"Страсті" по Троїцькому

Прес-конференція театралів, які виступили проти Троїцького, з одного боку. нагадувала політичний мітинг, а з іншого – лекцію про історію та досягнення театру
20 листопада 201313:08

Призначення легендарного Владислава Троїцького художнім керівником дитячого музтеатру на Подолі спричинило, м'яко кажучи, великий скандал у культурному середовищі. Понад 300 членів колективу підписалися під листом, в якому висловили недовіру одному з найкращих режисерів країни. Приводом для цього стала низка заяв Троїцького в ЗМІ, в яких він озвучив свої плани щодо майбутнього театру.

Зокрема, новий худрук говорив про потребу в осучасненні репертуару. Крім того, він розповів про свою мрію перейменувати театр на "Центр Сковороди", який має стати головним київським майданчиком сучасної хореографії та опери.

Ці й інші плани Троїцького наштовхнулися на хвилю протесту в театрі, колектив якого налаштований проти, за їхніми словами, радикальних змін. У вівторок ініціативна група театру скликала прес-конференцію, аби ще раз привернути увагу до своїх вимог. Театрали заявили про своє бажання зберегти репертуар і відмовилися працювати з Троїцьким.

Яскравим підтвердженням такої позиції стали слова Віталія Калітовського, голови профспілкової організації театру. У своєму виступі він навів цитату з нещодавнього інтерв’ю Троїцького: "Не можна йти туди, де тебе не кличуть. Це поганий тон".

 

Віталій Калітовський
Так-от, я звертаюся до Троїцького: будьте мужчиною, сюди, напевно, вас не кличуть

 

Однак свого адресата ці слова не знайшли, адже на прес-конференції Троїцького не було.

Наразі новопризначений худрук перебуває на плановому лікуванні в Німеччині. За словами його представника Катерини Лачиної, запрошення на захід вони отримали листом лише за день до призначеної прес-конференції.

"Радше за все, 26 листопада, у день свого народження, Троїцький буде в Києві. Він обов’язково надасть всю інформацію щодо подальшого розвитку театру та розповість, чи привів до чогось діалог", - розповіла Лачина.

Вона розповіла, що попереджала організаторів про відсутність худрука в зв’язку з плановим лікуванням. Однак театрали спростовують її слова і кажуть, що про "меморандум Троїцького" нічого не знали.

Згідно з документом, текст якого зачитали вже "в кулуарах", Троїцький частково взяв свої слова назад і відмовився від деяких ідей.

Зокрема, він готовий "зберегти незмінною назву театру, зберегти класичний репертуар театру, поліпшуючи його лише за допомогою вдосконалення костюмів, декорацій, оформлення тощо".

У меморандумі вказано, що постановки нових театральних робіт мають здійснювати як ті режисери і художні керівники, котрі працюють у театрі, так і запрошені безпосередньо трупою і колективом театру фахівці.

"Нові постановки і нововведення мають узгоджуватися з художньою радою театру", - зазначено в тексті.

Найцікавіше, що таку позицію вже підтримали деякі актори театру. Уже після прес-конференції вони розповіли, що костюми дійсно потребують оновлення. І режисура деяких вистав потребує корекції. Однак попередні заяви Троїцького про те, що потрібно залишити 2-3 вистави з класичного репертуару як ностальгію, а все інше викинути на сміття і ставити лише сучасне, актори вважають неприйнятними.

Водночас у залі на адресу Троїцького лунала не лише критика. На щастя, не забули про такі його заслуги, як створення театру "Дах" і фестивалю "Гогольфест". Однак, на думку більшості присутніх, театр опери і балету має очолювати музикант. Доповідачі не скупилися на яскраві порівняння, аби продемонструвати свою думку.

"Жодній людині не прийде в голову поставити диригента, скажімо, головним режисером Молодого театру", - зазначав автор вистав театру Ігор Щербаков.

"Це все одно, що призначити Олега Скрипку худруком Національної опери, і він там зробить свій прекрасний фестиваль "Країна мрій", - наголошував іще один автор вистав Юрій Шевченко.

"Центр Сковороди" потрібен, але я не бачу в цьому центрі місця для дитячого музичного театру", - вказав він.

При цьому ситуацію, яка склалася в театрі, називали і конфліктом, і робочим моментом. З одного боку, Тетяна Боровик, художній керівник балету, розповіла, що з Троїцьким триває діалог.

"Ми доходимо спільної думки, ми - на шляху створення, а не руйнування", - наголосила вона.

З іншого боку - заява Калітовського про те, що недовіра залишається, і колектив театру, як і раніше, наполягає на перевиборах художнього керівника.

"Діалог почався поки що тільки з цехом балету. Але в нас є загальнотеатральні справи", - наголосив він.

Він також сказав: якщо буде оголошено конкурс, то театр представить своїх кандидатів. Калітовський наголосив, що наказ про призначення Троїцького керівник департаменту культури КМДА Світлана Зоріна підписала начебто незаконно. За його словами, відповідно до наказу Мінкультури від 06.09.2013 р., мав би відбутися конкурс на заміщення посади.

Захід, з одного боку, нагадував політичний мітинг, а з іншого – лекцію про історію та досягнення театру. Виступи представників ініціативної групи часто супроводжувалися оплесками та підбадьорливими вигуками з боку колективу театру, який також був присутнім під час прес-конференції.

Журналістам майже не надали часу для запитань, запропонувавши "ловити" представників колективу в кулуарах і спілкуватися там. Ба більше, навіть якщо запитання лунало, почути чітку конкретну відповідь на нього було доволі складно.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.11.2018, 06:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus