Рада прийняла нову редакцію Податкового кодексу

Парламент вніс зміни до податкового законодавства, необхідні для прийняття держбюджету на 2016 рік 
24 грудня 201516:41

Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році".

Як повідомляє кореспондент INSIDER, за прийняття відповідного урядового законопроекту №3688 з поправками парламентського комітету в цілому проголосував 251 народний депутат.

За словами голови профільного комітету Ніни Южаніної, поправки стосуються адміністрування повернення ПДВ, оподаткування сільгоспвиробників, ставок акцизів.

Зокрема, депутат повідомила, що в погодженому законопроекті вирішили відмовитись від запропонованої  раніше норми про те, що в розпорядженні сільгосппідприємств в 2016 році буде залишатися 25% сплаченого ПДВ, а решта буде спрямовуватися в бюджет.

Згідно з внесеними правками,  в розпорядженні підприємств, що займаються вирощуванням великої рогатої худоби та виробництвом молока буде залишаться 80% від сплаченого ПДВ,  для виробників зерна ця норма становитиме 15%, а для всіх інших сільгоспвиробників – 50%.

Також профільний податковий комітет запропонував підвищити акциз на пиво і вина, крім виноградних натуральних, в 2016 році на 100%, спирт і алкогольні напої – на 50%, слабоалкогольні напої - на 300%. При цьому, акциз для тютюнових виробів збільшується, як і пропонував уряд, на 40%, однак від пропозиції підвищити адвалорну ставку на 3 процентних пункти було вирішено відмовитися.

Документом також пропонується встановити ЄСВ 22% зі зниженням порога річних доходів для спрощенців до 5 млн гривень.

Пропонується з 1 січня 2016 року скасувати спеціальні умови оподаткування ПДВ при поставці зернових і технічних культур, в результаті чого всі платники податків, які будуть експортувати зерно, матимуть право на бюджетне відшкодування ПДВ.

Документом також пропонується встановити ставку в розмірі 18% на доходи фізичних осіб; для дивідендів залишається ставка в розмірі 5%.

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 18:27
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 4 лютого 2020

  Відвід судді від адвокатів Дугарь відхилили

   
  • 3 лютого 2020

  Суд 4 лютого вирішить, чи продовжувати термін дії домашнього арешту Дугарь

   
  • 3 лютого 2020

  ТСК з нападів на активістів та журналістів погодила перелік кейсів, якими займатиметься

   
  • 3 лютого 2020

  Справа Шеремета: прокурори проситимуть суд продовжити запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко 4 лютого

   
Система Orphus