Як подорожчали товари та послуги в регіонах

Найбільшою інфляцією відзначилася Київська область, найменшою - Кіровоградська
15 липня 201511:00

Товари та послуги в Україні в червні, порівняно з груднем 2014 року, подорожчали на 40,7%. Про це свідчить статистика, опублікована Держстатом.

При розрахунку інфляції Державний комітет статистики не брав до уваги анексований Росією Крим і території так званих "ДНР" і "ЛНР". Порівняно з травнем цього року, в червні інфляція в країні сповільнилася до 0,4%, проти 2,2%, зафіксованих місяцем раніше.

Основна причина рекордної річної інфляції в 40,7% - девальвація гривні, яка була спричинена окупацією кримського півострова, війною на сході України, розривом торговельних зв’язків, у першу чергу з Росією, та банківською кризою.

Згідно з Держстатом, найдорожчим регіоном в Україні є Київська область, де індекс інфляції в річному вимірі становив 46,3%. При цьому в Києві ціни зросли лише на 33,6%.

У Львівській області ціни в річному вимірі станом на червень зросли на 44,7%, у Чернігівській і Тернопільській - 43,8% і 43,6% відповідно. На 43,3% і 43% ціни зросли в Житомирській і Черкаській областях відповідно.

Найменший показник інфляції, крім Києва, було зафіксовано в Донецькій і Луганській областях, що зумовлено недостатньою кількістю інформації в цих регіонах через окупацію та бойові дії. За даними Комітету статистики, найдешевшими областями виявилися: Кіровоградська, Запорізька та Вінницька. У цих регіонах ціни зросли на 39,1%, 39,2% і 40,3% відповідно.

 

Окрім зазначених вище причин, різка інфляція в Україні в 2015 році зумовлена значним подорожчанням енергоносіїв і зростанням витрат на утримання житла. Найбільше ці категорії товарів подорожчали в західних і центральних областях. Лідером стала – Вінницька область. Найменше подорожчання було в Києві та південних областях країни.

Продукти харчування та безалкогольні напої загалом по Україні з початку року подорожчали на 37,3%. Лідерами з дорожчання були: Львівська область, Київ, Одеська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області.

Алкогольні напої з початку року подорожчали на 20%. Найбільше подорожчання Держстат зафіксував у Чернігівській, Рівненській, Миколаївській, Волинській і Харківській областях. Найменше - в Чернівецькій, Вінницькій і Львівській областях.

Найбільші темпи подорожчання одягу та взуття - в Херсонській, Сумській, Луганській і Київській областях. Найменші – в Волинській, Черкаській і Полтавській. У Вінницькій ця категорія товарів подешевшала на 1,2%. У середньому одяг і взуття подорожчали в Україні на 18,1%.

Найбільші темпи зростання цін на товари для дому та побутову техніку чиновники зафіксували в Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській і Київській областях. Найдешевші товари з цієї групи – у Вінницькій області. Середній показник по Україні становив 31,6%.

Медицина в Україні з початку року подорожчала на 24,4%. Найбільший показник 35,3% - у Донецькій області, що зумовлено бойовими діями та труднощами з транспортуванням медикаментів. Найменший - у Тернопільській області – 17,7%.

Транспорт загалом по Україні подорожчав на 22,7%. Лідерами зі зростання стали: Київ, Закарпатська, Львівська, Донецька та Вінницька області. Найнижчі темпи зростання цін зафіксовано в Сумській, Волинській і Київській областях.

Послуги готелів і ресторанів в Україні в червні, порівняно з груднем минулого року, зросли на 17,1%. Найбільше зростання відбулося в Одеській, Херсонській, Волинській і Луганській областях. Найменше - у вінницькому та черкаському регіонах.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 19:15
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 12 липня 2019

  Як реформуватимуть митницю. Нефьодов презентував план

  "Митниця – це дорого"

   
  • 11 липня 2019

  Депутати проголосували за жорсткіше покарання для педофілів. Як змінився кримінальний кодекс

  Кримінальний кодекс зазнав відразу кількох змін

   
  • 11 липня 2019

  Нацрада не може довести, що власником трьох українських телеканалів є Медведчук

  Фещук закликала парламент надати Нацраді жорсткіші повноваження

   
  • 11 липня 2019

  Верховна Рада не змогла звільнити Клімкіна з посади міністра закордонних справ

  Подання про звільнення Клімкіна до Ради подав президент Володимир Зеленський

   
Система Orphus