Головні конкуренти опозиції відмовилися від виборів

Зранку про те, що не піде на вибори, оголосила близька до Дмитра Фірташа Жуковська, потім Губський. Документів Пилипишина в ЦВК немає
Для ілюстрації використано фото: nsju.org, news.pn, Facebook/Valentyna Zhukovska, vp.kiev.ua та rada.gov.ua
14 листопада 201316:50

14 листопада – останній день реєстрації кандидатів на повторні вибори у 5 округах. Незважаючи на те, що подавати документи можна до 24:00, вже зрозуміло, що головні конкуренти опозиції на минулих виборах не будуть балотуватися.

Деякі з них уже підтвердили це офіційними заявами.

Зокрема, зранку про те, що не піде на повторні вибори, оголосила близька до Дмитра Фірташа керівник черкаського "Азоту" Валентина Жуковська.

За інформацією INSIDER, рішення було спущене з Адміністрації президента ще у вівторок.

У середу ні прес-служба Валентини Жуковської, ні вона сама не коментували цієї інформації.

А в четвер Жуковська виклала на своїй сторінці в Facebook звернення, в якому написала, що вона не балотуватиметься. 

Валентина Жуковська
Вибори представника міста Черкаси у Верховній Раді України перетворились на боротьбу брудних технологій. Неправда, яку озвучують мої політичні опоненти, викривляють реальний стан справ. Дискусія йде не навколо того, як вирішити ключові питання Черкащини, а навколо вигаданих проблем. На жаль, більшість моїх опонентів керується виключно приватними інтересами. Я не стану брати участь у брудних іграх, які перетворюють вибори на боротьбу без правил із кандидатом, якого підтримують десятки тисяч черкащан та підприємством, від якого залежить життя міста – Черкаським "Азотом".

 

Голова КВУ Олександр Черненко каже, що відмова не була прогнозованою, але її ознаки з'явилися близько двох тижнів тому.

"Вона практично не згортала виборчої кампанії весь цей рік. Але після того, як у пресі з'явилися публікації щодо підкупу виборців (не знаю, вона це робила чи ні), по ній це серйозно вдарило.  А першим сигналом, що вона не піде на вибори було те, що Ольгу Козько, яка вважається її людиною, замінили на посаді голови ОВК. До того ж, кажуть, що це рішення ухвалили не в Черкасах, а в Києві", - зазначив голова КВУ.

"А взагалі цей округ був для неї дуже складним, бо очевидним фаворитом є Микола Булатецький", - переконаний Черненко.

Як відомо, Жуковська, попри докладені матеріальні зусилля, програла минулого року Миколі Булатецькому з відривом у 12 тисяч голосів. Зусиллями Сергія Льовочкіна округ було внесено до списку, де проводять перевибори.

А ще через півроку за невдачу Жуковської на виборах, як вважає він сам, було звільнено з посади мера Черкас Сергія Одарича.

За його словами, минулої осені, перед виборами, голова Адміністрації президента просив його залучити адмінресурс. Проте міський голова відмовився, і поїхав подалі від проблем до Норвегії.

Ще влітку Одарич не відкидав, що Валентина Жуковська піде на вибори мера Черкас.  

Кандидат по іншому черкаському округу, представник опозиції Леонід Даценко, каже, що давно передбачав такий перебіг подій.

"Я ще півроку тому передбачав, що Фірташ її готує не стільки депутатом, скільки кандидатом у мери. Думаю, вони добре проаналізували зв’язку Бродський-Одарич, коли все місто починало працювати на приватні структури Бродського, а Одарич виконував функції мера-менеджера при ньому", - пояснив свою думку кандидат від "Батьківщини".

"Так само і Фірташ має базове підприємство "Азот", тому постарається провести Жуковську на посаду міського голови. І, відповідно, скористатися цією схемою, як вичавлювати з Черкас кошти. Я цю думку відстежував давно, хоча Микола Іванович Булатецький наполягав на тому, що саме вона буде головним конкурентом", - зазначив Даценко.

Водночас є інша версія - нібито кампанію Жуковській зламала інша група Партії регіонів, щоб не посилювати групу Фірташа в парламенті.

Схему її передвиборної кампанії було оприлюднено на сайті "Українська кривда", а в окрузі з'явився кандидат Олег Свинарчук, який також позиціонував би себе як успішний бізнесмен, що дбає про розвиток регіону.

На кого наразі робитиме ставку влада, опозиціонер Даценко точно спрогнозувати не може. Але станом на ранок 14 листопада такими могли бути президент корпорації "Богдан" Олег Свинарчук і співочий ректор Михайло Поплавський.

"Але оскільки Свинарчук представляє корпорацію Петра Порошенка, а Петро Олексійович нібито в найближче сімейне оточення нашого президента не входить, тому яку гру буде вести зв’язка Порошенко-Свинарчук, важко сказати: чи це гра з опозицією, чи з владою", - каже кандидат в депутати.

"Якщо ж відкинути Свинарчука як кандидата, то залишається лише Поплавський, наш великий ректор і юний орел", - вважає Даценко.

Цікаво, що в команді Сергія Одарича також підозрюють, що влада ставитиме на Поплавського.

На годину пізніше за Жуковську про відмову брати участь у виборах оголосив Богдан Губський, який був одним із головних кандидатів по 197-му округу (Канів).

"Я прийняв рішення не балотуватися на повторних виборах 15 грудня 2013 року, а сконцентрувати свої зусилля на конкретній роботі, необхідній нашій державі та її громадянам", - написав він у заяві, яку розіслав у ЗМІ.

Про подробиці рішення Губський INSIDER не розповів.

"Губський втратив на минулих виборах 20 мільйонів, і нічого не здобув, тому і не йде", - прокоментував відмову головного опонента той таки Даценко.

 

Леонід Даценко, кандидат від "Батьківщини" у 197-му окрузі
Якщо сьогодні-завтра ніхто не зареєструється з олігархів, представників влади, той же самий Тулуб, це означатиме, що фактично ставку робитимуть на Павла Костенка. Я знаю, що це один зі соратників Богдана Губського по бізнесу, вони разом працювали.

 

Павло Костенко  в минулому скликанні був депутатом "Батьківщини", але в партійний список його не взяли. Тому на минулих виборах балотувався по округу Умані, де переміг Антон Яценко, але отримав лише 5-й результат.

Костенка лише 7 листопада виключили з "Батьківщини" за те, що пішов в округ, де було виставлено спільного опозиційного кандидата.

За інформацією Олександра Черненка, Губський "до останнього моменту торгувався і хотів отримати преференції з того, що він не піде. Але сьогодні очевидно він тверезо оцінив свої можливості, і вирішив у це не грати".

"На сьогодні Канів виглядає як найбільш спокійний округ. Хіба що в останній момент там може з'явитися губернатор Сергій Тулуб", - вважає голова КВУ.

Водночас у коментарі INSIDER депутат Партії регіонів Володимир Олійник не відкинув, що партія може висунути свого кандидата.

"Ми не підтримуємо ні Поплавського,  ні Костенка.  Останній, наскільки ви пам'ятаєте, взагалі - креатура "Батьківщини". Та й потім ми можемо виставити свого по всіх округах, ще не час списувати", - заявив "регіонал" INSIDER.

Він не прокоментував, чи свідчить відмова Жуковської  йти на вибори про утиски групи Фірташа.

"Це їхній вибір, та й не я відповідаю за ці округи, тому й про конфлікти Фірташа говорити не можу", - додав Олійник, який є вихідцем із Черкащини.

Отже, станом на 14 листопада - останній день, коли можлива реєстрація кандидатів, виглядає на те, що всі основні опоненти опозиції не братимуть участі у виборах.

Давно відомо, що на вибори не піде Віталій Трав'янко, який протистояв Аркадію Корнацькому у 132-му окрузі Первомайська. Його замінив губернатор  Микола Круглов.

Нічого не чути про Тетяну Засуху.

"Вона з самого початку уникала контактів із пресою, і не розглядалася ніким як можливий кандидат", - каже Черненко.

Координатор ОПОРИ на Київщині Руслана Величко також  сумнівається, що екс-депутатка може знову повернутися у велику політику.

За її словами, зараз увесь округ обліпили плакатами "регіонала" Руслана Бадаєва, тому висування Засухи навряд чи можливе.

До останнього тримає інтригу Віктор Пилипишин. Наразі навіть не відомо, де він перебуває – в Україні чи США, де живе його родина.

Нагадаємо, в Україні проти Пилипишина порушено кримінальну справу і, за словами джерел,  екс-голові Шевченківського району довелося суттєво поділитися своїм бізнесом, щоб відкупитися від переслідування. 

Олександр Черненко, голова КВУ
Зрозуміло, що до останнього моменту Пилипишин і хотів, і сумнівався, чи балотуватися. Питання просто в тому, що він намагався зрозуміти, чи є в нього шанси. І щоб другий раз не отримати таку ганьбу, намагався заручитися якимись гарантіями у влади, хоч якоюсь підтримкою.

"Я не можу сказати, чи він піде, чи ні, але очевидно, що він серйозно думає", - додав голова КВУ.

Зранку в своєму фейсбуку Пилипишин багатозначно написав: "В жизни возможны только две трагедии: первая - получить то, о чем мечтаешь, вторая - не получить. Оскар Уайльд. Но первая ... лучше, чем вторая!)".

Близько 16:30 люди, наближені до Пилипишина, написали у своєму Facebook, що він подав документи.  Однак у ЦВК їх на момент виходу статті не було.

Слід зауважити, що ще задовго до призначення виборів були думки, що влада просто не виставить у "проблемні" округи тих кандидатів, які вже "спалилися", і знайде більш нейтральні кандидатури.

Водночас Черненко вважає, що Партія регіонів узагалі не приділяла значної уваги цим виборам, більше зосередившись на проблемі євроінтеграції.

"Ці вибори призначили, коли євроінтеграція ще була актуальна, і це зробили, щоб задовольнити вимоги європейців. І лише після призначення виборів почали думати, що з ними робити. Побачивши, що ситуація для влади не найкраща, думали, чи пускати це на самоплин, чи віддати під відповідальність губернаторам, чи активно братися за округи", - зазначив голова КВУ.

"Наскільки я розумію, що до єдиного знаменника не дійшли, і дії влади щодо підтримки в цих округах були багато в чому спонтанними і нескоординованими", - додав Черненко.

Він також сумнівається, що в останній день заявиться на вибори хтось із сильних кандидатів, щоб за місяць до перевиборів втягуватися в кампанію. 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.12.2018, 03:51
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus