Вовк відзвітував Раді: про тарифи, абонплату на газ і вуличні ліхтарі

Голова регулятора стверджує, що президент Петро Порошенко вже затвердив відставку всього складу Національної комісії
12 квітня 201714:58

У середу, 12 квітня, глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики так комунальних послуг, Дмитро Вовк виступив перед парламентом. Щоправда, можливість поговорити із очільником регулятора більшість нардепів використали як черговий привід перед телекамерами звинуватити владу у змові із олігархами.

Власне, до самого Вовка зверталися із питаннями, чи добре він спить ночами, пропозиціями негайно подати у відставку та повернутися на роботу до корпорації “Рошен”. Питань по суті майже не було.

Конструктивної бесіди не відбулося і зрештою нардепи із різних фракцій накинулися зі звинуваченнями одне на одного. Хоча Вовк під час цієї публічної “дискусії” і виглядав зайвим, INSIDER виокремив найважливіші тези із виступу очільника НКРЕКП.

Рішення про відставку Нацкомісії та Вовка вже прийнято

Голова регулятора стверджує, що президент Петро Порошенко вже затвердив відставку всього складу Національної комісії.

"Відповідно до закону та указу Президента, відставка усього діючого складу комісії затверджена. Дві людини звільняються у листопаді додатково. Я також знаю, що я звільнений. Це рішення уже прийняте", - додав Вовк.

На його думку, НКРЕКП може стати повністю незалежним органом, коли їй буде збільшене фінансування.

"Я вважаю, що Комісія працює незалежно. Депутати прийняли правильне рішення, ухваливши цей закон (про НКРЕКП – ред.) і додали незалежності комісії у частині прийняття рішень, але не досі не прийняли рішення про фінансове забезпечення", - додав Вовк.

Питання абонплати за газ ще розглядається

Голова НКРЕКП заявив, що комісія буде проводити додаткові консультації з питання введення окремої плати за доставку газу для споживачів.

"Ми скасували наше рішення, щоб провести додаткові консультації, виконати всі вимоги законів, передбачити додатковий захист для споживачів, щоб жоден з них не отримав підвищення рахунків, а отримав лише переваги від цієї реформи", - сказав Вовк.

Він додав, що новий тариф хотіли ввести відповідно до законодавства, яким передбачено поділ ціни газу як товару і послуг з його транспортування на основі "принципу потужності".

Тарифи зменшені на 1,1 мільярд гривень

Вовк заявив, що минулого року регулятор провів понад 200 перевірок.

"Лише за 2016 рік проведено 215 перевірок, у результаті яких вилучено зі структури тарифів 1,1 мільярд гривень, тобто зменшені тарифи на 1,1 мільярд гривень", - зазначив він.

За його словами, крім того у разі невиконання затверджених НКРЕКП  заходів вилученню підлягають 6 мільярдів гривень. Найбільше порушень комісія виявляє в електроенергетичному секторі на державних підприємствах.

Він зазначив, що по деяким з цих підприємств було понад 50 звернень до правоохоронних органів.

НКРЕКП віддає на місця право встановлювати тарифи на тепло

Вовк заявив, що місцева влада отримає право встановлювати тарифи на теплопостачання 70% підприємств, що здійснюють відповідну діяльність.

"На сьогодні органи місцевої влади мали дуже широкі повноваження з регулювання тарифів. Для того, щоб їх ще більше залучити до цього процесу, ми віддаємо на місця 70% ліцензіатів по теплопостачанню та 2/3 – по водопостачанню", - зазначив Вовк.

Водночас, нацрегулятор продовжуватиме державний контроль за виконанням заходів, що закладаються підприємствами у тариф.

Регулятор фінансуватиметься за рахунок внесків ліцензіатів

Голова НКРЕКП Вовк закликав Раду прискорити внесення змін до Бюджетного кодексу, щоб зробити можливим перехід комісії на механізм фінансування за рахунок внесків на регулювання від її ліцензіатів (компаній).

"Окремим важливим елементом, фундаментом незалежності НКРЕКП є фінансова незалежність. Закон про НКРЕКП передбачає інструмент фінансування діяльності комісії через внески на регулювання. Для того, щоб цей інструмент запустити, комісія зробила все залежні від неї кроки... єдине питання, яке залишилося невирішеним і залежить від Верховної Ради - це внесення змін до Бюджетного кодексу", - сказав він.

Вовк наголосив, що НКРЕКП неодноразово зверталася і до Кабінету Міністрів і до голів профільних комітетів парламенту, щоб якомога швидше розглянути цей законопроект.

Закон про НКРЕКП передбачає, що з 1 січня 2017 року фінансування комісії здійснюватиметься за рахунок надходжень від внесків ліцензіатів на регулювання в спеціальний фонд держбюджету.

Вуличне освітлення подорожчало через рішення Ради і Кабміну

Голова Нацкомісії стверджує, що вартість вуличного освітлення виросла внаслідок введення мораторію на встановлення пільгових цін та тарифів Верховною Радою та Кабміном.

"Останнім часом багато чув інформацію, що комісія начебто підвищила вартість вуличного освітлення в 5 разів. В 2014 році депутати проголосували коаліційну угоду, де в секторі реформи енергетика записано – запровадження мораторію на встановлення пільгових цін та тарифів для будь-яких категорій споживачів електроенергії та природного газу. Уряд в 2015 році прийняв постанову 1192, де передбачено скасування всіх пільг для вуличного освітлення та електротранспорту, вона набуває чинності з 1 січня 2017 року", - сказав Вовк.

За його словами, сума субсидій за останні кілька років, які сплатила промисловість для підтримки вуличного освітлення, склала майже 3 мільярди гривень.

"Крім того, хочу дати пропозицію всім органам місцевого самоврядування. Окрім заощадження і впровадження енергоефективних технологій, можна користуватись законним обліком, як це роблять побутові споживачі і вночі сплачують менше. Також хочу нагадати всім органам місцевого самоврядування, якщо вуличне освітлення вмикається о 19:00 - 20:00 годині, це пікове навантаження і електроенергія є найдорожчою в цей період, а не безкоштовною", - зазначив голова НКРЕКП.

Обленерго надає знижки в разі порушення термінів приєднань

Вовк вважає, що регулятор навів порядок у процедурі приєднання до електромереж.

"У приєднаннях до електричних мереж важливими є три питання: процедура, вартість, хто оплачує приєднання. По процедурі ми навели повний порядок. Тому що ми затвердили чіткий термін для всіх видів приєднань, де необхідно їх скоротили до світових лідерських стандартів, а також запровадили відповідальність, крім термінів", - сказав Вовк.

Також він зазначив, що якщо обленерго порушує терміни приєднань, то замовник отримує знижку 10% на вартість приєднання, якщо незначне запізнення, 20%, якщо є значне запізнення, у випадку суттєвого прострочення терміну – повернення з індексацією всієї суми коштів.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.11.2018, 18:35
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus