Підкріплення для «Азову»

23 червня 2014

У зону АТО сьогодні поїхало чергове поповнення, 70 новобранців батальйону «Азов». Дванадцять днів підготовки, АК-74М в руки і на передову. У більшості своїй це представники націоналістичних організацій, угруповань футбольних фанатів та колишні майданівці. Проводити бійців на Софійську площу прийшли родичі, товариші  і просто пересічні громадяни.

Незважаючи на дощ, провести бійців на Донбас зібралось близько ста осіб. Переважно, родичі, деякі з них приїхали за кількасот кілометрів. Але до бійців батальйону їх не підпускали. Спочатку один з керівників підрозділу прочитав молитву, потім присутні співали гімн України, та вигукували патріотичні гасла.

Заступник командира батальйону «Азов» Ігор Мосійчук повідомив, що сьогодні в зону АТО відправилися 70 нових бійців, а також ті, хто приїжджали відпочити, після Маріупольської операції. Перед ними стоїть завдання кінцевого звільнення Приазов’я і наступу на Донецьк:

«Це люди з Черкащини, Полтавщини, Київщини – добровольці, які з’явилися на мобілізаційні пункти. Середній вік – 25 років. Є син батальйону з Криму, якому 14 років», - каже Мосійчук.

Бійці були не багатослівні. Не знімаючи балаклаву і не розголошуючи імені один з них пояснив причини свого вступу до лав «Азова»:

«Я повинен це робити. Як справжній чоловік, як воїн, захисник своєї землі, своєї країни. Головне, що є дух воїна всередині, а  все інше приходить із часом. Дванадцять днів ми тут готувалися. Ми ще там будемо тренуватися і готуватися. Нічого, що там вже військові дії. Ті люди, які не готові, вони напевно просто більше тренуються і не одразу потрапляють у бій»

 Фото: Максим Кудимець/INSIDER

Хоча були і такі, що вже побували на Донбасі.  «Тут мої рідні і друзі. Я хочу їх захистити, віддати свій борг перед Батьківщиною. Буду боротися до тих пір, поки на Донбасі не запанує мир. Тих людей, які не хочуть діалогу, ми будемо знищувати. З наркоманами і алкоголіками немає про що говорити, їх тільки потрібно вбивати», - сказав хлопець на імя Петро. Його дівчина пообіцяла - буде молитись, щоб він повернувся «зі щитом».

 Фото: Максим Кудимець/INSIDER

Маленька дівчина Єва пригощала бійців цукерками. За наказом їм не можна брати нічого від сторонніх осіб, але відмовити дівчинці ніхто не наважується. З-під балаклави пролунало: «Беріть хлопці, через тиждень будете і цукерці радіти».

 Фото: Максим Кудимець/INSIDER

Тим часом керівники «Азову» і представники міністерства внутрішніх справ, якому він підпорядкований, ділились з журналістами планами, щодо подальшої долі новобранців.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповів - добровольці отримуватимуть 4300 гривень зарплати (Для порівняння - солдати-контрактники отримують 1505 гривен). «Розумію, що не всіх це влаштує, але зараз це все, що може виділити держава.  Захисного спорядження наразі обмаль, а от зброї вистачить  всім», - запевняє Геращенко. За планом батальйон «Азов» має нараховувати 400 чоловік. Яка чисельність батальйону зараз його представники не кажуть. Пояснюють – це військова таємниця.

 Фото: Максим Кудимець/INSIDER

«Хочеш миру – готуйся  до війни. Перемир’я перемир’ям, але ми маємо повне право укріплювати свої збройні сили. Добровольців достатня кількість, але хочеться, що було б більше», - каже Геращенко. Нагадаємо до 27 червня президент Петро Порошенко оголосив сепаратистам перемир’я, протягом якого вони мають можливість скласти зброю.

Тим не менш радник Авакова впевнений - сепаратисти не зважаючи на перемир’я продовжують вербувати підкріплення в Росії, до того ж платять їм набагато більше грошей.

Мосійчук не приховував – бійцям не вистачає  засобів захисту і нічного бачення. Були випадки, коли доброчинці привозили бронежилети, а вони прострілюються навіть з легкого короткоствольного пістолета. Однак поки що загиблих у батальйоні не було. Лише один важкопоранений.

В те, що сепаратисти складуть зброю Мосійчук не вірить – «Треба готуватися, що по закінченню 7 днів перемир’я, конфлікт почнеться з новою силою».

Геращенко стверджує, що за ініціативою міністра МВД Авакова вже створено три батальйони Національної гвардії і більше 25 підрозділів міліції із добровольців по областях. Сенс у тому, що міліція Донецької та Луганської області не хотіла і не була готова відбивати напади сепаратистів. Навіть є випадки переходу на бік терористів, - пояснює радник міністра.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

22.11.2017, 15:02
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 листопада 2017

  Давай, поїхали: звідки в Україну їдуть "євробляхи"

  З вільнюського авторинку Garuinai в Україну масово виїжджають старі автівки на литовських номерах. INSIDER довідався, чим і як там торгують

   
  • 18 листопада 2017

  Соціальна Європа Туска. Як ЄС протистоїть правим і мобілізує виборців

  Цієї п'ятниці шведський Ґетеборг став базою для кульмінаційної події у цьому напрямку - соціальний саміт ЄС.

   
  • 17 листопада 2017

  Ваше дело Труба: кому и зачем отдали ДБР

  Казалось бы, Матиос может праздновать досрочную победу, но во вторник вечером на стратегическом совете на Банковой выбрали нового директора для ГБР

   
  • 16 листопада 2017

  За «межею»: на що ходити чи не ходити в кіно наступного тижня

   
Система Orphus