Ми відкрилися

Сьогодні ми запускаємо нове інтернет-видання. Ми говоритимемо більше, ніж скаже будь-хто інший
23 вересня 2013
 • 5
 • 8

Сьогодні ми запускаємо нове інтернет-видання.

Від появи ідеї до її реалізації ми намагалися розробити концепцію чогось нового. Концепцію якісного видання, яке б було іншим. Яке відрізнялося б від того, що вже є на українському медіа-ринку.

Читач може запитати: навіщо воно вам? Хіба мало якихось сайтів на політико-економічну тематику, де є стрічка новин, якісь статті, блоги, форуми та чати? Мусимо констатувати – чимало. Напевно, навіть більше, ніж потрібно.

Інша справа – якість. І вже зовсім інша – незалежність, об’єктивність і неупередженість. Ось тут існують величезні проблеми.

Об'єктивна інформація невпинно стає дефіцитом. Провідні ЗМІ починають замовчувати найважливіші теми. Відбувається підміна пріоритетів – на перший план виходить неважливе, несуттєве, зайве. Натомість найцікавіше залишається в тіні.

Чому так відбувається? Цього року почався процес остаточної монополізації медіа-ринку.

ЗМІ невпинно перетворюють на інструмент маніпуляції громадською думкою. Найлегше керувати тими, хто не знає правди. Тими, хто вірить у красиву картину світу, намальовану технологами, неважливо в чиїх інтересах.

Раніше журналістів намагалися всіма правдами та неправдами використати в сутичках сильних світу цього. Інколи такі намагання мали успіх, інколи – діаметрально протилежні наслідки. Попри це, суспільство мало змогу розуміти сутність процесів.

Тепер суспільство хочуть відгородити залізною завісою від воєн, заручниками яких воно є. Тож "незгодних" треба або купити, або знищити. Мусимо зазначити, певний успіх ця тактика вже має.

Спочатку журналістів купували поштучно, потім почали купувати виданнями, а потім – холдингами. Тих, хто не продається, намагаються розчавити за допомогою контролюючих органів, "рейдернути" або дискредитувати. Ламають електронні поштові скриньки, влаштовують провокації та "підстави".

Але помилкою було б вважати, що це проблеми одного окремого цеху. Насправді це проблеми суспільства, яке стає менш поінформованим, а отже, втрачає змогу адекватно реагувати.

Ще один важливий аспект – потік суцільного негативу. Ми часто чуємо про проблеми, але дуже рідко чуємо про шляхи їх вирішення.

Такого майже ніхто не робить.

Ми спробуємо створити справді незалежне, об’єктивне та розумне видання.

Нас не влаштовує те, що відбувається навколо. Ми не хочемо жити в суспільстві, яке не розуміє і не бажає розуміти сутність процесів.

Ми не маємо наміру писати про неважливе та нецікаве. Ми не будемо брехати або замовчувати правду.

Наше завдання - добувати та доносити до читачів об’єктивну інформацію. Наше завдання - робити справжні журналістські розслідування та найбільш оперативні та якісні новини.

Сьогодні в INSIDER прийшли найкращі журналісти, які працювали у провідних виданнях країни. Ми висвітлювали найгостріші теми.

Сьогодні в нас іще немає бренду. Але в нас є наші імена, які ми цінуємо. Тому ми хочемо працювати чесно.

І тут варто обмовитися про одну важливу річ. Існує багато питань щодо того, як фінансується наш проект.

Компанія-видавець, яка веде господарську діяльність, – ТОВ "Всеукраїнська медіа група". Засновником цієї компанії є керівник проекту INSIDER Сергій Щербина.

Наш проект дійсно фінансується за залучені від нетопового бізнесу кошти. Інтернет-проект не вимагає таких капіталовкладень, щоб його могли фінансувати винятково фігуранти верхівки списку найбагатших людей країни.

Тут немає політичних грошей. Адже інтернет-проект не є ефективним інструментом політичного впливу. Для таких цілей в Україні потрібен лише добре розкручений телеканал.

Який сенс у такому разі витрачати, нехай невеликі, але гроші на новий інтернет-майданчик? Спочатку цей проект розглядали як свого роду соціальний. Потрібні медіа, які доноситимуть об'єктивні факти і займатимуться чесною та якісною журналістикою. Інакше про якийсь розвиток суспільства можна буде забути на довгі роки.

Саме тому створення незалежного майданчика можна назвати специфічним "соціальним навантаженням".

Але є й цілком зрозумілі комерційні перспективи - на ринку утворюється ніша. Адже не треба недооцінювати читачів, вони бачать і розуміють, що відбувається. Запит на чесну й об'єктивну інформацію зростатиме.

Нехай ця аудиторія не буде масовою, але вона буде якісною. Тому INSIDER - це ще й бізнес-модель. Це тривала і кропітка праця, але вона обов'язково повинна дати результат.

Чому ми не розкриваємо імена інвесторів? Із двох очевидних причин.

По-перше, ми поки що не хочемо привертати увагу державних органів, яким після гострих публікацій можуть дати команду "розірвати" неугодних. На жаль, такою є реальність.

По-друге, нам не потрібно, щоб фігуранти гострих публікацій мали конкретні телефони для скарг на норовливих журналістів, які дозволили собі згадати чиїсь прізвища в непривабливому світлі.

Нам так просто спокійніше працювати.

Довести свою незалежність і об’єктивність ми зможемо лише своєю роботою. І ми це доведемо.

Ми говоритимемо більше, ніж скаже будь-хто інший.

P.S. Наша редакція відкрита для спілкування, і ви завжди можете висловити свої побажання або повідомити нам важливу інформацію. Також ми відкриті до співпраці з усіма журналістами. Пишіть нам :)

E-mail редакції – info@theinsider.com.ua

E-mail керівника проекту – sergii.shcherbyna@theinsider.com.ua

E-mail редактора відділу "Економіка" Сергія Головньова – sergii.golovnev@theinsider.com.ua

Сергій Щербина, керівник проекту

8
ПЕРЕГЛЯДІВ
5
КОМЕНТАРІВ

КОМЕНТАРІ

 • Поздравляю с открытием. Ребята ещё бы RSS подписку, а?

 • Кто такой «инсайдер» и какие они бывают Ключевым персонажем в инциденте, связанным с утечкой информации, является инсайдер — конкретный человек. Существует несколько основных портретов таких людей. http://www.securelist.com/ru/threats/internal?chapter=168

 • Молодцы. Аккуратный, приятный сайт. (элементы, расположенные в верхней правой части экрана, не видны; сделайте их более светлыми - пока не подвел курсор к этому месту не увидел что там что-то находится и есть возможность залогиниться через ФБ)

 • Вітаю! ))

 • Кльово! Молодці! Успіхів ВАМ!!!

22.12.2014, 12:21
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 1 лютого 2016

  INSIDER: Лучшие материалы

  Здесь мы оставляем тексты, которые нам показались самыми знаковыми

  • 0
  • 31
   
  • 31 січня 2016

  Роман Безсмертний: "Росія зацікавлена, щоб ця війна тривала без кінця"

  "З появою Гризлова мало що змінилося. Ви дискусію навколо Сталіна уявляєте?"

  • 3
  • 19
   
  • 29 січня 2016

  Как проститься с прошлым

  Как прощаться и открываться новым возможностям, рассказывает психолог

  • 1
  • 21
   
  • 29 січня 2016

  Крымские ультрас: «Предателей мы не забудем»

  Что означало быть проукраинским ультрасом в Крыму в начале оккупации, и как они живут сейчас

  • 1
  • 25
   
Система Orphus