Знайдено підстави для закриття справи ЄЕСУ проти Тимошенко

Державна архівна служба України не знайшла лист з держгарантіями
22 вересня 201312:36

Державна архівна служба (ДАС) не знайшла листа, в якому екс-прем’єр Павло Лазаренко давав би держгарантії щодо боргу ЄЕСУ.

Про це повідомив юрист Сергій Батрін, який надіслав відповідний запит до ДАС, передає прес-служба юриста.

ДАС повідомила, що лист Лазаренка з держгарантіями до тодішнього прем’єра РФ Віктора Чорномирдіна від 26 серпня 1996 року, який міститься у кримінальній справі проти екс-керівника ЄЕСУ Юлії Тимошенко.

"В переглянутих документах Кабінету Міністрів України за 1996 рік лист Прем’єр-міністра України Павла Лазаренка No. 64 - 2298/8 від 26 серпня 1996 року до Голови Уряду Російської Федерації В. С. Чорномирдіна не виявлено", - зазначає ДАС.

 

 

"Можна зробити висновок, що Лазаренко державних гарантій не надавав, а Україна не несе відповідальності за приватні борги ЄЕСУ", - заявляє у свою чергу Батрін.

Нагадаємо, на факті наявності такого гарантійного листа побудовано рішення Господарського суду Києва у справі 5011-61/11340-2012 про стягнення з державного бюджету України на користь Міністерства оборони Росії 3,1 млрд  грн.

"З огляду на наведені обставини, є підстави сумніватися у законності рішення Господарського суду м. Києва щодо покладення на державу Україна боргу компанії ЄЕСУ за позовом Росії", - зазначив Батрін.

Він закликає з’ясувати походження згаданого листа та надати оцінку його достовірності. Батрін також звертає увагу, що ці обставини мають прямий вплив на справу проти Тимошенко.

"З огляду на фактичні обставини, кримінальна справа щодо Тимошенко в цій частині має бути закрита, а рішення Господарського суду м. Києва переглянуто", - підкреслює юрист.

Нагадаємо, СБУ 12 жовтня 2011 року порушила проти Тимошенко кримінальну справу, звинувативши її у вчиненні замаху на розтрату коштів держбюджету шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії на суму 405,5 мільйонів доларів. Справу порушено на підставі перевірки листа Міноборони РФ до Кабінету міністрів України.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 02:58
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus