Держдума РФ прийняла ініційований російським президентом Володимиром Путіним закон про призупинення дії Договору про зону вільної торгівлі (ЗВТ) щодо України.
Російські депутати проголосували за це рішення відразу в першому читанні і в цілому, прийняття закону підтримали всі чотири фракції Держдуми, повідомляє Інтерфакс.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, "тарифна лібералізація, передбачена угодою (України з ЄС – ред.), завдасть значної шкоди економіці Росії. Крім того, зобов'язання України з торговельно-економічного розділу угоди вступають у протиріччя із зобов'язаннями України, названими в договорі".
При цьому глава комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький висловив сподівання, що через певний час дію договору про зону вільної торгівлі з Україною буде відновлено, що може відбутися вже в найближчі роки.
Як повідомляв INSIDER, 16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про призупинення з 1 січня 2016 року вільної торгівлі з Україною "у зв'язку з винятковими обставинами, що зачіпають інтереси і економічну безпеку РФ".
Крім того, 21 грудня прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про скасування зони вільної торгівлі з Україною і про введення заборони на імпорт української сільгосппродукції в якості заходів у відповідь на набуття чинності з 1 січня ЗВТ між Україною та ЄС і запровадження Україною санкцій проти РФ.
З 1 січня набуває чинності економічна частина Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.