Кабінет Міністрів вніс на розгляд Верховної Ради зміни до Податкового кодексу. На його основі будуть приймати Державний бюджет на 2015 рік.
Законопроект передбачає чимало кардинальних змін, які торкнуться гаманців громадян. Наприклад, вводиться податок на будь-яке житло, купівлю валюти, потужні автомобілі, продовжується дія військового податку. Також оподатковуватимуться пенсії, які перевищують три мінімальні зарплати (1218 гривень).
Однак найбільш кардинальні зміни передбачаються в декларуванні доходів громадян. У разі прийняття змін до ПК фіскали контролюватимуть витрати громадян шляхом обмеження готівкових розрахунків. Перевищення витрат над доходами обкладатиметься податком у 30%.
INSIDER відібрав із 200 сторінок "податкової реформи" найважливіші зміни, яких варто очікувати наступного року.
Тотальний контроль
Вводиться декларування доходів фізичними особами. З січня по листопад 2015 року всі громадяни повинні будуть подати так звану "нульову" декларацію. В ній потрібно вказати всі доходи, в тому числі отримані незаконним шляхом: готівкові гроші, заощадження, банківські метали, рухоме та нерухоме майно, цінні папери, частки/паї в юридичних особах.
Якщо фізична особа не задекларує доходи, то податкова автоматично вважатиме, що вартість активів платника податків становить 200 тис. грн. При цьому наявні кошти й активи вже не враховуватимуться фіскалами.
Якщо українець задекларує більш ніж 200 тис. грн готівкою, то ці кошти мають бути внесені на рахунок у банк до дня декларування і зберігатися там протягом року. У разі дострокового знаття цих коштів платник податків зобов’язаний буде сплатити державі 3% від їх вартості. І так само доведеться сплатити 3%, якщо задекларована сума - понад 200 тис. грн не буде покладена в банк.
Декларування доходів громадян вводиться для контролю за їхніми витратами. Податкова може перевірити доходи та витрати платника податків, якщо вартість його активів перевищує задекларовану/документально підтверджену суму доходів у розмірі 40 мінімальних зарплат (48720 грн).
Перевірка також може бути, якщо обсяг витрат фізособи на 40 "мінімалок" перевищить суму задекларованих.
При визначенні джерел походження коштів, використаних для здійснення витрат, податкова буде враховувати доходи інших членів родини, або осіб, що спільно проживають із платником податків.
Рішення про проведення перевірки за витратами та доходами платника податків прийматиме керівник або його заступник місцевої податкової. У такому рішенні обов’язково мають вказуватися обставини для здійснення документальної перевірки.
Якщо фіскали виявлять перевищення витрат громадянина над обсягом його доходів, то таким чином буде визначена база для оподаткування, яка дорівнює різниці перевищення витрат над доходами (враховуються і заощадження, вказані в "нульовій" декларації).
Далі платнику податків буде надіслано податкове повідомлення про сплату суми податку, який дорівнюватиме 30% встановленої бази оподаткування (різниця між витратами та задекларованими/документально підтвердженими доходами).
При цьому держава гарантує амністію всім декларантам. Тобто проти платників податків не будуть порушувати кримінальні справи через придбанні активи та майно за кошти, отримані незаконним/напівзаконним шляхом. Крім того, держава не вимагатиме доводити джерела походження активів, вказаних у "нульовій" декларації.
У прикінцевих положеннях змін до ПК вказано, що неподання/несвоєчасне подання громадянином декларації про доходи або перекручування даних у ній тягне за собою попередження або штраф від 3 до 8 неоподаткованих мінімумів (17 грн – неоподаткований мінімум).
Для контролю витрат фізичних осіб у Податковому кодексі встановлюється граничний розмір готівкових розрахунків. Так розрахунок у готівці протягом дня між фізобою і підприємством не може перевищувати 15 мінімальних зарплат (18270 грн). Такі ж обмеження встановлені між фізособами за договорами купівлі-продажу та підприємствами.
Від автомобілів до пенсій
Так звана реформа податкового законодавства збільшує ставку податку на доходи фізичних осіб. Це той податок, що громадяни сплачують щомісяця зі своєї офіційної зарплатні в розмірі 15% або 17% - якщо місячний дохід перевищує 12,8 тис. грн.
Відтепер працівник сплачуватиме 15% від місячного доходу, який не повинен перевищувати 12180 грн. Якщо сума доходу буде більшою, то ставка зросте до 20% (зі суми перевищення).
Ставку податку з доходів, отриманих від процентів, дивідендів або роялті підвищать із 15% до 20%.
Крім того, пропонують підвищити до 2% збір до Пенсійного фонду за купівлю готівкової валюти населенням. Безготівкова купівля валюти не обкладатиметься збором.
Пенсії, що перевищують 3654 гривні на місяць, обкладуть податком за ставкою 15% (податок збиратимуть із перевищення). Раніше ця норма стосувалася пенсій від 10 тис. гривень.
Військовий податок у розмірі 1,5% із зарплат українців буде продовжено ще на рік. Його було введено 31 липня 2014 року і передбачалося, що діятиме до кінця поточного року.
Вводиться податок на потужні автомобілі. Так, відповідно до законопроекту, за автомобіль віком до 5 років та об’ємом двигуна 2,5 тис. см3 для дизельних (3 тис. см3 – для бензинових) доведеться щороку платити в бюджет 25 тис. грн податку.
За "хрущовку" заплати 1000 грн
Змінами до Податкового кодексу вводиться оподаткування нерухомості, незалежно від площі об’єкта. Як відомо, сьогодні квартири до 120 кв м і будинки до 250 кв м не оподатковуються.
Чинним законодавством оподатковувалася житлова нерухомість. Змінами вводиться оподаткування нежитлової нерухомості.
Ставка податку на нерухомість встановлюється в розмірі 2% мінімальної заробітної плати (1218 грн) за 1 кв. м площі. Умовно кажучи, в рік за один "квадрат" доведеться заплатити приблизно 24 грн. Якщо у вас "хрущовка" на 40 "квадратів", то розмір податку становитиме майже тисячу гривень. У разі якщо ви проживаєте в сільській місцевості в будинку 100 кв. м, то в рік доведеться платити 2,5 тис. грн. Не зрозуміло, чи підпадатимуть під оподаткування господарські будівлі в сільській місцевості.
Цей податок належить до місцевих, тому пільги на його сплату встановлюватиме місцева влада на основі майнового стану та рівня доходів платника податків. Тобто місцеві чиновники на власний розсуд визначатимуть розмір пільги і їх отримувача.
Податком на нерухомість також обкладається вся комерційна нерухомість.
Вячеслав Колесников , вы в действительности такой свидомый или прикидываетесь? Что есть правильного в сдирании налогов с людей, которые за свое жилье, построенное враждебной империей в период до 1991 года, уже давно выплатили? Уважаемый, откройте глаза!
http://www.balashov.com.ua/blogs/kogda_ukrainu_nakroet_mednym_tazom/
http://www.balashov.com.ua/blogs/kogda_ukrainu_nakroet_mednym_tazom/
Самое печальное, что подобные полномочия на уровне местных чиновников породят зашкаливающую коррупцию, они как генерал-губернаторы будут решать как содрать последнюю шкуру с народа, у кого отобрать понравившиеся метры, которые человек не в состоянии оплатить. Да уж - европейские стандарты! А может сначала разработать четкий механизм подобного налога и не заигрывать с местной властью, типа - отдаем полномочия на места. Давайте "зрить в корень", а не порождать еще больший беспредел. Да - разочаровали!!!
Хто добровільно не схоче сплачувати податки(оброк з тіла),буде прийзнаний як сепаратист ї видворений з України.
Усіх хто добровільно не схоче сплачувати податки ,буде прийзнаний сепаратистом і виселений з України./Слава Україні/
Думаєте буде майдан? =) ЗМІ лижуть дупу владі, опозиція відсутня. Всі ЗМІ на утриманні у влади та їх спонсорів. Люди будуть далі жерти лайно, а у них одна відповідь - АТО! А ні, ще Війна і Путін.
Здобули!
Автору статті ще б спочатку рахувати навчитися або уважно читати. Але загальна проблема лишається - законопроект має на меті увесь податковий тягар перенести на домогосподарства, знявши їх з бізнесу і чиновників, а за це вже хочеться комусь набити пику.
уряд "вбиває" банки, збиває хабарі, ми біднішаєм, а вони на цьому тільки наживаються
Ну вы ж хотели в Европу? Вперед:))) А Янык нас предупреждал - что мы не готовы к евроинтеграции!!! Но никто не слушал - всем мерещилось, что сделают майдан - и на новый год (прошлый) без виз дружно рванут в Европу:))) Хотите в Европу - значит привыкайте жить по-европейски: платить солидные налоги, никакой социалки (тогда надо было СССР сохранять), в кошельке 100 евро - это уже перебор -все оплаты только банковской картой и т.д. и т.п. Т.е. все, кроме европейских зарплат мы получим с нового года!!! С праздником!!!
Зря они так с восставшим народом.Зря! жить осталось им не долго.Будет и им аминь!!!!!твари
Воры хуже Януковича
вдоль Крещатика очень много столбов
когда нечего терять, то якщо куля в лоб, то куля в лоб...третьего майдана уже не будет...такого еще по отношению к народу не припомню.
походу налоговики и чинуши думают что они бесмертные, этих сук будут вылавливать на улицах и там прямо вешать, походу захотели третий майдан
Да видимо будет тяжело очень. По-моему все это будет иметь смысл, если закон будет исполняться для всех. И для богатых и для бедных. Иначе через время массы опять сметут правительство. А по поводу комментариев в стиле "все руководители дураки?" : Когда речь идет о реформах вообще - такие люди со всем согласны и еще и требуют изменений сразу, а когда им предлагают конкретный вариант, но который касается также и их - так тут сразу крик и вопли. Типа реформы вы делайте но я ничем жертвовать не буду.
Главное, что ни хрена это работать не будет, зато породит массу чиновников налоговой, многокилометровые очереди - вот и все. Народ, понятно, промолчит, богатые, понятно, ни хрена платить не будут.
Одним словом КОНЧЕНЫЕ.... И так страну развалил, а сейчас и вовсе все покинут ее.
Пусть у Ахметова и Коломойского деньги отберут нес бедного народа!!! Яценюка в отставку!!!
Они нас по миру хотят пустить. Что останется нашем детям? Чем мы их будем кормить и во что одевать, когда налоги заберут весь наш доход. Чего добивался майдан, вот этого? Молодцы...
Ваша украина, ваш президент, ваша рада - всё вы сами выбрали и сделали своими руками (кстати, посмотрите на них - они по локоть в крови ненавистных вам москалей с Донбасса). Минус одна иллюзия. Любую несанкционированную попытку майдана расстреляют из крупнокалиберных пулемётов. А Псаки скажет, что "Государство имеет право на на насилие".
Яйценюх думает как отобрать, а не как заработать
Капец, минималка будет такой же, а налог от туда надо платить + коммуналка которая сейчас минимум 700 грн, и что мы получаем в конце? отличную фигу, присыпную сахарной пудрой)))
это еще по божески. А что бы вы, о мудрейшие делали на месте Яценюка в воюющей стране с пустой казной и с нулем в графе "инвестиции"? Опустить налоги? Так это даст эффект года через 2-3, а за это время мы проиграем войну, получим дефолт, а Майдан-3 сделают 15 млн голодных пенсионеров
Это полный пипец, т.е. хрущовка, которая не убирается ЖКХ, не обслыживается, еще и налогом будет облагаться, они охренели совсем???
БРЕД! податок на нерухомiсть (раньше известный как налог на богатство) Luxury tax - какая составляющая этого налога станет? Теперь это налог НА БЕДНОСТЬ ??? Может Сеня введет налог на вытесняемую площадь любого объекта в пространстве? Каждый человек вытесняет 100-200дм3. На гiлляку!!!!
Дебелоиды, пЫстолЭт и кулявлоба. Чтобы отобрать, сначала нужно дать. Вот купи мне Сеня за свой счёт дом 100 квадратов, или же квартиру, и не вопрос я буду тогда платить, а так не раззевай роток на чужой корешок!!!!!
В конце статьи не хватает завершающего слова "Аминь" в виде "Піздець".
а самі педерасти як крали міліарди так і будуть красти.... дебіли - третій майдан отримають і військовий переворот за такий пк
В сельской местности не потянут таких налогов. это факт. никто платить ничего не будет. У меня родственники в селе, она пашет по 10 часов в день в столовке. получает 1200 грн, он работает в пожарке, 1500 имеет. 2 -е детей один учится второй в школу только пошел. Смогут ли они за свою мазанку в 100 квадратов, построенную лет 50 назад, в год платить 2500 грн - нет!!! и пусть не мечтают. Крупняками бы лучше занимались, а не теми кто и так на грани выживания.
на гілляку
Что-то правильно, что-то не очень. Но суть в том, что бюджет надо как то наполнять.
ну и что мы с ними будем делать?