Доходи депутатів-активістів

На скільки зросли доходи парламентаріїв, які були журналістами та активістами
7 травня 201508:00

На виборах до Верховної Ради восьмого скликання одним із головних трендів серед найбільших політичних сил стало включення до своїх списків громадських активістів, журналістів та інших медійних персон.

Таких людей у парламенті зараз трохи більше десяти, і всі вони разом із рештою нардепів оприлюднили декларації про свої доходи за 2014 рік. INSIDER проаналізував, скільки грошей заробили колишні активісти в минулому році, і чи зросли їхні доходи після отримання мандатів.

Колишній журналіст Сергій Лещенко, депутат від Блоку Петра Порошенка (БПП), в минулому році отримав 1,26 млн грн доходу. З цієї суми – 255 тис. грн становив дохід від підприємницької або професійної діяльності, ще 100 тис. грн – відчуження майна.

Найбільшу частку в структурі доходу Лещенка становив гонорар від компанії Googlе – 768,5 тис. грн. Ще 86 тис. грн Лещенко отримав як стипендію імені президента Рейгана і конгресмена Фассела (США).

У 2014 році депутат Лещенко придбав новий автомобіль - Volkswagen Golf за 384,8 тис. грн. У банку зберігає 24 тис. грн. Дохід Лещенка-журналіста в 2013 році становив 350 тис. грн.

Колега Лещенка по блоку і по журналістському минулому – Мустафа Найєм задекларував за 2014 рік 617 тис. грн доходу. З загальної суми доходу заробітна плата, авторська винагорода та кошти від провадження професійної діяльності становили 103 тис. грн. З-за кордону Найєм отримав 515 тис. грн. У власності депутат має 20% квартири площею 61 кв. м. Транспортними засобами не володіє. У 2013 році Мустафа задекларував 120 тис. грн доходу.

У минулому активістка, а сьогодні депутат від БПП, Світлана Заліщук задекларувала 252,7 тис. грн доходу за 2014 рік. Депутатка має дві квартири на 158,7 та 41,6 кв. м відповідно. В банку зберігає 45 тис. грн. Транспортними засобами не володіє. В 2013 році Заліщук як засновник руху "Чесно" та ініціативи "Пакет реанімаційних реформ", отримувала по 20 тис. грн. щомісяця.

Ольга Червакова з БПП задекларувала 392,5 тис. грн. Депутатка не вписала в декларацію дані про нерухомість, транспорт та активи. Червакова - екс-журналістка телеканалу "Інтер" і СТБ. У 2013 році вона отримала 237 тис. грн.

Активіст Єгор Соболєв, який потрапив у Раду за списками "Самопомочі", задекларував за 2014 рік 38,8 тис. грн. Фактично депутат жив за рахунок своєї дружини, яка отримала 330 тис. грн. Родина Соболєвих має два будинки на 154 та 54,2 кв. м і квартиру на 47,5 кв. м. Користуються автомобілем Mazda 3. За 2013 рік доходи Соболєва становили 116,6 тис. грн.

Журналістка-активістка Тетяна Чорновол, а сьогодні депутат Верховної Ради задекларувала 1,362 млн грн доходу. З них 625,7 тис. грн – матеріальна допомога за загиблого чоловіка, 352,6 тис. грн – благодійна допомога. 121 тис. грн становила заробітна плата. Чорновіл має два автомобілі: Mitsubishi Lancer та Chevrolet Aveo. Володіє будинком на 158 кв. м, квартирою на 43 кв. м та земельними ділянками на 8837 кв. м. У банках депутатка тримає 262 тис. грн. В 2013 році, згідно з декларацією, Чорновол не отримувала доходів.

Безпартійний Володимир Парасюк минулий рік жив на 2428 грн на місяць. Однак його родина в 2014 році отримала майже мільйон гривень доходу. У власності Парасюків автомобіль Mercedes Vito, будинок на 100 кв. м та 0,6 га землі. Даних про доходи та активи за 2013 рік депутат Парасюк, який починав депутатський шлях з Майдану, не оприлюднив.

Депутат "Народного фронту" Сергій Висоцький, який прийшов у Раду з журналістики, торік заробив 50,4 тис. грн. У родини доходів немає. Висоцький має квартиру площею 56,7 кв. м та Nissan X-trail. У родини - Citroen C3. Заощадження не задекларовані. В 2013 році Висоцький офіційно заробив удвічі менше. Нерухомості та автомобілів, які з'явилися в декларації депутата за 2014-й, роком раніше не було.

Депутатка Ірина Суслова, яка ще два роки тому була просто помічницею ірпінського депутата Войцеха, як активістка Майдану потрапила під купол Ради від фракції "Самопоміч", задекларувала за минулий рік 286 тис. грн доходу. З цієї суми 107,3 тис. грн депутатка отримала у вигляді "подарунків". Суслова володіє квартирою на 41,9 кв. м. У 2014-му вона змінила автомобіль Audi A8 2004 року на MAZDA CX-7 2006 року. Доходів за 2013 рік Суслова не задекларувала. На початку року Суслову виключили з фракції за голосування на підтримку кандидатури Віктора Шокіна на посаду очільника Генеральної прокуратури всупереч рішенню фракції.

 

Екс-директор Інституту масової інформації і колишня громадська активістка Вікторія Сюмар у 2014 році заробила 243 тис. грн, з яких 73 тис. становила зарплата, а 170 тис. – дохід від відчуження майна. Її чоловік політолог Віктор Таран за цей же рік заробив 358 тис. грн. (Наразі подружжя роз'їхалося.)

У власності родини - дві квартири: на 106 і 44 кв. м. і земельна ділянка площею 13,6 "сотки".

Разом із тим у минулому році Сюмар придбала автомобіль Audi Q3 вартістю 528 тис. грн – трохи менше ніж річний сімейний дохід. У декларації за 2013 рік вона зазначала, що володіла автомобілем Mercedes-Benz В-170, але, схоже, саме його вона й продала. Заощаджень у банках і цінних паперів родина не має.

Директор "Української правничої фундації" Оксана Сироїд, яка пройшла до Верховної Ради за списком "Самопомочі", торік заробила 217 тис. грн. З цієї суми лише 29 тисяч становила зарплата, решта – дохід від провадження незалежної та професійної діяльності. Родини, згідно з декларацією, в депутатки немає.

Сироїд також є власницею квартири площею 76 кв. м і автомобіля Suzuki Grand Vitara 2006 року випуску. На її рахунку в банку розміщено 445 гривень.

Один з екс-спікерів "Правого сектору" Борислав Береза минулоріч заробив 117 тис. грн, з яких 7 тисяч становила зарплата, а 110 тис. – "інші види доходів". Родичі депутата за цей час не заробили ні копійки.

Борислав Юхимович є власником трьох земельних ділянок загальною площею 1,1 га, будинку на 91 кв. м і двох квартир на 88 і 43 кв. м. На родину записані квартира на 72 "квадрати" і дві автівки: Acura MDX і Hyundai Getz. У 2013 році, коли Береза ще не був нардепом, він заробив 30 тис. грн.

Колишній активіст і співзасновник громадського руху "Збережи старий Київ", а нині нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко у 2014 році заробив лише 7 тисяч гривень зарплати. Ще 181 тисячу він отримав у вигляді дивідендів і процентів. Доходи родини відсутні.

На Луценка записана квартира на 63 кв. м і дачний будинок на 200 кв. м вартістю 1,4 млн грн. Ще одну квартиру він орендує. Також у його власності - автомобіль Volkswagen Tiguan і мотоцикл Hyosung Comet.

На рахунку в банку Луценко зберігає 1,9 млн грн, з них 1,1 млн грн він вклав у звітному році. Ще 350 тис. грн він має у вигляді вкладу у статутний капітал приватної компанії.

Згідно з Держреєстром юросіб, Ігор Луценко разом зі Сергієм Степаненком з 2011 року є співзасновниками компанії "Модель-Т", що володіє рестораном "Картина маслом". Ресторан розташований у старій будівлі в історичному центрі Києва на вулиці Велика Житомирська, 6/11.

Колишня громадська активістка і журналістка Ганна Гопко, що зараз є нардепом від "Самопомочі", у минулому році заробила 217 тис. грн, з яких 56 тисяч становила зарплата, а решту – дохід від викладацької діяльності. Члени сім'ї Гопко за той самий час заробили 962 тис. грн.

У власності Гопко - чотири квартири на 35, 47, 52 і 57 квадратних метрів і земельна ділянка на 10 "соток". На родичів записане авто Honda Civic, житловий будинок на 117 "квадратів" і ще чотири квартири на 32, 41, 42 і 47 кв. м.

На рахунку в банку Гопко має 1,5 млн грн, стільки ж лежить на рахунках її рідних. Ще 75 тис. грн родина має у вигляді цінних паперів.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

  • Цікаво за які такі заслуги Суслову так подарунками обдарували, чи не за цькування ректорів ВНЗ.

  • Навіщо сусловій такі подарунки дарувати, вона сама непогано заробляє. краще б дітям в інтернатах відділи.

  • Все это блеф...Обман на государственном уровне.Интересна депутат Суслова...Что за экземпляр такой? Как она вообще попала в раду.Она рекетер старого пошива.Занимается шантажом.Как моська,чем выше лает,тем надеется больше КУШ сорвать. Надеюсь время все расставит по местам.День справедливости и достоинства наступит...

  • От Вам і представники ЗМІ - журналісти.... які привикли отримувати гонорар за свою роботу... вони і в Раді не позалишили своєї звички. Вони не привикли робити щось просто так, а найчастіше такі аля журналісти - громадські діячі просто відробляли чиїсь кошти! Суслова яскравий приклад продажності, вона як та жіночка "червоних ліхтарів" за що дають те й робить

  • Єгора Соболєва по телебаченню показували в такій скромній квартирці, що й діти сплять, як у бабусі на печі. Виходить, що "Телебачення - новий вид опіуму для народа"? А Ірина Суслова здивувала подарунками більш, як на 100 тисяч. Це ж за що такі подарунки дівчинці роблять?

  • Просто смішно, що депутати подають декларації з 0-вим доходом! Вони цим лише показують, що у нас в країні нормально отримувати заробітну плату у конвертах не сплачуючи при цьому податків!

  • А чому не написали про цю Суслову, що в неї ще 4 чоловіка охорони і звідки вона гроші взяла. Так я вам розкажу про її бізнес. Вона займається вимаганням із навчальних закладів. Спочатку пише всіляку брехню на них, а потім пропонує, щоб далі вона не писала заплатити їй по 50 тис. вічно зелених. Так було з нашим Житомирським аграрним. І що ви думаєте - через місяць знов почала вимагати. В тюрму таких заробітчан!

  • Не имею ничего личного к Т. Черновол. Естьвопрос! Родственники всех погибших в т.н. АТО получили по 625.000 грн? Наем плакл, что ему мало 6000 з/п...

15.11.2018, 18:55
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus