Тил Майдану. Як волонтери організовують медпункти, польові кухні та хостели

"Ми перев’язали 30-50 людей. Нам не вистачало масок, люди задихалися. У мене була пачка на 100 штук, я всі роздав"
2 грудня 201315:39

У неділю на майдан Незалежності вийшли сотні тисяч людей, які протестують проти кривавого розгону Євромайдану. Мітинг переріс у революцію – мітингувальники розбили намети і заявили, що залишаються на Майдані до перемоги. Велику частину роботи з облаштування комфортного перебування на Майдані взяли на себе волонтери. Вони організовували польові кухні, встановлювали намети, збирали інформацію, надавали медичну допомогу.

Кафе й установи поблизу Майдану почали безкоштовно пригощати людей чаєм і надавати їм притулок. Підключилися і звичайні люди – хтось приносив на Майдан їжу, хтось забирав до себе на ніч мітингувальників з інших регіонів. Ми розпитали у волонтерів, як вони самоорганізувалися. 

Дизайнер Ігор Скляревський, який раніше розробив навігацію для Євромайдану, створив Незалежну волонтерську ініціативу з допомоги громадському спротиву "Галас". На сайті можна запросити або запропонувати допомогу, сповістити про надзвичайні ситуації та розшукати людей.

"Ми зібрали волонтерів і зробили сайт, на якому оперативно оновлюється інформація. У різний час працює 5-7 координаторів, вони розбиті по змінах, щоб не чергувати цілодобово. Постійно тримають зв’язок із координаторами на Михайлівській площі, у Будинку профспілок – дізнаються, що необхідно, перевіряють інформацію і публікують на сайті. Ми також обробляємо інформацію, яка надходить до нас через сайт. Усі ці волонтери – мої знайомі. Ми брали лише надійних людей, щоб не було дезінформації", - розповів Скляревський Insider.

 Група Скляревського шукає волонтерів

Відомий київський ресторатор Дмитро Борисов один із перших відкрив у своїх закладах пункти безкоштовного обігріву, де мітингувальники можуть випити безкоштовного чаю, кави або гарячого бульйону.

"Нам би день простояти, та ніч протриматися"... Я звертаюся в першу чергу до слабкої статі: спасибі, що підтримуєте своїх чоловіків, але пам'ятайте про своє здоров'я", - написав він у своєму Facebook.

Активіст Віктор Загреба запустив у Facebook ініціативу #єврохостел – послуги з розміщення мітингувальників у киян. За одну ніч у першій квартирі, яку знайшов Віктор, переночувало 5 людей, у ще одній - 9. У понеділок запускається ще одне приміщення на Подолі на 40-50 людей. Зараз Віктор шукає додаткові теплі приміщення в центрі Києва (квартири, порожні офіси і т.д.) для нових локацій єврохостелів, а також у користування каримати, спальники, матраци і ковдри, бажано від 10 штук. Просить писати йому у Facebook.

"Це не мої квартири, а приміщення небайдужих людей. Коли я побачив, що багато людей їде в Київ, я подумав, як можна використати те, що я вже тут, знаю в Києві багато людей і вмію користуватися новими медіа. Ідея була проста – дати людям місця, де можна переночувати, помитися, відігрітися. Вони можуть самі розсилати оголошення, але багато з них не знають міста і, будучи на Майдані, важко займатися координацією. Крім того, багато людей приїжджають групами і хочуть жити разом. Я не думаю, що ми робимо щось незвичайне. Я дві години пошукав, потім зробив пост, витратив кілька десятків гривень на таксі і все", - каже він.

Дмитро Дробот. Фото з його сторінки на Facebook

Харків’янин Дмитро Дробот став координатором медпунктів, які надавали допомогу пораненим. Сам він не має медичної освіти, але в мобільних групах виконував роль медбрата. Ідея організувати польові медпункти виникла наступного дня після побиття людей на Євромайдані. Дмитро разом з іншими активістами ходив по Михайлівській площі та розшукував лікарів. До кінця дня у списку було вже 20 прізвищ. Активісти зібрали кошти й закупили ліки, а також білі футболки, на яких намалювали червоний хрест.

У неділю вранці кількість волонтерів збільшилася до 60, їх розбили на 20 бригад, які супроводжували колону людей, що йшла по Хрещатику. Кілька незначних інцидентів сталося біля КМДА і на Майдані (один із мітингувальників поранився, коли злазив з ялинки), але найбільше роботи медикам дісталося під час сутичок на Банковій.

"Коли ми прийшли на Банкову, то побачили, що одне з приміщень комітетів Верховної Ради відкрито і там знаходяться люди. Охорона спершу сказала нам тікати, але, побачивши, що ми – медики, пустила. Ми розмістили жінок усередині, а самі пішли "у розвідку" - дивитися, чи немає жертв. Спочатку великих травм у людей не було – синці та подряпини. А коли провокатори почали накидатися на "Беркут", а він – відповідати, почалися жертви. Прибули "швидкі", разом із ними ми винесли 5 людей на ношах. Одного хлопця я виніс сам – у нього були дуже тяжкі поранення. Ми надавали першу допомогу, а потім передавали поранених до лікарів "швидких". Ми перев’язали 30-50 людей. Нам не вистачало масок, люди задихалися. У мене була пачка на 100 штук, я всі роздав. Коли "Беркут" почав розганяти людей, я шукав ще карети "швидких", бо нам не вистачало рук. Мені пощастило – мене бив не "Беркут", а провокатори, тому я не постраждав, лише отримав пару синців", - розповідає Дмитро.  

 Мітингувальники сплять у Михайлівському. Фото Бориса Гудзяка

Менеджер IT-проекту Саша Дубічева займалася польовою кухнею. Разом з однодумцями вона нагодувала півсотні людей, що зібралися біля входу в Михайлівський собор.

"У нас вийшло близько 50 порцій їжі (рис з овочами, курка з помідорами, гречка зі свининою та підчеревина). Рис з овочами особливо в нагоді вегетаріанцям, які там теж були. Всі, хто брали участь у підготовці та роздачі їжі, були в одноразових рукавичках і з медичними масками. Приготувати і привезти продукти мені допомогла дівчина, яка в звичайний час працює лікарем- реаніматологом однієї з київських лікарень. Зараз вона також є координатором групи киян, готових прийняти гостей з Майдану. Дізнавшись про розгін і про віче, я просто почала думати, як можна допомогти вже зараз, а не "чому". Ми всі робимо те, що можемо, - від поширення інформації до допомоги пораненим. Кожен просто робить те, в чому він максимально корисний", - каже вона.

 Фото Вгороде

Інформація для мітингувальників:

Медпункти:

1) Площа Михайлівська, зліва від входу в собор (підтверджено).
2) Київська міська рада 1-й поверх (підтверджено).
3) Інститутська, біля входу в метро "Хрещатик".
4) Будинок профсілок.

УВАГА! Ці дані можуть змінюватися – мобільні пункти допомоги виникають у "гарячих точках", а потім згортаються. Оперативну інформацію можна відстежувати у спільноті Майдан. Медики, а також на сайті "Галас".

Туалети:

Активісти склали онлайн-карту туалетів у центрі Києва. Зокрема, туалети є у "Глобусі", McDonalds, "Два гуся" та інших ресторанах.

Wi-Fi:

Активісти повідомляють про такі відкриті точки Wi-Fi у центрі:

1. Парк Шевченка, Терещенківська, 19: evromaidan1 и evromaidan2.

2. Михайлівська площа, 24 А: evromaidan 3 и evromaidan4.

3. Дві точки в готелі "Козацький".

4. Варенична "Катюша", вул. Володимирська 51/13, пароль 0442355153.

5. Станція метро "Хрещатик", мобільна бібліотека МТС.

Крім того, інтернет-провайдер "Воля" відкрив максимальну швидкість кільком тисячам своїх абонентів, офіси яких знаходяться на вулицях, прилеглих до Майдану. Компанія також вислала інструкції, "як відкрити ваш wi-fi добрим людям". Після зняття паролів "Воля" пропонує офісам надіслати на media@volia.com свою адресу (вулиця і номер будинку), за яким буде відкритий WiFi, а інтернет-асоціація України відзначить цю точку на загальнодоступній карті.

Притулок, ночівля:

Цю ніч частина активістів провела в Київраді. Люди сплять на карематах або ж просто на килимі в коридорі КМДА.

Михайлівський собор. Там цілодобово перебувають активісти. Коли в соборі сплять люди, священики продовжують службу.

Храм святого Олександра на вул. Костьольній, 17 було відкрито всю ніч. Мітингувальників запрошують: "Заходьте в разі потреби! Священики будуть чергувати".

Чай, кава, обігрів:

"Канапе" (Андріївський узвіз, 19) – запрошує випити чаю і зігрітися.

Pivbar на Майдані (ТЦ "Глобус", 2 лінія) пропонує безкоштовно випити склянку бульйону або чаю/кави.

Bar Foodtourïst (другий поверх "Арени" на Бесарабці) – чай, кава.

У барі "Барабан" (вул. Прорізна, 4-а) надають безкоштовний чай/каву і можливість погрітися.

Паб ProRock (вул. Пушкінська, 32) готовий прийняти мітингувальників і надати їм цілодобово: обігрів, чай, каву, зарядку для телефону і туалет.

У парку Шевченка біля кафе "Опанас" (вул. Терещенківська, 7/25) пригощають чаєм, кавою і гарячим борщем.

Агентство УНІАН (Хрещатик, 4) пропонує мітингувальникам чай, каву, зарядку техніки.

Житло:

Пошук житла для людей, які приїхали на Майдан з інших міст, здійснюється в основному через спільноту у Facebook Kyiv Host. Там десятки пропозицій.

Також існує спільнота "Житло для Майдану", але вона не настільки активна.

Спільнота #єврохостел надає послуги з розселення в центрі Києва. Там також можна безкоштовно поспати, помитися, зарядити електроніку, покористуватись інтернетом, випити чаю і кави. Деталі можна дізнатися тут. 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 09:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
  • 23 березня 2020

  Офіційні дані про коронавірус: як поширюється і які заходи вводять (Оновлюється)

  Міністр охорони здоров'я виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

   
Система Orphus