Гадання на кавовій гущі Віктора Федоровича

Перевернімо порожню філіжанку кави пана президента на блюдце і подивімося, що там за візерунок утворився
18 листопада 201314:49

І знову нам нічого не залишається як тільки здогадуватися про справжні наміри чергового "багатовекторного" президента України. Після чемпіона з "багатовекторності" президента Кучми і після Віктора Андрійовича Ющенка, який розмовляв так багато, що ніколи толком не було зрозуміло, до чого він веде і про що йде мова – вгадування того, до чого ж веде пан Янукович найкраще було би порівняти хіба що з ворожінням на кавовій гущі.

Тому до справи! Перевернімо порожню філіжанку кави пана президента на блюдце і подивімося, що там за візерунок утворився. Зразу ж впадає у вічі, що форма кавової гущі залежить від того, з ким, де і коли пан Янукович п’є каву.

Після його краківської зустрічі президентом Польщі можна було говорити про форму розширеного у східному напрямку Євросоюзу – від Бугу до Луганська і від Сум до Ялти. Але ось вже після зустрічі у Москві на минулому тижні з найпотужнішою людиною світу за версією Форбс, кавова гуща набрала форми братньої Федерації, що простяглася аж до Перемишля.

І знову ж таки коли Кокс з Кваснєвським заскочили до пана Януковича, кавова гуща колишнього президента Польщі виявилася схожою на словосполучення "без коментарів". В ірландського політика – на щось схоже на Юлію Тимошенко, а в президента України кавова гуща була у формі зірки.

Щоправда, важко зрозуміти, що то була за зірка – з прапору Європейського Союзу чи з башти Кремля.

Саміт наближається, спекуляції не припиняються. Серед цілої купи польських експертів, що займаються ворожінням на кавовій гущі, особливо можна виділити хіба що колишнього міністра закордонних справ Польщі, професора Адама Ротфельда, який в інтерв’ю Ґазеті Виборчій у відповідь на питання чи заблокує Росія зближення України з Євросоюзом сказав прості і мудрі слова "Не буду гратися в загадування наперед".

Що ж можна буде побачити у візерунку кавової гущі пана Януковича у Вільнюсі?

Президент Польщі заявив доволі компромісно, що деякі зміни у законодавстві Україна могла би внести уже після підписання угоди у Вільнюсі. Така думка, очевидно, випливає з переконання, що після вільнюського саміту шляху назад уже не буде. Незважаючи на деталі.

На відпрацювання деталей буде час на шляху до повного членства. Зрештою, законодавство деяких повноправних членів Євросоюзу, наприклад, Угорщини, також суперечить правовим засадам ЄС.

Пропозиція Коморовського цікава перш за все з тої точки зору, що, все одно врешті-решт саме Україна змушена буде підлаштовуватися під стандарти ЄС, а не навпаки.

Проблема у тому, що потужні сили, яких не влаштовує зближення України і ЄС, також це прекрасно усвідомлюють і замилити їм очі буде не так то й легко.

У цій дипломатичній боротьбі за душу України між Брюсселем і Москвою, російська сторона має одну виразну і беззаперечну перевагу – її наповнена сибірським газом міжнародна політика, яка формується не в дискусіях партнерів, а в чотирьох стінах кремлівського кабінету, завжди буде і виразнішою і ефективнішою.

Томе чекаємо на Вільнюс. На той Вільнюс, який завжди був настільки ж близький польському серцю, як і Львів. Хто би то міг подумати, що саме у цьому місті, ось уже через декілька днів, буде вирішуватися доля такого важливого для Польщі європейського майбутнього України.

З кожним днем напруга довкола Саміту сильно зростає, але я особисто, за прикладом професора Ротфельда, порадив би значно спокійніше до нього ставитися і спокійно задумуватися над планом "Б".

Я би не радив занадто сильно йти на поступки пану Януковичу, так само як я би не радив занадто сильно боятися російської експансії. Якщо у Вільнюсі нічого не вийде, то на можливому згарищі вільнюського Саміту треба починати будувати все наново.

Бо дорога України до членства в Європейському Союзі у Вільнюсі не закінчиться.

Зауважте, що я не називаю це "дорогою України до Європи", як всі звикли казати.

Бо Україна в Європі була, є і буде.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 00:15
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus