Корупція коштує Україні 2% ВВП щорічно, - МВФ

13 листопада 201813:43

ВВП України збільшиться на 2%, якщо рівень корупції в країні буде на рівні середньоєвропейського. Про це заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман під час презентації економічного огляду перспектив європейської.

“За нашими оцінками, корупція в України знижує ріст ВВП на 2% щороку в порівнянні з європейськими країнами. Якщо Україна знизить рівень корупції до середнього по Європі, то тоді ріст ВВП буде не 3%, а 5%”, - сказав Люнгман.

Звіт МВФ

У МВФ вважають, що потенціал української економіки вищий, ніж теперішній рівень зростання у 3% ВВП. Для забезпечення зростання необхідно впровадити деякі великі реформи.

“Ще одна проблема - сільськогосподарський ринок. Якби був активний та динамічний ринок сільськогосподарської землі, то це відкрило б дорогу інвестиціям в сільське господарство. Це був би значний ріст”, - розповів Люнгман

Фото з ФБ організації

Ще одна можливість для росту економіки - це приріст інвестицій.

“Ми хочемо отримати ріст інвестицій. Інвестиції в Україну дуже малі - між 16% та 17% ВВП. В багатьох інших центральноєвропейських країнах це 23-25% ВВП. Одна з речей, яка стримує інвестиції - це бізнес-середовище”, - сказав Люнгман.

Звіт МВФ

Україні, на думку МВФ, необхідно посилити право власності, покращити судову систему та боротися з корупцією для притоку інвестицій.

“Ці речі мають бути для того, щоб люди мали бажання вкладати власні кошти. Якщо інвестори хочуть вкладати в Україну в перспективі 15-20 років, то у них мають бути гарантії у будь-яких можливих сценаріях”, - розповів Люнгман.

 

 Фото з Твіттеру 

Не думку МВФ, до кінця наступного року інфляція має знижуватися до 6% завдяки жорсткій монетарній політиці Національного банку України.

Попри заяви деяких аналітиків, у МВФ не бачать причин для глобальної економічної кризи на зразок кризи 2008-2009.


МВФ щорічно презентує економічний огляд перспектив європейської економіки та погляд на макроекономічні тенденції української економіки: "Europe's Economic Outlook (Fall 2018 and medium-term) and Ukraine's macroeconomic developments". Восени організація надає ширший річний звіт, а восени - спрощений.“Ми не бачимо причин, але ми бачимо ризики у деяких регіонах, у Європі - в північних країнах”, - сказав Люнгман.

Повний звіт:

 https://www.imf.org/external/region/BAL/rr/2018/061318.pdf

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 15:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
  • 16 серпня 2019

  Московський суд залишив під вартою шістьох українських моряків

  Суддя відмовилася виконувати рішення Міжнародного трибуналу

   
  • 16 серпня 2019

  НАБУ через суд зобов'язали відкрити провадження щодо Грицака

  Розпочато досудове розслідування за фактом можливого, на думку заявника, штучного створення доказів обвинувачення та інших фальсифікацій керівництвом СБУ

   
  • 16 серпня 2019

  Обвинувачені у незаконному арешті активіста Пасічника 7 місяців не могли ознайомитися із матеріалами. Один з них - помер

  В суді по справі екс-заступниці прокурора Ілони Клюге та слідчого Віталія Матюши щодо незаконного арешту активіста задовольнили черговий відвід судді

   
Система Orphus