Balcony garment – це затишний домашній одяг, піжами і білизна, які відшиваються у Львові.
Старт
Проект Balcony garment був заснований два роки тому випускницею Могилянської академії Катериною Герасимчук.
"Під час навчання в Києві я працювала баєром та дизайнером в досить відомому українському бутіку. Потім переїхала до Львова, де закінчила магістратуру за спеціальністю політолог. Влаштувалась екаунт-менеджером у рекламне агентство", - розповідає дівчина.
Для Каті це був перший досвід роботи в офісі і тривав він недовго. Дівчина зрозуміла, що корпоративне життя не для неї, звільнилась і поїхала на місяць в Одесу "надихнутися, знайти себе, вирішити, що робити далі". А повернувшись до рідного Рівного, намалювала першу колекцію домашнього одягу.
![]() |
Катерина Герасимчук. Фото: Катерина Варапай |
Ідея
З роботи в київському бутіку дівчина винесла певний досвід, почала розумітися на тканинах і у виробничому процесі, тому хотіла розпочати власну справу, пов’язану з одягом:
"З раціональних та ірраціональних причин я вирішила, що це буде домашній одяг. Два роки тому в цій ніші не було конкурентів. Так, наші базари переповнені білизною, але я особисто на собі відчувала брак цікавих, пошитих з натуральних тканин речей за демократичною ціною. В той самий час почали активно розвиватись локальні бренди, але вони пропонували лише футболки, рюкзаки й світшоти. Я подумала, що було б кльово зробити якісний, красивий домашній одяг.
![]() |
Усі фото: balconygarment.com |
Ідея прийшла на думку Каті в Одесі, там же дівчина намалювала ескізи перших моделей, придбала тканину і повернулась до Рівного шукати виробництво, яке б відшило її колекцію.
Катя розповідає, що намагалася не затягувати з реалізацією першої колекції. Буквально за місяць розробила з дизайнерами айдентику, знайшла і запустила виробництво, завела сторінки в соціальних мережах:
"Все класне трапляється випадково. В Рівному я знайшла команду людей, які не тільки класно шили, але й ми були споріднені по духу, там була дуже крута атмосфера. Я показала, який хочу дизайн, привезла тканини, фурнітуру, вони розробили мені перші лекала. Я хотіла різноманіття, ми відшили по п’ять - десять одиниць різних моделей піжам, нічних сорочок, домашнього одягу".
![]() |
Спочатку дівчина орієнтувалась на співпрацю з оффлайн магазинами, але в процесі склалося, що там продається лише 20% продукції, все інше люди замовляють через інтернет.
Зараз домашній одяг Balcony garment можна замовити на сайті, чи придбати у київському благодійному магазині Ласка, в одеському Опен Маркет і в харківському шоурумі Утопія.
Також найближчим часом речі з’являться в новому шоурумі Slkad на Площі Ринок у Львові та в київському шоурумі "Мякоть".
![]() |
Фінансова сторона
Катя жартує, що правильний стартап повинен починатися зі 100 доларів - в неї було щось схоже. Стартовим капіталом стала остання місячна зарплата і невеликий кредит:
"Я розуміла, що мені вигідніше купляти не по 5 метрів тканини, а брати 30-метрові рулони за оптовими цінами, тому стартового капіталу вистачило лише на тканини і фурнітуру. Мені пощастило, бо ми домовились з цехом, що я розрахуюсь з грошей, зароблених з першої колекції.
Логотип допомогли розробити мої талановиті друзі, сайту спочатку й не було, він з’явився лише через рік".
![]() |
Команда
Від ідеї до реалізації проектом Balcony garment Катя займається сама, залучаючись підтримкою й порадами близьких, друзів і делегуючи виробництво спочатку атмосферній майстерні у Рівному, а з ростом замовлень – цеху у Львові.
Клієнти
Катя розповідає, що, на відміну від повсякденного одягу, де люди обирають більш однотонні, спокійні речі, вдома, наче відіграються, обираючи найяскравіші піжами. Зараз багато замовляють чоловічі піжами, напевно до святого Миколая:
"Клієнти Balcony garment – це щасливі, закохані люди. Вони розуміють наскільки важливо вдома виглядати гарно. Вони не тільки на люди з’являються (в гарному вбранні – авт.), але і коли ніхто не бачить вдягають не розтягнуту стару футболку, а красиві речі. Вони помічають красу навколо і бережуть красу всередині себе".
![]() |
Плани
Зараз з маленького стартапу з вкрай лімітованими тиражами проект розрісся до таких масштабів, що Катя починає думати про відкриття власного цеху і шоуруму в Києві.
Читайте истории украинских стартапов каждую среду:
Сделал дело: кофе-поинт "Розумна кава"
Сделал дело: производство скейтбордов Local
Сделал дело: доставка еды Vegano hooligano
Сделал дело: дизайн студия Braty
Сделал дело: любимое место "Можжевельник"
Сделал дело: газировка Kyiv Soda Works
Сделал дело: мебель Stud buro
Сделал дело: чоловічі речі Truman Perfect gifts
Сделал дело: фотостудия Loft 31
Сделал дело: одежда N&M
Сделал дело: гастро-проект "Местная еда"
Сделал дело: мужские костюмы Indposhiv
Сделал дело: кофейня Bimbo
Сделал дело: роспись по батику Рlanarts
Сделал дело: женский бренд Must Have
Сделал дело: сладости LOL&POP
Сделал дело: бабочки-самовязы KleverTie
Сделал дело: домашнее варенье Mamaolikoli
Сделал дело: открытая мастерская Пилорама
Сделал дело: streetwear бренд Hoodie
Сделал дело: взуття Te-shoes
Сделал дело: джинсы Headges
Сделал дело: авторские сумки Даши Озерянко
Сделал дело: доставка домашних пирогов и выпечки Pie party