Хресні ходоки: Московський патріархат разом із екс-"регіоналами" пройшов Києвом

27 липня 2017

Цьогорічна хресна хода Української православної церкви Московського патріархату пройшла без ексцесів. На відміну від минулого року, коли святкування Дня хрещення Русі перетворилося ледь не у "хрестовий похід" на Київ від УПЦ МП. Тоді до столиці йшли дві ходи - з Почаївської та Святогірської лаври, в яких взяли участь тисячі вірян за підтримки крила політиків, яких прийнято вважати проросійськими.

Хоч тоді акція називалася "Хресна хода за мир, любов та молитву за Україну", влада виказувала неабияке занепокоєння можливими провокаціями як з боку "ходоків" та і їхніх опонентів. Попри підвищений рівень терористичної загрози, про який звітували силовики, минулоріч обійшлося без заворушень.

Сьогоднішній молебень на Володимирській гірці виглядав відверто більш схожим на релігійну акцію. За інформацією поліції, в ньому та подальшій ході до Києво-Печерської лаври взяли участь близько 15 тисяч вірян. Охорону порядку забезпечували 3500 правоохоронців, які супроводжували колону та контролювали ситуацію.

“За цей час грубих порушень громадського порядку не зафіксовано”, - наголосили у поліції. Ще зранку активісти націоналістичних організацій були заблоковані в районі метро "Арсенальна", саме від них правоохоронці очікували можливих спроб перешкодити акції.

В свою чергу керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній заявив, що у молебні взяли участь близько 100 тисяч вірян, які потім пройшли центральними вулицями Києва. У поклінного хреста на вулиці Грушевського глава УПЦ митрополит Онуфрій помолився за загиблих під час розстрілів в ході Євромайдану.

Також, в прес-службі УПЦ розповіли, що по вулицях столиці сьогодні пронесли мощі київського князя Володимира і 11 рідкісних ікон з усієї України, які після ходи будуть доступні в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Попри мирний характер ходи і цього року не обійшлося без її політичного забарвлення. В середині колони вірян йшли колишні "регіонали", а нині лідери "Опозиційного блоку": Юрій Бойко, Олександр Вілкул та багаторічний спонсор УПЦ МП - Вадим Новинський. До своїх колег по партії приєднався і Михайло Добкін, попри те, що наразі він знаходиться під слідством та позбавлений депутатської недоторканності. 

Розділи :

КОМЕНТАРІ

27.05.2018, 06:39
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 травня 2018

  Фронт кібербезпеки: що радять західні експерти Україні

  Провідні експерти із питань кіберзахисту та протидії дезінформаційним кампаніям зібралися 24 травня у Києві, щоби обговорити нові виклики

   
  • 25 травня 2018

  Чому справа «Трейд коммодіті» опинилась під загрозою провалу

  Подати апеляцію у справі треба було протягом 5 днів. Як стверджують джерела видання, це не було зроблено вчасно через що САП пропонували натиснути на Апеляційний суд,

   
  • 24 травня 2018

  «Адвокат Італії» та друзі Путіна: чого чекати від нової італійської коаліції

   
  • 23 травня 2018

  Земельный вопрос: что присудил ЕСПЧ Украине. Ответы адвоката

  Они компенсаций уже не получат. По ним уже вынесено решение, Европейский Суд сказал всё, что хотел. Если законодательных изменений в разумные сроки не будет, тогда начнутся решения по индивидуальным жалобам.

   
Система Orphus