Готові чинити опір. З'явився трейлер драми "Тральщик Черкаси"

27 березня 2018

У мережі з'явився трейлер воєнної драми "Тральщик Черкаси" про подвиг екіпажу маленького українського корабля, який відмовився здати судно росіянам під час анексії Криму, кілька днів тримав створену ними блокаду та кілька разів намагався її прорвати.

Картину знято командою режисера Тимура Ященка, за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки фільму відбувалися в Очакові Миколаївської області, Одесі та невеличкому селі на Чернігівщині. До акторського складу увійшли моряки, які 2014-го тримали оборону на кораблі. 

Прем'єру воєнної драми заплановано на День Незалежності України.

Як відомо, у березні 2014-го року екіпаж тральщика "Черкаси" був єдиним, якому вдалося відстояти український прапор на флагштоці та кілька днів курсував озером Донузлав у Криму, попри ультиматум про перехід моряків на бік Росії.

Екіпаж корабля відмовився виконати ультиматум та спробував вирватися із озера, однак йому не вдалося, оскільки російські війська потопили кілька суден на виході з затоки, заблокувавши таким чином вихід.

Корабель став на якір і кілька днів тримав кругову оборону. 23 березня 2014 року тральщик знову спробував прорвати блокаду, намагаючись пройти між двох затоплених російських кораблів. Друга спроба майже вдалася, однак до тральщика підійшов російський катер та вдарив його в бік. Після цього носова частина "Черкас" опинилася на мілині.

24 березня, після захоплення російськими військовими корабля "Костянтин Ольшанський", тральщик залишився єдиним військовим кораблем на Донузлаві під українським прапором.

25 березня ввечері російські військові захопили корабель. Російські війська понад дві години штурмували його за допомогою двох гелікоптерів Мі-35 та трьох швидкісних катерів. Екіпажу дозволили повернутися на материкову Україну. З 72 членів екіпажу до Черкас повернулося 40 людей.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

17.07.2018, 04:53
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 16 липня 2018

  Три горішки для Продана

  На початку історії з Проданом Порошенку подзвонив Яценюк, і на Банковій зібрали закриту зустріч у вузькому колі

   
  • 13 липня 2018

  Кому і яка ЦВК потрібна

  Пропонуючи своїх 6 кандидатур, Порошенко отримував блокуючий пакет у ЦВК. Але для повного контролю йому треба було 10

   
  • 12 липня 2018

  ЦВК, недосконале число 6 і п'ятниця 13

  У БПП підозрювали, що сателіти їх знову підведуть, тому підготували черговий театралізований відступ.

   
  • 12 липня 2018

  Дела атомные. Как Украина строит завод по производству ядерного топлива

  Источники издания в министерстве предполагают, что Насалик действительно подписал первое обращение, однако сделал это не глядя.

   
Система Orphus