Як у війну не зійти з розуму?

Складається враження, що в цій країні залишилося усього дві теми для обговорення: війна і політика
12 листопада 201410:00

Я відкриваю сайти з новинами і, окрім "убили", "поранили", "зникли безвісти", "обстріляли", "знищили", нічого не бачу. Не бачу, тому що інших новин не існує.

Після перегляду свіжої преси хочеться піти і напитися. Складається враження, що в цій країні залишилося усього дві теми для обговорення: війна і політика.

Де-не-де ще проскакують замальовки із заголовками на кшталт "На Черкащині Іван Петренко зарубав усю сім’ю сокирою, а потім прибрав у хаті і повісився на гіляці під літньою кухнею. Мотивація вчинку - подивився три випуски новин підряд на різних телеканалах і зрозумів, що таке життя немає ніякого сенсу".

Я живу в Києві, а мій тато в маленькому містечку. З періодичністю раз на тиждень він мені телефонує і стурбованим голосом дуже серйозно повідомляє:

- Оксано, на Київ будуть падать бомби!

- Коли? - без особливого ентузіазму запитую я.

- Ну от десь на днях.

- Звідки така інформація у місті Тульчині, цікаво мені знати, тату?

- По телевізору сказали! А ще, Надія Павлівна, яка працює лаборанткою в нашому технікумі ветеринарної медицини, вичитала в газеті "Секретные материалы", що Путін буде в Києві разом з танками через два тижні. А ми "Секретным материалам" довіряємо.

- Тату, вам там що зайнятися нічим?

- Як ти говориш з батьком?! В країні війна! Завтра будуть падать бомби!

- Ну, от як почнуть падати, тоді про це і поговоримо.

Українці живуть у стані перманентного психологічного стресу. Їм страшно. Інформаційна лавина настільки потужна, що на повному серйозі зносить людям здоровий глузд. І не важливо, де ці люди живуть: у мегаполісі чи в маленькому місті. Не страшно, напевно, тільки тим, які перебувають у зоні АТО. Вони ж бо єдині, хто адекватно оцінює ситуацію.

Я помітила, що коли зустрічаюся з подругами на каві, всі розмови починаються "за здравіє", а закінчуються "за упокой". Бо навіть якщо ми говоримо про сукні та чоловіків, то дуже швидко з цих тем переходимо до розмов про війну чи політику.

Мозок закипає. Мені на тлі цього всього почав снитися Путін. Я сиджу і прошу його вивести війська з нашої території, а він мені у відповідь кричить "Убью!!!". І я прокидаюся серед ночі в холодному поті, п’ю водичку і важко дихаю.

А на ранок, по дорозі на роботу, розмірковую: "Я - молода дівчина, яка мала б думати про звичайні побутові речі й особливо не заморочуватися всілякими міжнародними і народними подіями. Але ж ні, я живу в такий страшний час, що моя підсвідомість змушена будувати діалоги з Путіним. Час піти до психоаналітика".

Як не крутіть, а психіка у нас із вами добряче покалічена. У мене є низка друзів, які роблять перерви у своїх "стосунках" із інтернетом і соцмережами зокрема. Наприклад, три дні на тиждень вони взагалі не читають новин, не дивляться телевізор і не слухають радіо. І я вам скажу, що в цих людей здоровіший колір обличчя, у них немає нервового тіку, вони краще сплять і менше п’ють валідолу з корвалолом. Усі ж, хто з інтернету не вилазить, виглядають, як зомбі під час апокаліпсису. І я в тому числі, до речі.

Тож моя вам щира і від душі порада: так, у країні війна, морально жити всім стало дуже складно, але робіть перерви у "стосунках" з інтернетом, хоча б на деякий час. Не поглинайте тонни інформації, а особливо неперевіреної.

Від скуління перед монітором вашого ноутбука світ ви точно не зміните. Краще купіть шерстяні нитки і спиці та й сидіть собі, замість інтернету, в’яжіть шкарпетки 43-го розміру, бо зима близько, а нашим хлопцям в АТО холодно.

І ще, як казала моя бабця, а вона в житті толк знає: "Не беріть дурного до голови, а важкого до рук".

Розділи :

КОМЕНТАРІ

 • Найраща порада - стати волонтером. Ви будете постійно зайняті, будете знати своє місце на цій землі та свою велику ціну та відповідальність. І все буде добре. Бо ніколи впадати в істерику, переживати та слухати продажних ботів в Интернеті. Слава Україні!

17.11.2018, 07:16
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus