Чим би дитя не бавилося: 5 варіантів дитячих таборів

Вивчення англійської, скаутські будні, наукові експерименти, проби пера та пошуки професії
фото die-kleinen-eisbaeren.de
16 червня 201517:12

З початком літа для більшості батьків постає питання, як спланувати канікули дитини так, щоб літо було корисним і сповненим незабутніх спогадів. Чим замінити багатогодинні ігри з гаджетами та зависання в соцмережах.

INSIDER обрав кілька програм дитячих таборів, які подарують дітям цікаве літо, а батькам – спокій за здоров’я дитини та впевненість у користі відпочинку.

Дитяча літературна школа "Від вигадки до книжки"

Напрямок: література, письменництво. Центр літературної освіти щорічно організовує програму для дітей, які мріють стати письменниками. Саме тут вони можуть спробувати написати свій перший твір.

Вік дітей: від 8 до 12 років.

Місце розташування:  Музей книги і друкарства України. Дитяча літературна школа починає діяти з 15 червня, заняття відбуваються із 9-ї ранку до 2-ї години дня.

Програма:  25 годин інтерактивних і практичних занять. До послуг ваших кіндерів редактори, художники-ілюстратори, видавці, письменники, які розкажуть, як створюється книжка – від ідеї твору до обкладинки.

За підсумками школи буде видана книжка із творами дітей.

Вартість програми включає навчання, роздаткові матеріали, харчування та безпосередньо витрати на видання книжки.

Такі самі програми центр літературної освіти час від часу проводить для підлітків віком від 12 до 16 років. Програма для підлітків відбувається в режимі повного дня в передмісті (з ночівлею).

 Фото з Facebook школи

Історія створення: Центр літературної освіти був відкритий як місце неформальної літературної освіти для дорослих. Проте з часом вони отримували все більше дзвінків від батьків школярів і дошкільнят із питаннями, а чи немає чогось подібного для малечі.

"Якось кілька дітей з’явилися із проханнями зарахувати їх на програми центру, оминаючи вікові обмеження. Ми зрозуміли:  необхідно створювати підліткові та дитячі напрями. І почали з пошуку людини, яка змогла би професійно допомогти зі створенням саме дитячої літературної програми", - розповідає Вікторія Матюша, одна з організаторів проекту. 

Стаж з Леся Воронина

Такою людиною стала Тетяна Щербаченко – дитяча письменниця, головний редактор першого українського інформ-ресурсу про видання для дітей і підлітків "BaraBooka. Простір української дитячої книги".

Далі спільно з Малою академією наук України, Музеєм книг і друкарства України, УНВЦ "Рідна мова" шукали людей, які одночасно були б фахівцями своєї справи (письменники, поети, літератори) й справді уміли знаходити шлях до дитячого серця.

  Фото з Facebook школи

Хто це робить:   У програмі є людина, яка супроводжує учасників програми від початку до самого кінця, це Іван Андрусяк – дитячий письменник, головний редактор видавництва "Фонтан казок". Інші запрошені лектори відповідають кожен за окремі частини програми: створення сюжету, редагування, робота над створенням персонажу. Серед лекторів письменники, журналісти, казкарі, художники-ілюстратори, сценаристи та радіоведучі.

Більше можна дізнатися на сторінці в соцмережі.

DEC camp

Напрямок: мовний освітньо-розважальний табір.

Вік дітей: від 8 до 16 років.

Місце розташування:  Карпати, сучасний гірськолижно-туристичний комплекс "Мігово", що розташований в однойменному  селищі за 60 км від Чернівців.

Програма: DEC camp позиціонують себе  чимось більшим, ніж просто мовним табором. Тут і модні шоу, і танці, і футбол із трьома м’ячами, і виготовлення мексиканських піньят, і кулінарні експерименти. Ну і, звісно ж, спілкування англійською мовою.

 Фото з Facebook-сторінки табору

На чотирьох дітей працює вожатий.  

Історія створення:  За основу цієї програми були взяті британські та американські моделі відпочинку школярів. Директори табору Ірина Зарецька та Аркадій Котруце спробували поєднати освітні підходи цих країн світу та різноманітні ігрові методи.

 Фото з Facebook-сторінки табору

Хто це робить: Персонал табору - кваліфіковані педагоги-носії мови із Великої Британії, США, Коста-Рики, Канади, Ірландії. Спілкування з викладачами впродовж усього дня відбувається англійською.

Решта команди – україно- та російськомовні, тож дітям, які мають початковий або середній рівень володіння англійською мовою, можна не боятися, що нікому буде пояснити свої потреби.

Також у складі адміністрації є лікар, медсестра та психолог, які кожного дня готові прийти на допомогу дитині.

Перед кожним сезоном викладачі та наставники проходять спеціальні командні тренінги від провідних фахівців міжнародного рівня. Вже декілька років поспіль для цього в Україну спеціально приїздить тренер-куратор із США.

DEC camp працює у режимі двох сезонів: по декілька змін узимку та влітку.

 Фото з Facebook-сторінки табору

Організатори табору забезпечують дітей 5-разовим харчуванням із обіцянкою урахувати всі потреби дитячих організмів.

Особистий сайт DEC camp дає можливість скласти свої враження про табір, ознайомитися з повним списком активностей, побачити обличчя тих, хто буде займатися дозвіллям і отримати контакти для зв’язку.

Літній наметовий табір "Скаутвілль"

Напрямок: скаутство. Назва табору говорить сама за себе - це місце для тих, хто хоче познайомити дитину з дикою природою і підготувати до зустрічей з некомфортним і не диванним життям.

Вік дітей: від 8 до 17 років.

Місце розташування: на березі Канівського водосховища, неподалік від Переяслав-Хмельницького.

Програма:  Наметовий табір поділяється на кілька кварталів, кожен із яких має свою символіку та правила. Кожна зміна табору має свою легенду та тематику, в рамках якої вибудувана вся програма заходів у таборі.

На території табору є мотузкове містечко та скеледром, футбольне поле, волейбольний майданчик і тренажерний зал, де все обладнано згідно з правилами безпеки. Територія спроектована і побудована за унікальним авторським проектом і цілодобово охороняється. Також біля дітей цілодобово є лікар.

 Фото зі сторінки табору "ВКонтакте"

Організатори табору пропонують збалансоване 5-разове харчування та можливість дітям під наглядом дорослих долучатися до процесу приготування їжі.

 Фото зі сторінки табору "ВКонтакте"

Коротка історія:  наметовий табір як проект виріс із молодіжного об’єднання "Скаути Києва". Організатори вирішили розширити можливості для активного відпочинку дітей і, крім зустрічей у місті, створили наметовий табір.

Хто це робить: До команди входять спеціалісти різного профілю: педагоги, психологи, інструктори з туризму, вчителі та викладачі, соціальні педагоги та реабілітологи.

Деталі можна дізнатися на сторінці табору.

Табір "Веселої науки"

Напрямок: цікава наука. Для батьків майбутніх українських Енштейнів, Ньютонів, Кюрі та просто непосидючих чомучок - це справжній рай.  Компанія "Весела наука" пропонує кілька різновидів активностей: це і організовані свята-дійства на вихідних, і денні табори, і табори повного дня.

Вік дітей:  від 5 до 17 років. Табір повного дня від 7 до 14 років.

Місце розташування:  Основні активності "Веселої науки" проходять у Києві, а літній табір базується в Бучі.

Програма:  Організатори зробили ставку на прагнення дитини до пізнання всього нового. Це те, що ви точно не дали б їм робити вдома: як просунути яйце у вузьку пляшку, як створити торнадо в пляшці, як зробити вогонь кольоровим – це не для втомлених батьківських нервів.

У таборі ж дітям пропонують багато дослідів та експериментів, ігри та квести, творчі майстер-класи та екскурсії. І все під наглядом фахівців. За розкладом денного табору зручно слідкувати на сайті компанії.

 Фото з Facebook-сторінки табору

Програму табору поділено на шість змін. Організатори запевняють, що врахували всі страхи дорослих і бажання дітей.  Програма кожної зміни має своє тематичне спрямування.

Діти матимуть 3-разове харчування, можливість звернутися до кваліфікованого лікаря та провести час на природі з користю. 

 Фото з Facebook-сторінки табору

Історія створення: Марія  Башлик (організатор, натхненний лідер та автор в одній особі), перебуваючи в декретній відпустці вирішила, що хотіла б змінити професію і займатися чимось пов’язаним із освітою та популяризацією науки. І тут її чоловік під час відрядження потрапив на фестиваль науки. Побачене так його вразило, що народилася ідея зробити щось подібне в Києві. Марія шукала матеріали, їздили вчитися схожих програм до Канади. Незважаючи на те, що за освітою Марія психолог, усі досліди (експерименти) вона розробляла і перевіряла спочатку винятково сама.

 Хто це робить: у команді "Веселої науки" є спеціалісти природознавчих наук (фізики, хіміки, біологи і т.д.). Плюс професійні педагоги. Після співбесіди та відповідного резюме майбутня команда проходить кілька обов’язкових тренінгів із психології.

Денний табір KidsWill

Напрямок:  вибір майбутньої професії, денний табір. Якщо ваша дитина не готова ночувати без родини, тоді денний табір KidsWill для вас.

Вік дітей:  від 6 до 12 років.

Місце розташування:  м. Київ, вул. Заболотного, 37.

Програма:  Табір збирається другий рік при вже відомому ігровому центрі. Основна ідея табору - знайомство дітей із різноманітними професіями (вони можуть побачити в мініатюрі, як працює молочний завод, шоколадна фабрика і навіть провести передвиборну кампанію мера).

 Фото зі сторінки KidsWill

Крім того, діти можуть отримати кілька занять на гірськолижному тренажері, створити свій арт-шедевр з Lego, а також прогулятися в Пирогово та інших мальовничих місцинах Київщини.

Для них влаштують флешмоби, майстер-класи та зустрічі з цікавими людьми.  

Організатори забезпечують дворазове харчування.

Історія створення:  Ідея  створення в одного з засновників Володимира Тарновського виникла під час відвідування закордонних дитячих міст професій -  Kidzania та Minopolis.

KidsWill став першим в Україні проектом такого типу. Місто постійно розвивається: зараз діти можуть познайомитися тут з півсотнею професій.

Навесні стартував новий проект - Академія професій, де дітей вчать азам мультиплікації, фотографії, декору і дизайну, тележурналістики, моди та фінансової справи.

  Фото зі сторінки KidsWill

Хто це робить: Команда міста професій молода й амбітна. Кожен фахівець проходить спеціальні навчання із залученням іноземних тренерів і постійно працює над удосконаленням програм. Також організатори залучають професіоналів із різних галузей, які цікаво і доступно можуть розповісти про переваги та недоліки своїх спеціальностей.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 13:36
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus