Рада схвалила законопроект про зниження ренти на видобуток газу

Парламент підтримав рішення встановити єдині ставки ренти для приватних та державних видобувачів
6 жовтня 201514:55

Парламент прийняв в першому читанні запропонований депутатами законопроект про зниження ренти на видобуток газу для всіх суб’єктів ринку.

Як повідомляє кореспондент INSIDER, за прийняття запропонованого депутатами законопроекту №2835 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення" за основу з другої спроби проголосували 228 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, запропоновані зміни спрямовані на встановлення однакових ставок ренти для всіх підприємств-видобувачів та дадуть змогу зменшити ціну на газ для населення.

Зокрема, пропонується знизити ставку рентної плати за природний газ, що реалізується населенню, видобутий з покладів до 5000 метрів, з 70% до 29% - на однаковому рівні із комерційним видобутком газу, та встановити нульову ставку цільової надбавки до тарифу на природний газ для населення.

Як уточнила INSIDER голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, перед голосуванням до законопроекту було внесено поправку, згідно з якою ставка ренти на видобуток газу за договорами спільної діяльності, в яких є державна компанія, зберігається на діючому рівні 70%.

Крім того, пропонується знизити  з 55% до 29% ставку ренти на видобуток газу для покладів до 5000 метрів для приватних видобуваючих компаній, яка була тимчасово збільшена з липня 2014 року. Водночас ставка ренти для газу, видобутого з покладів понад 5000 метрів знижується з 28% до 14%.

При цьому пропонується природний газ, видобутий під час виконання договорів про спільну діяльність, зрівняти в оподаткуванні із газом, що реалізується промисловим споживачам.

За підрахунками авторів законопроекту, втрати доходів держбюджету від реалізації запропонованих норм можуть скласти близько 5,2 млрд грн до кінця поточного року.

Однак,завдяки можливості знизити ціну на природний газ, що постачається населенню, уряд матиме підстави здійснити перерахунок необхідного обсягу фінансових ресурсів, які планується спрямувати на надання житлових субсидій громадянам в 2015 році, що призведе до економії бюджетних коштів.

У свою чергу одна з авторів законопроекту Юлія Тимошенко зазначила, що прийняття документа дозволить знизити встановлені ціни на газ для населення на близько 1 тис. грн за тисячу кубометрів, а розглянути його в другому читанні парламент може вже наступного тижня.

Водночас, депутати відхилили альтернативний урядовий законопроект №2352а, яким пропонувалося зниження ренти на видобуток газу лише для приватних компаній.

Представляючи законопроект в парламенті, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що уряд не підтримує зниження ренти для державного "Укргазвидобування", яка встановлена на рівні 70%.

"Немає причин щоб її понизити. По спільній діяльності і по приватним підприємствам ми повністю підтримуємо пониження", – зазначив міністр.

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 21:18
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus