НКРЕКУ затвердила нову методологію стимулюючого регулювання (RAB-регулювання) для обленерго з регуляторною нормою дохідності 5%.
Відповідне рішення Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла на своєму сьогоднішньому засіданні, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Це передовий досвід тарифоутворення. Його впровадження дозволить забезпечити модернізацію розподільчих мереж, які зараз недофінансовані", – зазначив голова комісії Дмитро Вовк.
За даними комісії, застосування стимулюючого регулювання на першому етапі призведе до зростання тарифів обленерго, проте це зростання буде стримуватися за рахунок понижуючого коефіцієнта ефективності (мінус 1% з другого року, відображає очікуване зниження втрат у мережах) а також за рахунок штрафів і недотримання показників якості (до 5% доходу компанії).
Методика передбачає, що для компаній, що переходять на стимулюючу тарифоутворення, перший період буде три роки, наступні – по п'ять років.
НКРЕКУ розраховує, що з 2016 році на стимулююче регулювання перейдуть шість компаній, з 2017-го – 22 компанії, з 2018-го – шість компаній, з 2019-го – ще шість.
Для переходу на нову систему обленерго повинні проводити 100% відсоткові розрахунки з "Енергоринком", у них повинні бути відсутні борги перед цим держпідприємством. У НКРЕКУ розраховують, що застосування стимулюючої системи дозволить залучити в галузь інвестиції, знизити втрати, скоротити тарифи в довгостроковій перспективі.
У ході засідання представники "ДЕТК Дніпрообленерго" (належить Рінату Ахметову), VS Energi і "Київобленерго" (належать російським бізнесменам на чолі з Михайлом Спектором), "Вінницяобленерго" (належить Костянтину Григоришину) підтримали запровадження нової системи та відзначили важливість закріплення норми прибутковості на рівні не нижче 5%.
Работа кипит и это хорошо! :)