"Праздник со слезами на глазах". Але чи свято?

Кожен ветеран, попри його мужність і силу, завжди скаже, що хотів би щоб це ніколи не повторилось. І дякуючи його історії можна засвоїти урок, стати сильніший і не допустити війни
8 травня 201407:00

Травневі свята для нас завжди починались 1 травня і закінчувались лише 9-го, в День Перемоги. Час пікніків, військових парадів і святкових концертів.

Цього року 1 травня голова ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті Російської Федерації Михайло Федотов заявив, що рішення місцевої влади деяких міст західної України оголосити 8-9 травня днями жалоби "обурливо і дивно, адже це не тільки день пам'яті жертв війни, а й свято перемоги".

При цьому російський чиновник посилався на резолюцію Генасамблеї ООН, що рекомендує всім країнам вважати 9 травня - днем пам'яті і примирення.

- Странно и возмутительно. Это же праздник, - заявив Федотов.

День Перемоги - свято перемоги Радянської армії та радянського народу над нациською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років. Святкується 9 травня кожного року. У День Перемоги проводять організовану ходу до пам'ятника Невідомому солдату, військовий парад у містах-героях, а також салют на знак перемоги.

Саме так нам розповідає про цей день Ru.Wikipedia.

Але чи свято це? І чи насправді була та перемога настільки великою?

Майже 6 років війни, у яку були втягнуті 72 держави, від 50 до 65 млн. людських жертв. Винищення цілих націй і поколінь.

Невже в цьому процесі взагалі може бути переможець?

Війна - це завжди програш. Сам факт її початку означає поразку людської комунікації, небажання йти на компроміси, поважати іншого і контролювати свої амбіції. Це програш людства і людяності.

Але при цій поразці - наступає період Героїв, що проявили мужність і силу. Бо насправді, вони не по своїй волі, стали свідками і учасниками всіх жахіть війни.

Хіба це не день їх пам'яті, яку рекомендує не забувати резолюція ООН?

Святкові концерти, на які ветерани не ходять. Паради і салюти. Велич військової техніки, як демонстрація сили. Героїзація солдат, як прикладу мужності.

Хіба це про примирення?

Ветеранів в цей день вітають, але рідко коли хто пригадає ту кількість жаху, що вони пережили, і висловить повагу.

Якщо ти християнин, чи мусульманин, чи іудей, то твій Бог каже, що всі ми брати і сестри. Дарвініст - то значить, що ми вийшли з одного начала. Нема кращих і нема гірших. Виживає сильніший не означає проявляти агресію. Зупинити війну можна лише повагою і комунікацією - ось та сила, що дасть змогу вижити.

І в цей день, може краще не з'їсти шашлик, а зайти до ветерана дідуся, що мешкає поруч? Підтримати його, проявити повагу, вислухати оту страшну пам'ять.

Кожен ветеран, попри його мужність і силу, завжди скаже, що хотів би щоб це ніколи не повторилось. І дякуючи його історії можна засвоїти урок, стати сильніший і не допустити війни.

Підійди в цей день то того хто поруч, потисни йому руку, і побажай миру.

Розділи :

КОМЕНТАРІ

17.11.2018, 19:12
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 24 червня 2019

  На Протасовому Яру в Києві вже п'ятий день рубають дерева. Активісти заблокували рух транспорту

  Небайдужі громадяни прийшли на захист території

   
  • 24 червня 2019

  ЦВК вдруге відмовилась реєструвати Онищенка кандидатом в депутати

  Онищенко оскаржив попереднє рішення ЦВК в суді

   
  • 23 червня 2019

  Політичний тиждень: виборам бути, самотній Філарет і студентська перемога

  Домовленості з олігархами і загибель руйнівника міфів російської пропаганди

   
  • 20 червня 2019

  У Києві пройшла акція "НІ Портнову в КНУ"

  На акції зібрались студенти та активісти. Вони скандували: "Ні Портнову в КНУ", "Ні репресіям студентів"

   
Система Orphus