Річниця Хрещення Русі: молебень та хресна хода Київського патріархату

28 липня 2018

28 липня в Києві пройшла хресна хода вірян та служителів Української православної церкви Київського патріархату з нагоди 1030 річниці Дня хрещення Київської Русі-України.

До її початку, зранку 28 липня, на Володимирській гірці відбулися урочистості на честь Дня хрещення Київської Русі-України за участі президента Петра Порошенка, міністрів та представників різних релігійних конфесій.

Перед присутніми виступив посланець Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл. Він підтвердив, що Константинополь розпочав процедуру визнання автокефалії Української церкви.

Далі - у Володимирському соборі відбувся молебень, а сама хода розпочалася з годинним запізненням, через що люди скаржилися на спеку та задуху. 

Журналісти нарахували приблизно 100 тисяч учасників урочистостей, поліція говорить про 65 тисяч вірян та 2,5 тисячі правоохоронців, які слідкували за порядком.

Священнослужителі та світські йшли окремо. Колону вірян очолював президент Петро Порошенко з дружиною, міністр оборони Степан Полторак та начальник Генерального штабу Віктор Муженко.

Потрапити на периметр проведення маршу можна було тільки через два кордони правоохоронців, які в певний момент перестали пропускати навіть акредитованих раніше журналістів.

Маршрут ходи пролягав від Володимирського собору через однойменну вулицю до Михайлівської площі. Далі на Володимирську гірку пропустили тільки президента з оточенням та священників.

У результаті, багатотисячний натовп залишився заблокованим на Михайлівській площі в оточенні загорож та кордонів силовиків.

Людям не повідомили, що робити далі, однак вже згодом були зняті кордони із перекритих раніше вулиць, тож віряни змогли залишити площу.

Багатьох з них привезли у столицю організованими групами із різних єпархій. На молебень на Володимирській гірці за участі патріарха Філарета їх не допустили, на відміну від минулих років, коли кількість учасників була значно меншою, без участі президента, проте з абсолютно вільним доступом.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

23.05.2019, 04:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 травня 2019

  Зеленський проти Ради: перший ляпас президенту

  Всенародною любов’ю не прикрити перші узурпаторські нотки

   
  • 22 травня 2019

  Перезахоронення радіоактивних відходів з Цибулевого у Чорнобилі: всі деталі

  НАТО реалізує проект із захоронення РАВ у Кіровоградської області

   
  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
Система Orphus