ВВП України збільшиться на 2%, якщо рівень корупції в країні буде на рівні середньоєвропейського. Про це заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман під час презентації економічного огляду перспектив європейської.
“За нашими оцінками, корупція в України знижує ріст ВВП на 2% щороку в порівнянні з європейськими країнами. Якщо Україна знизить рівень корупції до середнього по Європі, то тоді ріст ВВП буде не 3%, а 5%”, - сказав Люнгман.
![]() |
Звіт МВФ |
У МВФ вважають, що потенціал української економіки вищий, ніж теперішній рівень зростання у 3% ВВП. Для забезпечення зростання необхідно впровадити деякі великі реформи.
“Ще одна проблема - сільськогосподарський ринок. Якби був активний та динамічний ринок сільськогосподарської землі, то це відкрило б дорогу інвестиціям в сільське господарство. Це був би значний ріст”, - розповів Люнгман
![]() |
Фото з ФБ організації |
Ще одна можливість для росту економіки - це приріст інвестицій.
“Ми хочемо отримати ріст інвестицій. Інвестиції в Україну дуже малі - між 16% та 17% ВВП. В багатьох інших центральноєвропейських країнах це 23-25% ВВП. Одна з речей, яка стримує інвестиції - це бізнес-середовище”, - сказав Люнгман.
![]() |
Звіт МВФ |
Україні, на думку МВФ, необхідно посилити право власності, покращити судову систему та боротися з корупцією для притоку інвестицій.
“Ці речі мають бути для того, щоб люди мали бажання вкладати власні кошти. Якщо інвестори хочуть вкладати в Україну в перспективі 15-20 років, то у них мають бути гарантії у будь-яких можливих сценаріях”, - розповів Люнгман.
![]() |
Фото з Твіттеру |
Не думку МВФ, до кінця наступного року інфляція має знижуватися до 6% завдяки жорсткій монетарній політиці Національного банку України.
Попри заяви деяких аналітиків, у МВФ не бачать причин для глобальної економічної кризи на зразок кризи 2008-2009.
МВФ щорічно презентує економічний огляд перспектив європейської економіки та погляд на макроекономічні тенденції української економіки: "Europe's Economic Outlook (Fall 2018 and medium-term) and Ukraine's macroeconomic developments". Восени організація надає ширший річний звіт, а восени - спрощений.“Ми не бачимо причин, але ми бачимо ризики у деяких регіонах, у Європі - в північних країнах”, - сказав Люнгман.
Повний звіт: