5 маловідомих музеїв Києва

Не обов’язково проводити свої чергові вихідні у безцільному блуканні Хрещатиком - шукайте нових вражень та відкривайте заново для себе своє власне місто
6 листопада 201310:02

Якщо ви надаєте перевагу культурному дозвіллю, але вам вже набрид Пінчукартцентр, ви вже сфотографувались з усіма танками музею ВВВ і вже злазили на верхівку дзвіниці Софії Київської, згадайте, що в Києві існує безліч не менш цікавих, але мало кому відомих музеїв.

Сюди вам буде цікаво не лише зводити друзів, що приїхали з інших міст чи країн, а й сходити самим.

Саме тому INSIDER підготував для вас підбірку з п’яти маловідомих музеїв Києва, які обов’язково варто відвідати киянам та гостям столиці.

 

1.   Музей іграшки

Адреса: Кловський узвіз, 8

Режим роботи: Вівторок-П’ятниця 10:00-18:00

Субота 10:00-17:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі - 10 грн. Діти, студенти – 5 грн.

Вартість екскурсії (група до 15 осіб) – 25 грн.

Ідучи сюди, захопіть хустинки, аби витерти самотню сльозинку з щоки, коли згадаєте своє "щасливе дитинство"

Сам музей розташовується в приміщенні школи, він невеликий – складається з трьох залів, але надзвичайно цікавий. Цей музей обов’язково сподобається відвідувачам усіх вікових категорій, а дорослим, можливо, навіть більше, ніж дітям. Адже тут ви знайдете усі такі до болю знайомі вам іграшки дитинства - гумових Чебурашку та крокодила Гену, механічного ведмедика, що бахкає тарілками, фарфорових та паперових ляльок, радянські залізні машинки і багато чого іншого.

Ідучи сюди, захопіть хустинки, аби витерти самотню сльозинку з щоки, коли згадаєте своє "щасливе дитинство".

 
 

Тут зібрана колекція іграшок від 30-х років ХХ століття і до 2000-х років, а одна зала повністю присвячена етнографічним лялькам та українським народним іграшкам з дерева, глини, сиру, трави й соломи.

Деякі іграшки є справжніми раритетами. Наприклад, тут виставлені лялька та пупс-африканець, що належали сім’ї лікаря Богомольця, функціонуюча модель парового двигуна, іграшкова піонерська залізниця, конструктор "Червона площа" та перший радянський трансформер "Від коня до трактора".

Радимо відвідувати музей обов’язково з екскурсією, адже багато іграшок мають дуже цікаву історію - ви дізнаєтесь, чому раніше ляльок не можна було купати, як іграшка слугувала ідеологічним інструментом в Радянському Союзі, чому іграшки з Китаю не такі вже й погані та як виготовити самостійно українську народну іграшку з природних матеріалів.

 

2. Музей вторсировини

Адреса: вул. Степана Сагайдака, 112

Режим роботи:

Понеділок - П’ятниця 9:00-18:00

Вартість вхідних квитків:

Безкоштовно

Статуетки, ікони, бюсти Леніна, картини, піаніно ХІХ століття, перший номер газети "Правда" 1912 року, дерев'яні скрині та заступи, - все це було викинуте на смітник

Цей музей знаходиться на території Київської фабрики з переробки вторсировини "Київміськвторресурси" у двадцяти хвилинах пішої ходи від метро Лівобережна. Міський транспорт сюди навряд чи ходить, місцеві жителі ніколи не чули про цей завод, а тому вам доведеться самостійно відшукати його у далеких закутках Дніпровського району.

Аби потрапити до музею, необхідно звернутися до охоронців, і один з них проведе вас до експозиції, а також відповість вам на всі питання щодо виставки, оскільки саме охоронці в основному наразі підтримують функціонування експозиції.

 
 

Під відкритим небом зібрані старовинні речі – статуетки, ікони, бюсти Леніна, картини, піаніно ХІХ століття, перший номер газети "Правда" 1912 року, дерев'яні скрині та заступи, - все це було викинуте на смітник попередніми власниками і дбайливо збережене працівниками фабрики з переробки вторсировини.

Частина експозиції розташована під відкритим небом, а найбільш цінні експонати - в маленькому будиночку на території заводу. На жаль, більшість речей псуються під дією природних сил, адже спеціально обладнаного приміщення для них немає, хоча деякі з речей є справжніми раритетами минулих епох.

 

3. Музей авіації

Адреса: вул. Медова, 1

Режим роботи: Середа - Неділя 10:00-17:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі - 20 грн. Діти, студенти - 10 грн.

Вартість екскурсії - 100 грн.

Не намагайтесь торкатись жодної з численних кнопочок на пульті авіакерування - у жіночки-наглядачки дуже гострий слух і дуже гучний крик

Цей музей вражає як красою, так і масштабністю своєї експозиції, проте тут рідко буває багато відвідувачів. Недалеко від аеропорту "Жуляни" знаходиться Музей авіації, де представлено більше 80 експонатів: пасажирські та бойові літаки, гелікоптери, авіадвигуни та різноманітна інша авіатехніка.

Тут є перший літак-розвідник, що був виготовлений в Україні, винищувач "Як", на якому "літав" Леонід Биков у фільмі "В бой идут одни старики", гідролітаки, бомбардувальники, експериментальні моделі, важкі транспортні гелікоптери та багато інших рідкісних експонатів.

 
 

Також є можливість за додаткові кошти зайти всередину та посидіти за штурвалом деяких літаків і гелікоптерів, щоправда не намагайтесь торкатись жодної з численних кнопочок на пульті авіакерування - у жіночки-наглядачки дуже гострий слух і дуже гучний крик.

Але, безумовно, музей вартий відвідування - тут буде надзвичайно цікаво як тим, хто щось розуміє в авіації, так і повним профанам у цій галузі.

 

4. Музей історії туалету

Адреса: вул. Рибальська, 22

Режим роботи: Вівторок - Неділя 10:00-18:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі - 15 грн. Діти, студенти - 10 грн.

Вартість екскурсії - безкоштовно

Тут ви дізнаєтесь, чому римляни любили обговорювати нагальні проблеми в громадських туалетах, звідки взялося слово "параша" і хто така людина-туалет

Якщо ви любите історію, але вам нудно вкотре слухати про петрогліфи Кам’яної могили – сходіть в музей історії туалету. Екскурсії тут відбуваються на початку кожної наступної години і є дуже цікавими та пізнавальними.

Тут ви дізнаєтесь не лише захоплюючу історію розвитку вашого домашнього улюбленця, а й почуєте живописну повість про розвиток уявлень людини про гігієну від третього тисячоліття до нашої ери і до сучасних днів.

 
 

Тут ви дізнаєтесь, чому римляни любили обговорювати нагальні проблеми в громадських туалетах, звідки взялося слово "параша" і хто така людина-туалет. Ви дізнаєтесь, що ми зобов’язані Леонардо да Вінчі не лише його художньою творчістю – саме він вперше вигадав туалет зі зливом води, щоправда дуже випередив свій час і його ідеї залишились лише на папері.

Тут представлені вази, чаші та унітази різноманітних типів, розмірів та конфігурацій, і навіть є унітаз з зображенням Анатолія Борисюка, як би це дивно не звучало.

 

5.    Музей залізничного транспорту

Адреса: 14 колія залізничної станції Київ-Пасажирський

Режим роботи: Понеділок - Неділя 9:00-18:00

Вартість вхідних квитків: Дорослі - 16 грн. Діти - 12 грн.

Вартість екскурсії - 70 грн.

Можливо вам навіть пощастить, як журналісту INSIDERа, і ви зустрінете там чарівного сталініста, який вас не відпустить, допоки не розповість детально про особливості кожного потяга

Можливо, це буде відкриттям навіть для корінних киян, але цей музей сховався прямісінько на залізничному вокзалі столиці – він знаходиться на 14 шляху Південного вокзалу.

Музей залізниці буде цікавим для дорослих, адже більшість експонатів мають цікаву історію та історичну цінність, і для дітей, бо тут можна чіпати все руками, заходити в вагони, валятись на диванах, натискати всі кнопки та смикати важелі – тут немає суворих бабусь-наглядачок, які будуть стежити за вами своїм нищівним поглядом.

 
 

Тут ви зможете посидіти за столом, за яким був затверджений попередній текст угоди про об’єднання УНР та ЗУНР, зможете відвідати вагон-салон розрахований всього на двох осіб, в якому їздив на літній відпочинок до Криму Володимир Щербицький.

Не забудьте також заглянути в міні-бар вагону особливого призначення та уявити себе Столипіним, що здійснює свою останню поїздку потягом до Києва, де буде убитий в 1911 році. Цей самий потяг пізніше брав участь у Брусилівському прориві, а пізніше возив Троцького, Калініна і Сталіна.

Можливо вам навіть пощастить, як журналісту INSIDERа, і ви зустрінете там чарівного сталініста, який вас не відпустить, допоки не розповість детально про особливості кожного потяга і не посвятить вас в декілька дивовижних конспірологічних теорій.

Як бачите, в Києві існує безліч надзвичайно цікавих музеїв, про існування яких ви, можливо, навіть не здогадувались. Не обов’язково проводити свої чергові вихідні у безцільному блуканні Хрещатиком - шукайте нових вражень, знайомств та відкривайте заново для себе своє власне місто.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

29.03.2019, 10:35
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus