Штрафи, які ми не платимо

Де ми, а де Європа? Різниця в байдужості громадян до порушення закону
13 травня 201510:00

Українське суспільство займає активну позицію в оцінюванні дій влади, і це дуже правильно. Водночас громаді було б не зле подумати про свою байдужість до систематичних порушень правопорядку, за які зазвичай ніхто не несе відповідальності. Ось невеличка добірка штрафів, які ми не сплачуємо.

Вигулювання собак у заборонених місцях.

Насправді, більшість скверів і парків обладнані табличкою "вигулювання собак заборонено", маючи на меті відокремити собачі екскременти від відпочивальників на газонах. За вигулювання у не відведених для цього місцях передбачено штраф 17-51 грн. Звісно, справедливим буде зауваження "а де ж вигулювати?", однак давайте бодай прибирати за собаками - як то роблять у Європі. До речі, вже є непогані ініціативи установлення в парках відповідного обладнання.

Розпиття алкогольних напоїв і пива у громадських місцях…

…та навіть поява там же у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, карається штрафом 17-85 грн. Ті ж таки майскіє празднікі - парад відпочивальників із пляшкою в кожному другому сквері чи набережній. Так, можна погодитися з аргументом "ну вони ж культурно відпочивають і нікого не чіпають", але ж це, по-перше, повальне пияцтво, а по-друге, можна і приховати етикетку та вміст пляшки від неповнолітніх.

Куріння в заборонених місцях.

Часто в тандемі з випивкою маємо куріння. І майже в кожного є сусід у під’їзді, який уперто там і курить. Такі дії теж протиправні, штраф за них - 51-170 грн. Некурцям насправді важко зрозуміти таких людей: ну от чому вони мають дихати цигарками без свого на те бажання? Декілька років тому пройшла хвиля боротьби з курінням у громадських місцях, а от тепер нелегко змусити зреагувати міліціонерів навіть на системні порушення, а все через байдужість також і суспільства.

Порушення правил використання персональних даних.

Думаю, всі періодично отримують дзвінки і SMS-повідомлення рекламного характеру, що викликають реакцію "звідкіля в них мій номер?". Номер мобільного - з тих численних анкет і документів, що ми заповнюємо і підписуємо. От тільки ми ж не погоджуємося на подальше діймання нас дуже цікавими пропозиціями на кшталт акційного чищення кондиціонерів (яких у мене жодного немає). Так-от частина таких випадків є порушенням правил використання персональних даних і передбачає штраф 1700-8500 грн. От тільки випадків сплати штрафів майже немає, бо починатися притягнення до відповідальності має зі скарги громадянина. А ми ж свою реакцію на спам обмежуємо словесною формою.

Неподання декларацій про доходи і перекручування відомостей у них.

Будьмо відвертими, не всі ми подаємо декларації, і ще точніше - пишемо там не всю правду. Навіть за незначні такі недоліки передбачено штраф 51-115 грн. Чи займається податкова виписуванням таких штрафів? Звісно, ні, бо не той інтерес. Водночас можна припустити, що і на такому рівні формується певне байдуже ставлення до конституційного обов’язку сплачувати податки і декларувати доходи.

Незаконне використання об’єктів права інтелектуальної власності.

Так-так, усі ці скачування фільмів, музики і ПО з інтернету - це зазвичай незаконно, за що передбачено штраф у розмірі 170-3400 грн (з конфіскацією). Але ж майже всі так роблять, ну от такий суспільний наш консенсус. Чи бореться з цим міліція? З системними порушеннями, що переходять у кримінал - так, але не з побутовими. А нелегко доводиться тим людям, які намагаються легально заробляти в сфері IT.

Поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення.

Так-так, це теж незаконно, і за це теж штраф 170-255 грн або виправні роботи. Тож припиняймо ті постійні "зрада", "нас злили" і "в Чорнобилі пожежа, рівень радіації зашкалює, мені подруга сусіда, в якого друг у МНС сказав, що вони своїх дітей із Києва вивезли". Все буде добре, якщо трохи уважніше ставитися до того, що ми пишемо у ЗМІ і репостимо у Фейсбуку.

Список на диво толерантного ставлення до порушень можна доповнювати незаконним паркуванням, несанкціонованою торгівлею, порушенням правил проїзду перехресть і незаконними літніми терасами кафе…

Ох, де ми, а де Європа? Різниця в байдужості громадян до порушення закону. Може, починати (чи продовжувати) рух до європейських стандартів варто із себе?

Я не закликаю бігти платити штрафи, натомість пам’ятати про штрафи, які ми не сплачуємо.

P.S.

З червня на вулицях буде нова патрульна поліція, яка спробує активніше боротися з байдужістю до деяких таких порушень правопорядку. Вважаю, поліцейський має право на активну підтримку суспільства, якому він служить, а новим патрульним це дуже і дуже допоможе.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

 • Да все не так погано, але де місця для паління, вигулу собак і так далі, де визначається згідно законів України ці громадські місця а ??? ну да от недавно начали вивішувати таблички на вокзалах, як авто так і ЖД, а до цього клепки нехватило.

16.11.2018, 01:49
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus