Господарський суд Полтавської області 2 липня визнав недійсними річні загальні збори акціонерів та статут ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів". Зібрання акціонерів відбулося в квітні 2015 року.
Позов до суду подало однойменне ТОВ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів".
ТОВ належить 83-річному Миколі Гавриленкову – колишньому голові наглядової ради ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів". Гавриленкова було звільнено в вересні 2013 року.
ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" - великий виробник дитячого харчування в Україні, який виробляє продукцію під брендом "Малюк", "Малятко", "Малютка".
Підприємство на 84,4% належить російській компанії "Нутрінвест". Компанія входить у бізнес-імперію російського "православного" олігарха Костянтина Малофєєва.
Ще 12,09% виробника дитячого харчування належить компанії з Британських островів - Chaltfont Enterprises Corp. Гавриленкову належить - 0,0241% акцій ПАТ.
Позивач вважає, що рішення річних загальних зборів акціонерів ПАТ є недійсним, оскільки на них були розглянуті питання, які не були внесені до порядку денного.
Компанія Гавриленкова проти рішення, за яке проголосували акціонери: "З метою подальшого розвитку виробництва та здійснення поточної діяльності товариства попередньо схвалити значні правочини, гранична сукупна вартість яких перевищує 25 та 50% вартості активів".
Зокрема, акціонери дозволили менеджменту купувати або продавати рухоме-нерухоме майно, земельні ділянки, цінні папери; здійснювати правочини гарантії, поруки, застави, іпотеки, в яких ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" виступав би заставодавцем, іпотекодавцем чи майновим поручителем; правочини оренди, суборенди майна; правочини позики (кредиту), а також будь-які інші правочини.
Межу граничної сукупної вартості вчинення значних правочинів акціонери визначили на рівні 5 млрд грн.
Окрім того, позивач вважає збори акціонерів ПАТ недійсними, оскільки не було кворуму. Річ у тім, що мажоритарний акціонер - російська компанія "Нутрівест" (належить 84,4% акцій) була ліквідована в лютому 2015 року на підставі рішення арбітражного суду.
Господарський суд Полтавської області задовольнив позов міноритарного акціонера - ТОВ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів". Суд скасував рішення зборів акціонерів, зокрема - затвердження нового статуту підприємства.
За цією справою вже 6 липня 2015 року Октябрський районий суд Полтави надав доступ слідчим місцевого УМВС до документів заводу. Крім того, наприкінці 2014 року УМВС України в Полтавській області відкрило кримінальне провадження стосовно працівників ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів".
Згідно з даними Октябрського районного суду Полтави, який надав силовикам право на доступ та виїмку документів заводу, протягом серпня 2009 року - січня 2010 року представники ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" шляхом обману заволоділи обладнанням ТОВ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" на суму 6,2 млн грн та коштами в сумі 1,2 млн грн, які ТОВ сплатило як ПДВ і митний збір за придбане обладнання для ПАТ. Подробиці справи невідомі.
Окрім того, за даними слідства, в червні 2015 року керівництво ПАТ перепродало арештоване майно підприємства ТОВ "Марінтіс ЛТД", яке належить Вікторії Островській.
Гавриленков давно судиться з мажоритарними акціонерами ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів", про що свідчить відеосюжет полтавських ЗМІ від 2011 року.
Паралельно ПАТ судиться з Гавриленковим, вимагаючи визнати договори купівлі-продажу господарських будівель недійсними. Ці будівлі Гавриленков продав ПАТ у 2008 році. Сума угоди невідома. ПАТ звернулося до Полтавського господарського суду в 2014 році. Але суд програло.
Згідно з рішенням Вищого господарського суду від 15 липня, який залишив чинним рішення попередніх інстанцій, ТОВ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" Гавриленкова правомірно продав ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів" низку господарських будівель у Полтавській області, оскільки покупець сплатив за них.
Що відомо про Малофєєва
Корпорація "Нутрітек" Малофєєва була одним із найбільших виробників дитячого харчування і виробництва молочної продукції в Росії. До групи входило 14 підприємств. Одне з підприємств розташоване в Україні - ПАТ "Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів".
Як повідомляв INSIDER, Малофєєв був одним з організаторів проведення кампанії щодо анексії Криму Росією та був причетний до організації початку військових дій на Донбасі.
"У 2013 році в компанії "Маршал Капітал" Малофєєва з'явився новий працівник - Ігор Гіркін, який до цього працював у ФСБ у статусі офіцера. У розпал Майдану в колишнього чекіста виникли нові обов’язки - він вилетів у термінове відрядження до Києва. Гіркін побував у найгарячіших точках української столиці і повернувся до Москви тільки 2 лютого. Після цього в адміністрацію президента Росії було передано аналітичну записку, чиє авторство "Новая газета" приписує Малофєєву. У ній докладно розбиралася ситуація в Україні, режим Януковича називали банкрутом, російській владі пропонували вплинути на Крим і східні регіони, щоб ті зажадали федералізації, а потім входження до складу Росії", - йдеться в розслідуванні російського видання slon.ru.
За даними видання, у двадцятих числах лютого 2014 року в Крим прибули Гіркін і старий знайомий Малофєєва, підрядник у деяких проектах, PR-фахівець Олександр Бородай. Новопризначеному мерові Севастополя Олексію Чалому Малофєєв спробував надіслати 30 млн рублів, але кошти були заблоковані СБУ. Крім того, православний бізнесмен був добре знайомий зі Сергієм Аксьоновим, який став прем’єром в анексованій республіці.
Після анексії Криму в квітні Гіркін перебрався до Слов'янська, де було захоплено адміністративні будівлі, розстріляно групу СБУ. Саме з цього епізоду розпочалася військова кампанія на Донбасі.
Видання slon.ru вважає, що Малофєєв діяв у Криму та на Донбасі з корисних мотивів. На батьківщині його компанія Marshall Capital заборгувала російському державному банку ВТБ $596 млн за кредитом від 2007 року. Кошти брали на покупку молочних активів. Стосовно цього боргу місцеві силовики вели кримінальну справу про розкрадання у ВТБ кредитних коштів. Сам банк судився з Малофєєвим у Лондоні.
Наприкінці березня 2015 року російський "Коммерсант" повідомив, що Marshall Capital Малофєєва і ВТБ уклали мирову угоду. Згідно з нею, замість $596 млн банк отримає $100 млн. Сторони домовилися припинити всі судові та кримінальні справи, пов'язані з витребуванням компенсації за кредитом. Через місяць після підписання договору про переуступку боргу МВС припинило кримінальну справу про розкрадання кредиту ВТБ.