Гонтарева заявила про стабілізацію валютного ринку на рівні 25 грн/$

За словами голови НБУ, на цьому рівні ринок знайшов курсовий баланс
Фото: Facebook Валерії Гонтаревої
28 січня 201615:19

Ситуація на валютному ринку стабільна, курс гривні стабілізувався на ринковому рівні.

Про це глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева заявила на прес-конференції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ситуація на валютному ринку стабільна. Валютний курс в останні дні перебуває на рівні 25-25,2 грн/$. При цьому НБУ третій день поспіль не виходить з інтервенціями: ринок сам знаходить баланс на цьому рівні, в діапазоні 24,8-25,25 грн/$", – сказала Гонтарева.

При цьому глава Нацбанку зазначила, що на ринок впливають як одномоментні, так і фундаментальні фактори.

"Як НБУ неодноразово заявляв, надмірні коливання курсу гривні – наслідок дисбалансів попиту та пропозиції валюти у зв'язку зі святами. Щоб згладити волатильність, НБУ проводив інтервенції на міжбанку, продавши за недавній період $137 млн", – сказала Гонтарєва.

При цьому, за словами глави центробанку, головними чинниками є фундаментальні, такі як погіршення зовнішньої кон'юнктури, зниження цін на сировинних ринках, закриття Росії для українських експортерів, що позначилося на платіжному балансі країни і, відповідно, на курсі гривні.

Гонтарева також відзначила, що зараз валюти всіх країн девальвують щодо долара, особливо в країнах-експортерах, до яких належать валюти країн СНД (РФ, Казахстан, Азербайджан), які, у свою чергу, є торговими партнерами України.

За словами глави центробанку, ці ризики можуть бути частково нівельовані надходженням офіційного фінансування за програмою МВФ та іншими програми (євробонди під гарантії американського уряду, фінансування від Світового банку, ЄБРР), а також низькими цінами на енергоносії.

Коментуючи готівковий курс гривні, Гонтарєва сказала, що традиційно він трохи вищий міжбанківського, який є для нього визначальним. Крім того, на ринок готівки, крім фундаментальних факторів, також істотний вплив чинять настрої населення, сезонний фактор, надлишкова ліквідність, яка може бути пов'язана з соціальними виплатами.

"Впровадження нефіксованого, гнучкого курсоутворення припускає коливання курсу. Ситуація на валютному ринку залишається прогнозованою і контрольованою", – підкреслила Гонтарева.

Нагадаємо, Мінфін заклав у проект державного бюджету на 2016 рік середньорічний курс 24,1 грн/$, як це передбачено програмою співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Раніше Нацбанк прогнозував курс 24,4 грн/$ до кінця 2016 року.

 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

2.12.2018, 03:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 20 лютого 2020

  На Банковій закликали Зеленського зняти рожеві окуляри

  Близько півтисячі людей прийшли до Офісу президента

   
  • 19 лютого 2020

  "Омегівця" Косенка підозрюють у вбивстві одного протестувальника та пораненні іншого, - прокурор (Оновлено)

  Прокуратура просить арештувати Косенка на 60 діб

   
  • 19 лютого 2020

  Плівки Труби: нагороджений Януковичем експрокурор, довірена особа Кузьміна,  радив ексголові ДБР щодо справ Майдану

  Нібито Курись на опублікованих плівках рекомендує Трубі  розслідувати дії проти силовиків на Майдані

   
  • 18 лютого 2020

  Хода на честь Небесної сотні: люди поклали квіти до каплички на Інститутській

   
Система Orphus