Кому Нацбанк видав 100 мільярдів кредитів

Найбільше кредитів від НБУ отримали Ощадбанк, "Приватбанк" Коломойського та "Дельта банк" Лагуна
28 січня 201514:00

Національний банк України оприлюднив дані про надані кредити банкам у 2014 році.

Загальний обсяг наданих НБУ минулого року кредитів, рефінансування становив 222,26 млрд грн. У тому числі 115,6 млрд грн кредитів, які надано терміном більш ніж 30 днів. Саме ці дані оприлюднив Центробанк.

З наданих 222,26 млрд грн кредитів банки повернули 189,4 млрд грн. Таким чином обсяг неповернених кредитів становив 32,8 млрд грн.

Загальна заборгованість за кредитами рефінансування банків перед НБУ за попередні роки становила 109 млрд грн.

Рефінансування банки отримували, зокерма, і з золотовалютних резервів. Нині обсяг золотовалютних резервів (ЗВР) України скоротився з $20 млрд до $7,5 млрд.

"Ліквідних у резервах - $1,5-2 мільярди. Все інше в гроші не перетворити", - сказав INSIDER декілька тижнів тому високопосадовий чиновник у Мінфіні. 

INSIDER відібрав найбільших позичальників НБУ, які в 2014 році отримували кредити рефінансування строком понад 30 днів. Сюди входять також кредити, надані Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який наразі керує банками, що ліквідуються, або перебувають під тимчасовою адміністрацією. Поріг відсікання – 300 млн грн.

Даних про обсяг кредитів, які повернув той чи інший банк, НБУ не надає.

Найбільше кредитів в 2014 році отримав державний Ощадбанк – 24,16 млрд грн. Зазначимо, що Ощадбанк - це не класичний комерційний банк, а квазіструктура, через яку уряд фінансує дефіцит державного бюджету України.

Другим за обсягом отриманих кредитів є "Приватбанк" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Найбільший приватний банк дніпропетровських олігархів 2014 року отримав 19 млрд грн рефінансування.

"Дельта Банк" Миколи Лагуна, який наприкінці 2014 року НБУ вніс до категорії проблемних фінустанов, отримав 10 млрд грн кредитів рефінансування. Якщо банк не врегулює свої проблеми, то НБУ може ввести в нього тимчасову адміністрацію.

Банк "Фінансова ініціатива" аграрного магната Олега Бахматюка отримав 8,35 млрд грн. Інший його банк – "ВіЕйБі" - 2014-го взяв у НБУ 5,5 млрд кредитів. У листопаді цей банк визнано неплатоспроможним і введено тимчасову адміністрацію.

Державні "Укргазбанк" та "Укрексімбанк" отримали від держави 6,21 млрд грн та 5,12 млрд грн кредитів відповідно.

"Надра Банк" Дмитра Фірташа отримав 3,3 млрд грн. Цей банк має проблеми з ліквідністю, спричинені відтоком депозитів. Наприкінці 2014 року його акціонери заявляли про наміри докапіталізувати банк на 5,5 млрд грн.

"Альфа-Банк" російського мільярдера Михайла Фрідмана отримав 3,05 млрд грн рефінансування.

"Промінвестбанку", який належить російському державному "Внешэкономбанку" (ВЭБ), НБУ видав 2,5 млрд грн кредитів, а "дочці" російського державного ВТБ – 380 млн грн.

На ліквідованому "Брокбізнесбанку", який належав бізнесмену-втікачу Сергієві Курченку, висить 2 млрд грн рефінансування, наданого в лютому 2014 року.

Банки Олександра Януковича, який також переховується за кордоном, отримали 2,5 млрд грн: "Всеукраїнський банк розвитку" з січня по липень отримав 1,5 млрд грн, "Укрбізнесбанк" – 1 млрд грн у січні-листопаді. Наразі в обох банках – тимчасова адміністрація.

ПУМБ Ріната Ахметова взяв у НБУ – 1,75 млрд грн рефінансу, а Банк "Фінанси та кредит" Костянтина Жеваго – 1,65 млрд грн.

Банк "Київська Русь" Віктора Братка отримав 1,68 млрд грн, а "Фідобанк" Олександра Адарича – 1,6 млрд грн.

Банк "Південний" Юрія Родіна позичив у держави 1,3 млрд грн. По одному мільярду рефінансування отримали "Златобанк" Леоніда Юрушева (бізнес-партнера екс-міністра оборони Павла Лєбєдєва) та банк "Хрещатик", що належить забудовникові Василю Хмельницькому та КМДА.

Від 400 до 300 млн грн кредитів рефінансування отримали банки, в яких сьогодні працює тимчасова адміністрація. Так, по 400 млн грн отримали банк "Камбіо" та банк "Форум", що належав олігарху та депутату Вадиму Новинському.

"БГ Банк", який пов'язували з Курченком та Артемом Пшонкою - сином екс-генпрокурора, отримав 360 млн грн. Колишній банк братів Клюєвих – "Актив-банк" - отримав 300 млн грн. Таку ж суму взяв у держави і "Єврогазбанк". Банк належав родині Олексія Івченка, колишнього голови "Нафтогазу".

"Імексбанк" Леоніда Клімова, який 27 січня 2015 року НБУ визнав банкрутом, також отримав 300 млн грн рефінансу.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 20:54
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus