Затримання Насірова. Інфаркт і 2 мільярди

"Діями Романа Насірова завдано збитків близько 2 млрд гривень державному бюджету ", - заявив Холодницький
фото Дзеркала тижня
3 березня 201710:41

У четвер у вечері слідчі НАБУ вручили протокол про затримання підозру голові ДФС Роману Насірову. 

Сталося це в лікарні "Феофанія", куди голова ДФС зліг одразу після допитів в НАБУ.

За словами прокурора САП, Насірову інкримінують 364 статтю - зловживання службовим становищем у випадку, коли він ухвалив рішення про розстрочку платежів для компаній Онищенка. 

Щоб вручити протокол і підозру детективи НАБУ провели кілька годин під дверима одного з корпусів "Феофанії". Тривалий час вони не могли потрапити в середину, як і адвокати, оскільки після 22 години лікарня переходить в режим сон.

Ближче до 23 години прес-служба НАБУ повідомила про затримання голови ДФС. Але стрім з місця подій свідчив про інше.

Адвокати Насірова заявили, що детективи НАБУ незаконно проникли на територію "Феофанії". "Це неправда (про затримання). І зараз вони незаконно намагаються це реалізувати", - заявили юристи, яких на ганку лікарні було більше 5. Декількох з них після 23 таки пустили до лікарні, як і детективів НАБУ.

До речі, серед адвокатів був і Ігор Черезов, який до того захищав від НАБУ Миколу Мартиненка.

 

Близько півночі біля порогу корпусу з'явилась швидка, на ношах винесли Насірова і його перевезли в 3-й корпус "Феофанії" з діагнозом інфаркт.

Як повідомив адвокат Олександр Лисак, йому вручили підозру, коли Насіров був непритомний, і тому юристи оскаржать її вручення в суді, як тільки голова ДФС прийде до тями і вибере адвокатів.

За інформацією журналістів, напередодні Насіров давав свідчення в НАБУ по справі Оніщенка. Як відомо, ДФС дала податкову відстрочку його фірмам, через що держава втратила 1,3 мільярди.

Справа Онищенка і фіскали

Як відомо, влітку минулого року НАБУ порушила справу проти депутата Олександра Онищенка, через що депутата позбавили недоторканності.

Згідно з поданням НАБУ Онищенко створив злочинне угрупування з числа 20 осіб, а також співробітників "Укргазвидобування", щоб отримати прибуток від реалізації природного газу, видобутого операторами спільної діяльності ТОВ "Надра Геоцентр", ТОВ Фірма "Хас" і ТОВ "Карпатнадраінвест".

Слідчі НАБУ встановили, що газ за ціною 2,6 тис. гривень був проданий ТОВ "Газтранспроект", ТОВ "Нафтогаз Трейд", ТОВ "Київпромзбут", ТОВ "ТД" Київгазенерго", ТОВ "Екселент ЛТД", ТОВ "Морісель Груп", ТОВ "Ленстер компані", ТОВ "Газ Транс Груп", які потім продали цей же газ промисловим споживачам за 6,9 тис. гривень через фіктивні аукціони. В результаті з бюджету було виведено 1,6 млрд гривень.

Ще 1,3 млрд гривень були втрачені у вигляді несплаченої рентної плати, яку рассрочила ГФС.

Як сказано в підозрі Онищенку, з метою створення видимості перед ПАТ "Укргазвидобування" щодо прибутковості спільної діяльності було розроблено механізм отримання від
ДФС України розстрочки податкового боргу та податкових зобов’язань зі сплати рентних платежів і частину коштів, отриманих від реалізації природного газу перераховували на рахунки ПАТ "Укргазвидобування" як прибуток від спільної діяльності.

Сам Онищенко несплату коштів пояснив домовленостями з "Укргазвидобуванням".

фото УНІАН

"Нам було зроблено пропозицію від "Укргазвидобування" – я так розумію, його будуть готувати на приватизацію, щоб ми просто продали, і нам відшкодували суму, інвестовану в цю компанію - це близько 2 млрд . Якщо нам відшкодують гроші, то ця сума 1,3 млрд буде погашена з цих грошей", - сказав Онищенко влітку журналістам після походу в НАБУ.

Однак учасники газового ринку звернули увагу, що фірми Онищенка виводити гроші стали після того як рентна плата досягла 70%. І фіскальна служба не могла не розуміти, що гроші йшли в яму.

"Якби ви колись пробували отримати цю розсрочку, ви б зрозуміли, що це неможливо зробити без волі згори. Крім того, ще при Клименку була встановлена онлайн-система, через яку в ДФС можна бачити, що гроші йдуть в податкову яму. Вони не могли це не бачити, але відтерміновували виплати", - розповів INSIDER один з бізнесменів.

Виправдання Насірова

За кілька годин до затримання голови ДФС було опубліковане його інтерв'ю Обозревателю, де Роман Насіров назвав справу НАБУ щодо розстрочок для підприємств Олександра Онищенка натягнутою і сфабрикованою.

"Дійсно, справа стосується розстрочок. Відповідно до Податкового кодексу, платник податків може отримати відстрочку по податкових платежах, якщо він відповідає критеріям: це абсолютно прозорий і зрозумілий процес, де кожен платник може звернутися за місцем реєстрації своєї районної інспекції, де розглядаються матеріали, приймаються рішення, готується висновок, який передається в центральний апарат, мені на підпис. Таких розстрочок протягом року - тисячі. Причому деякі з них - дуже великі. Найбільшу отримало ДП "Укргазвидобування", - заявив глава ДФС.

За його словами, такі розстрочки вони робили в 2015-16 роках, і продовжують робити в 2017 році. "Тому я не можу зрозуміти, чому НАБУ зацікавив один випадок з багатьох?", - зазначив він.

"Більше схоже на те, що дією хочуть зробити відразу два феєрверки: з одного боку - продовжити справу  Онищенка, яка у них не зростається, а з іншого - задіяти і ДФС, яка не є популярною в суспільстві структурою", - припустив Насіров.

"Події сьогоднішнього дня я пов'язую з популізмом: НАБУ, його детективи зупинилися, у них розвалюється справа за компаніями, пов'язаними з Онищенком. За інформацією, яка відома на сьогоднішній момент, щоб якось врятувати справу, до неї прив'язали ДФС, історію , яка за досвідом найдосвідченіших адвокатів, навіть не має ніякого права на життя. Робиться все для інформаційного вкидання: мовляв, ця справа триває, в ній є нові елементи, підозрювані. Але ці хитрощі не витримують ніякої критики ", - додав він.

Насіров також нагадав, що зараз в Раді вибирають аудиторів, які займуться перевіркою Національного антикорупційного бюро.

"Коли ці фахівці зайдуть в Бюро, проаналізують процеси, що відбуваються в цих стінах, рівень супроводу справ і натягнутість багатьох "звинувачень", то тоді суспільству доведеться якось реагувати. І я б дуже хотів, щоб аудитори почали саме зі "справи", пов'язаної з розстрочкою. Стилістика роботи цього відомства для мене і для багатьох експертів - це просто подив", - заявив він.

"Також закликаю своїх колег з НАБУ до чесності та об'єктивності; відомство, яке люди вважають на сьогоднішній день білим, пухнастим і прозорим, теж має діяти в рамках закону, і в ім'я закону, а не заради якогось чергового вихлопу популізму", - заявив Насіров.

Переполох на Банковій

Затримання Насірова викликало суттєвий переполох на Банковій. За інформацією INSIDER, там вже зранку проводять наради, що робити в цій ситуації.

По-перше, владі геть не потрібен черговий корупційний скандал, а Насіров є представником БПП на цій посаді. По-друге, це ускладнить голосування законопроектів в Раді, оскільки Насіров також завжди мав підтримку в групи Хомутинніка і кажуть, саме через заступництво останнього не втратив посаду ще рік тому.

"У НАБУ слабка юридична позиція, але великий піар. Адвокатам Насірова доведеться багато працювати", -сказав співрозмовник у одній з силових структур.

Зараз проти НАБУ грає те, що вони вручили підозру вночі, в лікарні, і в день народження. 3 березня Насірову виповнилось 38 років.

В Бюро це пояснюють тим, що була інформація, що Насіров може втекти за кордон.

З іншого боку, у фіскальної служби і її голови такий імідж, що важко уявити, як його видати за жертву переслідувань чи піару. 

"З інфарктом йому доведеться лежати довго", - сказав виданню один з можновладців.

фото журналу Новое время

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антікоррупіцонное бюро (НАБУ) мають намір завершити розслідування провадження проти голови Державної фіскальної служби Романа Насирова до 3 травня, тобто протягом 2 місяців з дня повідомлення про підозру.

Про це журналістам повідомив заступник генерального прокурора - спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький, передають Українські Новини.

"Він (Насіров) в рамках цієї "газової справи" безпідставно надавав розстрочки за зобов'язаннями низці підприємств. Також він їх надавав тоді, коли ще не було офіційних висновків територіальних органів ДФС. Такими чином, слідство вважає, що діями Романа Насірова завдано збитків близько 2 млрд гривень державному бюджету ", - заявив він.

 "У органу слідства (НАБУ) є 2 місяці, щоб завершити слідство. Вони (детективи бюро) нам на нараді, яка передувала цим подіям, пообіцяли, що протягом 2 місяців його завершить", - повідомив Холодницький.

Холодницький також зазначив, що заборонив слідчим і прокурорам розголошувати будь-яку інформацію про розслідування.

За його словами, антикорупційний орган має намір домогтися обвинувального вироку в цій справі.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.11.2018, 22:09
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus