Готові чинити опір. З'явився трейлер драми "Тральщик Черкаси"

27 березня 2018

У мережі з'явився трейлер воєнної драми "Тральщик Черкаси" про подвиг екіпажу маленького українського корабля, який відмовився здати судно росіянам під час анексії Криму, кілька днів тримав створену ними блокаду та кілька разів намагався її прорвати.

Картину знято командою режисера Тимура Ященка, за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Зйомки фільму відбувалися в Очакові Миколаївської області, Одесі та невеличкому селі на Чернігівщині. До акторського складу увійшли моряки, які 2014-го тримали оборону на кораблі. 

Прем'єру воєнної драми заплановано на День Незалежності України.

Як відомо, у березні 2014-го року екіпаж тральщика "Черкаси" був єдиним, якому вдалося відстояти український прапор на флагштоці та кілька днів курсував озером Донузлав у Криму, попри ультиматум про перехід моряків на бік Росії.

Екіпаж корабля відмовився виконати ультиматум та спробував вирватися із озера, однак йому не вдалося, оскільки російські війська потопили кілька суден на виході з затоки, заблокувавши таким чином вихід.

Корабель став на якір і кілька днів тримав кругову оборону. 23 березня 2014 року тральщик знову спробував прорвати блокаду, намагаючись пройти між двох затоплених російських кораблів. Друга спроба майже вдалася, однак до тральщика підійшов російський катер та вдарив його в бік. Після цього носова частина "Черкас" опинилася на мілині.

24 березня, після захоплення російськими військовими корабля "Костянтин Ольшанський", тральщик залишився єдиним військовим кораблем на Донузлаві під українським прапором.

25 березня ввечері російські військові захопили корабель. Російські війська понад дві години штурмували його за допомогою двох гелікоптерів Мі-35 та трьох швидкісних катерів. Екіпажу дозволили повернутися на материкову Україну. З 72 членів екіпажу до Черкас повернулося 40 людей.

Хочете швидко дізнаватися про важливе? Підписуйтеся на наш  Телеграм 

 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

26.04.2018, 21:56
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 квітня 2018

  Про що мовчать рибки Холодницького

  Оскільки ініціатором прослуховування не були представники вищої влади, то вони займають пасивну позицію в цій історії

   
  • 24 квітня 2018

  «Бархатная революция». Что произошло в Ереване и что это означает

  Никол Пашинян не получал от народа карт-бланша на изменение внешнеполитического вектора, поэтому на данный момент не следует ожидать, что произойдет пересмотр армяно-российского союза

   
  • 23 квітня 2018

  Макмафія по-одеськи: як Труханов потрапив під британський закон

  журналісти BBC Panorama знайшли у Лондоні вісім об’єктів нерухомості, які придбали за посередництвом офшорної корпорації Rubicon Group

   
  • 23 квітня 2018

  Три суди для справи журналіста Сергієнка

  Частину підозрюваних затримали майже через півтора роки – у 2016-му. Вони нібито мали завдання розправитися із фермером з Черкащини на прізвище Приходько

   
Система Orphus