Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції не зміг провести засідання через відсутність кворуму.
З 22 членів комітету на засідання прийшли 11 народних депутатів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На порядку денному засідання стояла підготовка до прийняття Верховною Радою у другому читанні і в цілому законопроекту №3040 "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів".
Внісши свої поправки члени комітету, представники уряду та громадські активісти обговорили позиції по рядку поправок, але комітет не зміг прийняти відповідне рішення, і має намір провести засідання у вівторок вранці, перед пленарним засіданням парламенту.
"Сумніви, які були у депутатів в залі, усунено. Два принципових питання, пов'язаних з порядком реалізації майна та безпосередньо з тим, що це за майно, були узгоджені з урахуванням чинного законодавства – статті 100 Кримінального процесуального кодексу (КПК)", – розповіла перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.
За словами заступника міністра, Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами зможе реалізовувати ті арештовані активи, які згадуються в ст.100 КПК.
Як повідомляв INSIDER, на своєму засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада не змогла ухвалити закон про Нацагенство з управління корупційними активами та ряд пов’язаних законопроектів, направивши їх на повторне друге читання.
Як пояснював міністр юстиції Павло Петренко, до законопроекту на вимогу депутатів будуть внесені поправки, згідно з якими Нацагентство матиме право лише зберігати арештоване майно, без права відчуження (крім майна, що швидко псується). Крім того, поправки передбачають відшкодування збитків власнику майна, у випадку його пошкодження.