ЗМІ: Порошенко наклав вето на закон про реструктуризацію валютних кредитів

18 грудня 201520:27

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону про реструктуризацію валютних кредитів за №1558-1 і пропонує відхилити його.

Про це пише Укрінформ.

За даними агентства, на порталі Верховної Ради вказується останній етап проходження від 18 грудня – "Повернуто з пропозиціями Президента".

"Прийнятий Верховною Радою України 2 липня 2015 року Закон України "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" не може бути підписаний", - йдеться у пропозиціях Президента України до цього Закону.

Як зазначається, за даними Національного банку України, за станом на сьогодні фізичним особам – резидентам України надано кредитів в іноземній валюті на суму 4,28 млрд доларів США, що еквівалентно 98,08 млрд гривень, сума всіх іпотечних кредитів становить 2,16 млрд доларів США, що відповідно еквівалентно 47,25 млрд гривень.

Як зауважив НБУ, конвертація валютних кредитів за курсом 5,05 гривень за 1 долар США, тобто курсом, який був на момент укладення переважної більшості кредитних договорів (як це передбачено частиною першою статті 3 Закону, що надійшов на підпис) завдасть банківській системі збитків на суму понад 76 млрд гривень, що неминуче негативно позначиться на стані економічної безпеки держави в цілому.

"Ураховуючи викладене, не можу підтримати пропоновані Законом, що надійшов на підпис, порядок та умови реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту України і тому пропоную Закон України "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті" відхилити", - резюмував Президент.

Водночас станом на 20:30 18 грудня на порталі Ради останнім станом документа вказано "Закон направлено на підпис Президенту" від 09.12.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.11.2018, 08:23
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus