Пам’ятайте про це, коли лягаєте спати

Видихувати цю війну ми будемо ще довго навіть після її закінчення. Забути нам не дадуть ще довго
23 вересня 201409:00

На бойових виходах найнебезпечніший час - перші тиждень-два. Бо тоді ти маєш остерігатися не лише ворога, а й необережності своїх побратимів.

Перед виїздом із бази на перший бойовий вихід нас вишикував комбат і відібрав кілька десятків бійців. Найміцніші, найвправніші та ті, хто вже мав досвід війни або служив в армії. Це була штурмова група нашого батальйону.

Досвіду я не мав і в армії не служив, але був достатньо розвинений фізично і непогано стріляв, тому мене теж взяли.

Як звичайному стрільцю штурмової групи видали боєкомплект, що складався з чотирьох магазинів до АКМ (120 набоїв) і 3 магазинів до ПМ (24 набої). Решта бійців батальйону отримали на один магазин менше. Мені ще дали гранату, але це був майже ексклюзив.

Щоб ви розуміли: в західних країнах на кожен бойовий вихід бійці отримують принаймні вдвічі більше набоїв.

Найбільше матюкалися наші гранатометники. Кожен із них, окрім ПМа, АКСУ і боєкомплекта до них, мав нести ще й трубу РПГ. Снарядів до гранатометів видали по одному-два на кожного. Це означало, що вистрілити ти можеш, відповідно, один-два рази, після чого маєш тягати з собою здоровенну важку трубу.

Річ не в тім, що наш комбат "зажав" набої, в батальйоні їх просто не було. Так само, як і техніки, ми мали лише БРДМ без башні та два пікапи, обшиті сталевими листами та зі встановленими на них турелями для кулеметів. Із цим ми і йшли воювати.

Перші тиждень-два потрібні, щоби бійці навчилися не вбивати один одного. Як вбивати - всім зрозуміло: наставив автомат і натиснув гачок. Не заподіяти шкоди ненавмисно - складніше.

На початку бійці лупили в усе підозріле. Хтось крикне "Снайпер праворуч!" і понеслась стрілянина хто як може: і з коліна, і стоячи, і на бігу. Добре, що хоч у поле лупили, своїх не зачепили.

Ще пара таких "тривог", і дехто з бійців лишався без набоїв - так приходить розуміння, що треба стріляти лише тоді, коли бачиш ціль.

Якщо ще на початку це була війна стрілкової зброї, в якій основні бойові дії відбувалися за участі автоматів, кулеметів та, як максимум, РПГ, то вже в середині літа актуальними стали такі навички, як вміння розрізняти де саме і яка летить міна, облаштовувати бліндаж та інші, пов’язані з проявами війни артилерії.

Видихувати цю війну ми будемо ще довго навіть після її закінчення, бо тепер Донбас вкритий шаром нездетонованих мін і снарядів. Не кажучи вже про заміновані будинки та розтяжки.

Один наш боєць під час бою повз по кукурудзяному полю і ледве встиг помітити протипіхотну міну, зупинився в останній момент. Проповз трохи в бік і знайшов ще одну, в інший бік - те саме. І це ж чиєсь поле. Коли-небудь якийсь звичайний тракторист буде його обробляти, і що його чекає...

У бій іти не страшно. Я чомусь зовсім не відчував страху, в жоден момент, що я провів на війні. Іноді лише легкий мандраж, схожий до того, що я відчував на перших у житті змаганнях.

Найстрашніше було підвести своїх побратимів, проґавити небезпеку та вчасно не прикрити їх. А за себе не боявся взагалі. Я не знаю чому.

Наразі ми маємо перемир’я. Особливий статус Донбасу, амністія і все таке інше. Але всі, хто був у батальйонах, контактують із побратимами, і всі знають - немає ніякого перемир’я.

Хлопців так само обстрілюють, бомблять і накривають системами залпового вогню. Так само хлопці воюють із диверсійно-розвідувальними групами, які влаштовують засідки на наші колони та відловлюють поодиноких вояків.

Ваші захисники так само гинуть, як і раніше - пам’ятайте про це, коли вкотре наштовхнетеся на чергове прохання допомогти армії.

Усі, хто спілкується з бійцями батальйонів, що тримають блокпости навколо Донбасу, так само знають, скільки вони відловлюють зброї та вибухівки, призначених для терактів у наших мирних містах. Пам’ятайте про це, коли лягаєте спати. Бо забути нам не дадуть ще довго.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 17:35
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus