Гонтарева заявила про стабілізацію валютного ринку на рівні 25 грн/$

За словами голови НБУ, на цьому рівні ринок знайшов курсовий баланс
Фото: Facebook Валерії Гонтаревої
28 січня 201615:19

Ситуація на валютному ринку стабільна, курс гривні стабілізувався на ринковому рівні.

Про це глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева заявила на прес-конференції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ситуація на валютному ринку стабільна. Валютний курс в останні дні перебуває на рівні 25-25,2 грн/$. При цьому НБУ третій день поспіль не виходить з інтервенціями: ринок сам знаходить баланс на цьому рівні, в діапазоні 24,8-25,25 грн/$", – сказала Гонтарева.

При цьому глава Нацбанку зазначила, що на ринок впливають як одномоментні, так і фундаментальні фактори.

"Як НБУ неодноразово заявляв, надмірні коливання курсу гривні – наслідок дисбалансів попиту та пропозиції валюти у зв'язку зі святами. Щоб згладити волатильність, НБУ проводив інтервенції на міжбанку, продавши за недавній період $137 млн", – сказала Гонтарєва.

При цьому, за словами глави центробанку, головними чинниками є фундаментальні, такі як погіршення зовнішньої кон'юнктури, зниження цін на сировинних ринках, закриття Росії для українських експортерів, що позначилося на платіжному балансі країни і, відповідно, на курсі гривні.

Гонтарева також відзначила, що зараз валюти всіх країн девальвують щодо долара, особливо в країнах-експортерах, до яких належать валюти країн СНД (РФ, Казахстан, Азербайджан), які, у свою чергу, є торговими партнерами України.

За словами глави центробанку, ці ризики можуть бути частково нівельовані надходженням офіційного фінансування за програмою МВФ та іншими програми (євробонди під гарантії американського уряду, фінансування від Світового банку, ЄБРР), а також низькими цінами на енергоносії.

Коментуючи готівковий курс гривні, Гонтарєва сказала, що традиційно він трохи вищий міжбанківського, який є для нього визначальним. Крім того, на ринок готівки, крім фундаментальних факторів, також істотний вплив чинять настрої населення, сезонний фактор, надлишкова ліквідність, яка може бути пов'язана з соціальними виплатами.

"Впровадження нефіксованого, гнучкого курсоутворення припускає коливання курсу. Ситуація на валютному ринку залишається прогнозованою і контрольованою", – підкреслила Гонтарева.

Нагадаємо, Мінфін заклав у проект державного бюджету на 2016 рік середньорічний курс 24,1 грн/$, як це передбачено програмою співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Раніше Нацбанк прогнозував курс 24,4 грн/$ до кінця 2016 року.

 

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

2.12.2018, 03:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus