободівець Андрій Іллєнко.

Натомість один із членів комітету, депутат від опозиції не на диктофон" поскаржився, що колеги із Свободи" завжди вмивають руки", коли мова йде про важливі рішення.

Іллєнко був присутній на засідання рівно одну годину, а коли мова пішла про перерозподіл коштів, вийшов із зали та більше не повертався." Це закономірна практика, нажаль. І сьогодні ми навіть не можемо чітко зрозуміти на що пішли кошти. Нові ручки нам придбають чи як?", - наголосив співрозмовник.

Між тим, кошторисом 2013 року на "Обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Верховної Ради України" було закладено 301 мільйон гривень. З них на "придбання обладнання і предметів довгострокового  користування" 489 тисяч.

"Між тим, помічників депутатів отримують по 7 тисяч гривень щомісяця лише на канцелярію", - зазначив співрозмовник INSIDER.

Тому навіть самих депутатів дуже цікавить, на які ж такі блага підуть ці кошти.  Роз’яснень, щоправда, вони не отримали.

Наприклад, на   прохання  уже згадуваного Павла Різаненка детально пояснити, на що підуть кошти, відповіддю була  застаріла пісня "про зношену техніку".

"Я нагадав, що сесія ВР почалась з блокування, а коли робота відновилась , то частиною консенсусу були зобов’язання голови ВР Володимира Рибака  запровадити систему ВР-4. Чому ж тоді  зекономлені гроші йдуть незрозуміло  куди, коли є пряма необхідність впровадження нової системи? Було б доцільно використати їх на введення обіцяної сенсорної кнопки", - наголосив він.

Справді, на початку року голова парламенту запевнив, що дав заявку фахівцям національної академії наук України надати пропозиції до розробки  системи, яка дозволить голосувати тільки одному депутату.

"Ми вивчимо всі пропозиції, їх вартість і я вам обіцяю до кінця року  внесу постанову про запровадження такої системи", - пообіцяв  Володимир Рибак.

Зрештою, навіть відійшовши від з’ясувань,  куди будуть витрачені кошти, питання невикористаних депутатами пільг  доцільно було б вирішити на законодавчому рівні.  Натомість у парламенті досі не прописано,  на що  необхідно спрямовувати подібні прибутки".

"Якщо накопичуються кошти з того, що нардепи відмовились від пільг, або повністю не скористались з них, то їх варто розподіляти на важливі питання, недофінсування  і.т.д. Тут мова йде про 13 мільйонів. Це велика сума, хто б як, не крутив носа У документах, які нам роздали вказується, що це відказані кошти за всі пільги, використання літаків, лікування, допомоги. Так, от у нас є проблеми із фінансуванням соціальних програм, більшість з яких сьогодні скорочується тим же урядом", -  депутат від Батьківщини" Олександр Чорноволенко.

Не погодитись важко, адже  тільки на останньому засіданні Кабінет Міністрів скоротив витрати передбачені на субвенції з виплати допомоги дітям-інвалідам і малозабезпеченим сім`ям, на оплату праці працівників бюджетних установ Києва.

"13 мільйонів у таких справах звісно капля в морі, але при катастрофічній нестачі коштів, вони будуть доцільніші  для соціальних витрат, ніж для застарілої техніки" - наголосив Чорноволенко.

Цікаво й те, що відстежити, як будуть витрачені кошти, практично не можливо. Ще один момент, чому  оновлення техніки необхідне в кінці року, адже для цього будуть закладені кошти в 2014 році", - додала Оксана Калетнік.

Загалом, в цьому скликанні скандали стали супутниками роботи бюджетного комітету.  Крім того, підозр до комітету додає той факт, що на більшість його засідань не пускають представників засобів масової інформації.

"Знаєте, те що іноді відбувається на комітеті  - просто "ручний режим", неприховане списання коштів або спрямування їх туди, де потрібно. Саме для цього нинішній глава комітету і намагається ввести норму, коли узгодження будь-якого перерозподілу бюджетних грошей  відбувається не шляхом об говорення та голосування , а у формі листа - узгодження.  Тобто ніхто не буде обговорювати фінансування того чи іншого проекту у відкритому режимі , ставити незручні запитання", - зізнався один із членів комітету.

Ще на початку сесії та роботи парламенту нового скликання нинішній голова регламентного комітету, депутат від ПР Володимир Макеєнко, посміхаючись зазначив:  "У нас зараз конкурс в бюджетний комітет приблизно, як в Інститут міжнародних відносин".

Зважаючи на подібні схеми безконтрольного спрямування коштів, змагатись було за що.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.11.2018, 01:53
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus