Військовий конфлікт з Україною загрожує Росії рецесією

3 березня 201409:54

Ескалація конфлікту в Криму загрожує Росії рецесією економіки.

Російський бізнес готується до гіршого, пишуть "Ведомости".

У суботу президент Росії Володимир Путін звернувся до Ради Федерації за дозволом ввести російські війська в Україну. Сенатори одноголосно проголосували за використання армії. Путін не радився з фінансово-економічним блоком уряду перед зверненням.

Нарад на цю тему не було і поки не планується, немає і оцінок ризиків для російської економіки.

Уже в понеділок долар досяг абсолютного максимуму 37,00 рублів при відкритті Московської біржі через втечу від ризику у зв'язку з рішенням Росії ввести війська в Україну.

За вихідні, поки біржі не працювали, рубль впав до долара на 5%, до євро - на 4%.

Потрібно розглядати два сценарії, вважає один федеральний чиновник: перший - ми позначили свою позицію, але далі не втручаємося, другий - війна. "Якщо не буде прямого конфлікту, то ситуація розрулиться. Йти ж на конфлікт з НАТО - інша історія, яка нічим добрим не закінчиться. Це всі розуміють", - говорить він.

У 2013 р. зростання російської економіки склало 1,3% ВВП, план був 3,6%. Скоротилися інвестиції, продовжився відтік капіталу, зростання промислового виробництва склало всього 0,3%. Заходи уряду щодо прискорення зростання не працюють - в січні 2014 зафіксовані спад виробництва, скорочення інвестицій і реальних доходів населення.

Для економіки Росії наслідки ескалації конфлікту в Криму і введення військ будуть найсерйознішими: рубль впаде, інфляція зросте, обслуговування державного та приватного боргу подорожчає - як і вартість нових запозичень, інвестиції скоротяться, споживчий попит загальмується.

Це приведе в кращому випадку до зупинки економічного зростання, а ймовірніше - до рецесії.

Події в Україні якщо і відвернуть росіян від економічних проблем, то на дуже короткий час: люди не можуть не помітити зростання цін, хоча, мабуть, це буде списуватися на те, що Росія знаходиться в кільці ворогів.

У структурі енергетичного імпорту Євросоюзу, за даними Євростату, на частку російської нафти припадає 34,5%, газу - більше 30%, кам'яного вугілля - 27%. "У Америки немає економічних важелів впливу на нас. Вони є у ЄС, але Західна Європа сильно залежить від наших енергоресурсів і навряд чи зважиться на будь-які санкції", - говорить Білоусов.

Топ-менеджери чотирьох великих російських компаній ненафтогазового сектора вважають можливість введення російських військ в Україну катастрофічною. Це негативно відіб'ється на валютному курсі, на репутації країни, а значить, на можливостях компаній залучати дешеве фінансування в іноземних банках.

Може утруднити можливе розміщення акцій російських компаній на закордонних майданчиках, вважають вони, не кажучи вже про потенційну загрозу введення санкцій.

Якщо дійде до війни, російські телекомунікаційні активи на Україні цілком можуть бути націоналізовані або реквізовані як стратегічні об'єкти, побоюється аналітик ІФК "Метрополь" Євген Голосной.

В Україні працює "дочка" МТС і "Київстар", що належить Vimpelcom Ltd., Більша частина якого належить російській "Альфа- груп".

Поки побоювань втратити бізнес в Україні немає, але, якщо почнуться військові дії, це може докорінно змінити ситуацію, говорить близька до "Альфа-груп" людина.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 10:53
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 25 серпня 2019

  Як пройшов Марш Захисників (ФОТОРЕПОРТАЖ)

  Після офіційних заходів на День Незалежності відбувся народний парад

   
  • 23 серпня 2019

  Як проходитиме День Незалежності у Києві

  Що робити та куди піти 24 серпня у столиці

   
  • 23 серпня 2019

  Репетиція ходи до Дня Незалежності від Бадоєва (ФОТО)

  На час репетиціі Хрещатик перекрили

   
  • 22 серпня 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка випустили із СІЗО

  Вадима Мельника обвинувачують в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка

   
Система Orphus