Українські бренди. Етно-одяг знову в моді

Замовниками Руслана є люди різних професій від 25 років. Але на плаву магазин тримають не вони, а періодичні великі замовлення, які роблять представники українського політичного бомонду
Фото: MADEiN.UA
23 жовтня 201312:33

Серед розмаїття бутіків і ресторанів в самому центрі міста, на розі вулиць Лютеранської і Заньковецької особливу увагу привертає різнокольорова доріжка, намальована фарбою прямо на асфальті. Спускаючись по ній до  майстерні одягу, виникає відчуття, що ти йдеш червоною доріжкою на якусь урочисту подію. 

Диво-стежина приводить прямісінько до дверей майстерні-ательє "Шляхетний одяг". З середини ательє виглядає не менш приголомшуюче, ніж доріжка, що привела сюди.

Все тут схоже більше на музей:  круті сходинки, стіни коридорів, прикрашені картинами та ескізами, а прямісінько перед входом до майстерні стоїть справжній ткацький станок.

Саме виробництво і примірочна майстерні-ательє знаходиться за різьбленими дерев`яними дверима, які здається ведуть в казку. 

За ними привітно зустрічає відвідувачів, власник "Шляхетного одягу" Руслан  Павлюк.

 Руслан Павлюк

Шлях Руслана до відкриття власної майстерні був довгим. Свою першу освіту він отримав в технічному ВУЗі і як було прийнято за часів Радянського Союзу, пішов працювати на заводі. Довгий час Руслана навіть віддалено не цікавили ані музеї, ані мистецтво. Але в якийсь період свого життя, він почав аналізувати і переосмислювати свої досягнення.

"Я зрозумів, що йду не тим шляхом. Справа, якою я займаюся сьогодні – це свідомий вибір, результат довгих роздумів і життєвих переживань", - відмічає Руслан.

В результаті переосмислень Павлюк вступив на факультет фольклористики до університету Шевченка та з головою поринув в народні традиції. А після випуску, в 1998 році, він почав займатися музейною справою в Музеї ім. Івана Гончара. Там він працював над різними проектами.

Одного разу  допомагав з  відтворенням традиційного українського одягу представленого в музеї. І саме тоді чоловік загорівся цією ідеєю, пройнявся нею і зрозумів, що саме відтворення етно-традицій  і є його покликання.

"Шляхетний одяг" - це  майстерня автентичного українського костюму. Головна її ціль - дати змогу людині через стиль і форму зрозуміти свою етнічна приналежність. Для Руслана абсолютна не важлива етно-національність людини, яка приходить в майстерню, для нього головне допомогти повернутися їй до свого коріння, і дати змогу  віднайти себе заново.

Майстерня-ательє була засова в 2008 році. ЇЇ появі посприяли молоді бізнесмени Максим Мостовий і  Олександр Євтушенко. Співзасновники знайшли один одного завдяки тому ж музею ім. І.Гончара. Бізнесмени повірили в Павлюка та його ідею і, не зважаючи на всі можливі ризики, вклали в її розвиток 400 тисяч гривень.  Ці кошти дали змогу реалізувати проект: закупити обладнання, матеріали та оплатити оренду і заробітну плату майстриням.

Дизайн для ательє розробляє  Людмила Співцева–Климук.

 

"Шляхетний одяг" шиється лише з натуральних матеріалів, виробництво знаходиться там же, в  майстерні. Але, нажаль, матеріали Руслан змушений купувати закордоном, бо нитки і тканина українського виробництва не відповідають заявленій якості.

Ціновий діапазон на одяг зроблений в майстерні дуже широкий, залежить від складності роботи та затрати на матеріали. Наприклад, шовкова сорочка коштує 700- 900 грн за одиницю,  а сарафан з вовни – 1800 грн.

"Клієнтів до нас приводить в основному ББС (баба бабі сказала)", - сміється Павлюк.

Замовниками Руслана є люди різних професій від 25 років, часто до майстерні звертаються піарщики. Але на плаву "Шляхетний одяг" тримають не вони, а періодичні великі замовлення, які роблять представники українського політичного бомонду, ім`я яких не розголошується.

Проте Руслан намагається донести свою ідею більш широкому загалу. Для цього він влаштовує різноманітні покази та приймає участь у виставках.

Сьогодні майстерня не є прибутковою. Наразі Руслану ледве вдається виходити в нуль, а інколи, навіть, доводиться докладати власні кошти.

"Перед нами гостро стоїть проблема меншовартості.  Чомусь молодь може за якийсь китайський бренд віддати 300 доларів, а от за українську марку ні", - бідкується Руслан. І додає, що те, чим він займається знаходиться поза модою. Мода на традиції завжди була, є і буде.

Ательє не дозволяє собі вносити кардинальних змін в речі, які шиє, бо в ньому є  певні канони, які майстри дуже шанують. Хоча при цьому речі від "Шляхетного одягу" виглядають доволі стильно і молодіжно.

 

"Ми намагаємося не зіпсувати наш одяг осучасненням", - відмічає пан Павлюк.

Не дивлячись на всі проблеми сьогодення, Руслан не втрачає віру в свою справу і бачить в ній шалені перспективи. Розвиток цієї справи потребує багато коштів, тому власник майстерні розвивається поступово. І як тільки має хоч якісь вільні кошти, то шиє по 2-3 речі "на вішалку".

"Ми будемо тягнути справу до кінця, не дивлячись ні на що. Навіть якщо доведеться  розвантажувати вагони, щоб справа трималася, я буду це робити. Будемо поступово розвиватися від одиниці до десятка, а там і  до сотні", - розповідає пан Павлюк.

Етно-чарівниці

Проте в своїй справі Руслан Павлюк не один, його ідею активно підтримують Ольга Годованець, Гала Отенко та Марина Сенчило.

Дівчата наразі активно займаються відродженням української традиції, вони доносять її людям через одяг та прикраси.

Вони розробляють дві марки одягу – Марґа та Материнка. В рамках цих проектів вони відновлюють українські традиції не лише 15-17століть, а й 19-20. А також відроджують зимовий, осінній та літній одяг різних регіонів України та шиють традиційний одяг для дітей.

Сьогодні одяг від Ольга, Гали і Марини достатньо відомий в тісних колах пошановувачів, та дівчата не збираються на цьому зупиняться. Вони хочуть донести всю красу та різноманіття нашої культури якомога більшому числу українців. Той одяг, який вони шиють, то не просто речі. Кожна з них  має своє власне ім`я,  і свою філософію.

 

Одяг від  Материнки – це  копії автентичних взірців національних строїв та елементів одягу. Материнка несе в собі спокій та символізує материнську любов та здоров'я дітей. Ця марка більш спрямована на відродження українських традицій, як вони були.

На противагу їй,  Марґа – більш епатажна та яскрава колекція. Цей одяг концептуальний та символічний. Він направлений на відродження українських традицій в сучасних силуетах.

"Марґа - це більше експеримент. В цьому проекті ми створили майданчик для експериментів.  Ми залучаємо різних художників, молодих дизайнерів, для створення більш епатажного і яскравого одягу", - відмічає Марина Сенчило.

Ольга, Гала та Марина самі розробляють для Марґи і Материнки дизайн і концепцію. А от шиють одяг майстрині з всієї України.

"Це маловідомі майстрині, які мають надзвичайний талант. Ми довго роздумували кому ж довірити наших "дівчат". Спершу, навіть хотіли, щоб всі майстрині працювали в Києві, але потім зрозуміли, відтворити свободу в одязі можуть лише нічим не обмежені майстри", - відмічає Марина.

Сьогодні у дівчат вже є 20 постійних клієнток, завдяки яким вони розвивають свою справу. Цей бізнес є рентабельним, але всі гроші дівчата реінвестують назад в справу, що дає змогу розширятися і виходити в широкі маси.

 

А перший чистий прибуток Ольга, Галла і Марина збираються почати отримувати з відкриттям власних роздрібних магазинів. Які, до речі, вони планують відкрити вже навесні наступного року. Зараз же Марґа і Материнка працюють в режимі ательє.

На сьогодні  дівчата, окрім пошиття на замовлення,  дороблюють свою колекцію і шукають де саме вони будуть шити і представляти її.

Вони вірять в успіх своєї справи і кажуть, що конкуренції не бояться, бо сьогодні люди поступово починають повертатися до своїх традицій. Тож  їх справа не залишиться поза увагою і замовників вистачить для всіх.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 15:39
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus